Rejestracja swojego samochodu z Hiszpanii na PL

12 Sie 2021, 13:30

Witam

3/4 lata temu kupiłem 15 letnią C klasę od kolegi i zarejestrowałem ją od razu w Hiszpanii. Auto salon Polska. Używałem tam ją przez ten okres, wróciłem do Polski i muszę ją przerzucić na nasze blachy bo już mi się OC i Przegląd skończyły więc na razie sobie stoi. Auto jest jest moje więc umowa kup-sprzed. odpada. Podobno odpada mi też akcyza. Coś poza przetłumaczonym dowodem rej. i tymi standardowymi papierami jest mi jeszcze potrzebne? Chciałbym żeby Pani w urzędzie nie zaskoczyła mnie jakimś hitem no i załatwić wszystko za jednym razem. Nie wiem czy kolega te 4 lata temu wyrejestrował ten samochód czy to olał.

I następna sprawa chyba przed całym załatwianiem muszę sobie polisę wykupić. Lepiej miesięczną czy od razu na rok?



Sumując: Auto moje na mnie, przerzut blach PL-ES-PL, co muszę inaczej zrobić niż zwykle się robi przy rejestracji z Hiszpanii?

Z góry dziękuję za odpowiedzi
SzangSung
Obserwowany
 
Posty: 1

13 Sie 2021, 09:12

SzangSung napisał(a): Chciałbym żeby Pani w urzędzie nie zaskoczyła mnie jakimś hitem no i załatwić wszystko za jednym razem.

Najlepszym rozwiązaniem tego problemu to po prostu albo zadzwonić albo podejść do WK i tam uzyskasz wszystkie aktualne informacje.
SzangSung napisał(a):I następna sprawa chyba przed całym załatwianiem muszę sobie polisę wykupić. Lepiej miesięczną czy od razu na rok?

Nie wiem jak w Hiszpanii, ale w Polsce polisa musi być wykupiona w dniu, w którym zarejestrujesz auto w Polsce. Nie może być ani dnia przerwy. Wcześniej, nie ma sensu wykupować polisy, bo będzie trzeba spisywać aneks do umowy. Chodzi o TR. Lepiej to zrobić w dniu zarejestrowania i wtedy w OC są już nowe TR.
Przed rejestracją w Polsce warto zrobić też OBT, żeby było już podczas rejestracji.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Autobusy specjalne
    Autobusy są stosunkowo rzadko poddawane adaptacjom i wykorzystywane do innych niż tradycyjne zastosowań. Niemniej jednak czasami, szczególnie ze względu na duże wymiary nadwozi oraz wyższy niż w samochodach ciężarowych ...