Renault EZ-FLEX - nowatorski eksperyment oparty na współpracy

Renault EZ-FLEX - nowatorski eksperyment oparty na współpracy

23 Kwi 2019, 15:47

Dwanaście samochodów Renault EZ-FLEX zostanie udostępnionych różnym przedsiębiorcom, firmom dostawczym, urzędom miejskim i gminnym na terenie Europy. Zgodnie z planem eksperyment potrwa dwa lata.

Samochód został wyposażony w czujniki, aby lepiej poznać sposoby jego użytkowania. Podczas eksperymentu korzystający z samochodu kierowcy będą dodatkowo przekazywać własne uwagi i komentarze. W ramach projektu zostaną zebrane różnego rodzaju dane: informacje z systemu GPS, dane na temat przebiegu, zasięgu, wykorzystania drzwi i klapy bagażnika, rozwijanej prędkości i postojów. Dane będą przekazywane w czasie rzeczywistym lub raz dziennie za pośrednictwem systemu zamontowanego w samochodzie i połączonego z internetem. W ten sposób będzie można lepiej poznać realną specyfikę codziennych dostaw.
Renault EZ-FLEX - nowatorski eksperyment oparty na współpracy Analiza danych uzupełnionych uwagami i komentarzami użytkowników umożliwi Renault zaprojektowanie samochodów, które będą optymalnie odpowiadać zmianom miejskiej logistyki. Celem projektu jest przetestowanie samochodu i związanych z nim usług. Zaangażowanie uczestników miejskiego ekosystemu w rzeczywistych warunkach drogowych pozwoli opracować wspólną wizję miejskiego samochodu dostawczego.

POLECAMY Renault EZ-FLEX - elektryczny i inteligentny lekki samochód dostawczy

W ramach eksperymentu Renault przyjmuje nowatorskie podejście, aby przygotować się i projektować innowacyjne modele z myślą o przyszłych potrzebach. To elastyczne podejście, pierwsze tego rodzaju w branży motoryzacyjnej, jest zbliżone do przyjmowanych strategii w innych branżach, np. grach komputerowych.

źródło: Grupa Renault
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2892
Zdjęcia: 11121
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Ekojzada zaczyna się, zanim wsiądziesz do samochodu Ekojzada zaczyna się, zanim wsiądziesz do samochodu
    Ekojazda to nowoczesny i oszczędny styl prowadzenia auta. Świadomy użytkownik samochodu mądrych wyborów dokonuje jeszcze przed ruszeniem z miejsca, m.in. poprzez dbałość o stan techniczny pojazdu. Warto być ekokierowcą, ...
    Toyota Corolla 2017 - wersja amerykańska Toyota Corolla 2017 - wersja amerykańska
    Wiemy już, jak będzie wyglądała Corolla 2017 dostępna w Ameryce. Bestseller Toyoty ma przeprojektowany przód, unowocześnione wyposażenie we wnętrzu i nowe systemy bezpieczeństwa. Górny grill jest teraz jeszcze ...

  •