Renault EZ-FLEX - nowatorski eksperyment oparty na współpracy

23 Kwi 2019, 15:47

Dwanaście samochodów Renault EZ-FLEX zostanie udostępnionych różnym przedsiębiorcom, firmom dostawczym, urzędom miejskim i gminnym na terenie Europy. Zgodnie z planem eksperyment potrwa dwa lata.

Samochód został wyposażony w czujniki, aby lepiej poznać sposoby jego użytkowania. Podczas eksperymentu korzystający z samochodu kierowcy będą dodatkowo przekazywać własne uwagi i komentarze. W ramach projektu zostaną zebrane różnego rodzaju dane: informacje z systemu GPS, dane na temat przebiegu, zasięgu, wykorzystania drzwi i klapy bagażnika, rozwijanej prędkości i postojów. Dane będą przekazywane w czasie rzeczywistym lub raz dziennie za pośrednictwem systemu zamontowanego w samochodzie i połączonego z internetem. W ten sposób będzie można lepiej poznać realną specyfikę codziennych dostaw.
Renault EZ-FLEX - nowatorski eksperyment oparty na współpracy Analiza danych uzupełnionych uwagami i komentarzami użytkowników umożliwi Renault zaprojektowanie samochodów, które będą optymalnie odpowiadać zmianom miejskiej logistyki. Celem projektu jest przetestowanie samochodu i związanych z nim usług. Zaangażowanie uczestników miejskiego ekosystemu w rzeczywistych warunkach drogowych pozwoli opracować wspólną wizję miejskiego samochodu dostawczego.

POLECAMY Renault EZ-FLEX - elektryczny i inteligentny lekki samochód dostawczy

W ramach eksperymentu Renault przyjmuje nowatorskie podejście, aby przygotować się i projektować innowacyjne modele z myślą o przyszłych potrzebach. To elastyczne podejście, pierwsze tego rodzaju w branży motoryzacyjnej, jest zbliżone do przyjmowanych strategii w innych branżach, np. grach komputerowych.

źródło: Grupa Renault
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3200
Zdjęcia: 11853
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexus GS - samochód do driftu Lexus GS - samochód do driftu
    Większy brat Lexusa IS to kolejna warta rozważenia propozycja do driftu. Tylnonapędowe auto jest produkowane od 1993 roku, a pierwsza i druga generacja modelu również występowały z silnikiem 2JZ. W ofercie była dostępna ...
    Braki techniczne, niesprawność auta - wypadki drogowe Braki techniczne, niesprawność auta - wypadki drogowe
    Niesprawność techniczna pojazdu była w zeszłym roku przyczyną przeszło 150 wypadków drogowych, około 60 z nich miało miejsce z powodu zawinionej przez kierującego niesprawności auta. W konsekwencji zginęło kilka osób, ...

  •