Renault megane 1.6 lpg czy fiat stilo 1.8 16V PB?

16 Lip 2023, 07:33

Hej wszystkim.

Noi się zaczął dylemat, pomóżcie stoję przed wyborem zakupu FIATA STILO 1.8 Benzyna kombi 2004 rok, lub Renault Megane 2003 r 1.6 z LPG

Nie bardzo wiem co zrobić, budżet mam bardzo ograniczony, jeżdżę głównie po mieście ale i czasami gdzieś tam poza miasto na wioski. Oczytałem się opinii na temat tego silnika w stilo, że jest to skarbonka bez dna, wieczne problemy z kołem zmiennych faz rozrządu, z panewkami z tym z tamtym, fakt nikt jeszcze mi nie pochwalił silnika 1.8 16V w tym stilo. Autko ogólnie ładne, od prywatnej osoby, zero rdzy, w środku również bardzo zadbane.

Co do meganki jest to megane 5 drzwiowe z tzw " okrągłą pupą" silnik 1.6 16V, LPG jeszcze kilka lat ważne, również wizualnie zadbane ale nie mają one najgorszych opinii. To auto jest od handlarza a wiadomo jak to przeważnie bywa z autami od takich ludzi..Głównie jak to w Francuzach podobno się elektryka lubi pierniczyć, ale silniki z tego co wiem są trwałe w miarę. A w stilo nie dość że silnik 1.8 potrafi się pierniczyć to jeszcze elektryka. Doradźcie mi proszę co ja mam począć w takiej sytuacji, bo już zgłupiałem do reszty..

Dodam jeszcze, że nie szukam wyścigowego samochodu, ma służyć po prostu i nic więcej.

*** Silnik w stilo podobno był remontowany bo padł po 100 tyś km??? Coś Tu chyba jednak to prawda i się potwierdzają te opinie, że przez KZFR zmienia się położenie paska i dochodzi do kolizji, przez co remont silnika murowany lub jego wymiana
Przemko1995
Początkujący
 
Posty: 60
0

16 Lip 2023, 07:51

Masz jakieś linki do ogłoszeń?
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
0

16 Lip 2023, 07:51

Nie ma sensu rozwodzić się nad takimi strupkami. Bierz ten, który jest w lepszym stanie technicznym, ma długie opłaty, opony w dobrym stanie (a jak dwa komplety to już w ogóle super).

Przemko1995 napisał(a):Oczytałem się opinii na temat tego silnika w stilo, że jest to skarbonka bez dna, wieczne problemy z kołem zmiennych faz rozrządu, z panewkami z tym z tamtym, fakt nikt jeszcze mi nie pochwalił silnika 1.8 16V w tym stilo.


Patrz, a od 20 lat jeździ
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2423
Przebieg/rok: >50tys. km
1

16 Lip 2023, 07:54

Nie, bo to na miejscu znalazłem
Przemko1995
Początkujący
 
Posty: 60
0

16 Lip 2023, 07:59

No niby też prawda, ale on w mieście według opinii z internetu potrafi wpitolić nawet 10-12 L benzyny na setkę a poza miastem wcale nie lepiej ok 8 litrów to dla mnie to żadna ekonomia..

Wogóle widzę, że te stila mimo iż podoba mi się, to coś są nie dopracowane tak jak trzeba.

Obstawiam, że meganka by tyle nie zeżarła, miałem nieszczęsną lagunę 2 owego czasu silnik 1.8 16V to paliła bardzo przyzwoicie w mieście bo max jakieś 7,2 Litra a poza miastem schodzila do 5,5-6 litrów przy normalnej jeździe ok 70 km / h, na Warszawke spaliła mi trasą 6,4 litra przy jeździe z prędkością 100 km /h
Przemko1995
Początkujący
 
Posty: 60
0

16 Lip 2023, 09:10

Przemko1995 napisał(a):To auto jest od handlarza a wiadomo jak to przeważnie bywa z autami od takich ludzi


Tutaj już nie ma reguły,czasami od handlarza kupisz spoko sztukę a niektórzy prywatni właściciele dopiero Cię wsadza na minę.
Ja bym obstawał przy Megane,Stilo tak jak piszesz nie ma dobrych opinii z tym silnikiem do tego wariująca elektryka i problemy z korozją.
Jedz na stację diagnostyczna albo weź ze sobą na oględziny osobę która choć trochę się zna na autach,jak wypadnie ok to kupuj.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
1
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota zmienia świat
    Toyota jest znana w świecie motoryzacji jako innowator, który ma odwagę wprowadzać na rynek naprawdę rewolucyjne rozwiązania. Najbardziej znanym, spektakularnym przykładem jest Toyota Prius, która przestawiła ...

16 Lip 2023, 09:17

No właśnie też tak coś tutaj czuje pismo nosem, że jednak będzie ta megane..

Nawet patrząc pod względem cen części choćby zamiennych czy używanych to ceny są stosunkowo tańsze niż do stilo..


Choć szkoda mi kurcze tego stila bo naprawdę wygląda apetycznie..

Ale nie wszystko złoto co się świeci..
Może kiedyś zostanę mechanikiem :ok: :mrgreen: :lol:
Przemko1995
Początkujący
 
Posty: 60
0

16 Lip 2023, 09:19

Przemko1995 napisał(a): To auto jest od handlarza a wiadomo jak to przeważnie bywa z autami od takich ludzi..

Jak sprowadzony to lepiej niż od "takich ludzi" co są w pl właścicielami.

Często szukam aut dla znajomych i zawsze zaczynam od sprowadzonych najlepiej jeszcze na blachach z zagranicy jak droższe auto to przeszukuje ogłoszenia zagraniczne a na samym końcu auta zarejestrowane w Pl. Zazwyczaj, stare auta od lat w pl omijam szerokim łukiem.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
1

16 Lip 2023, 09:30

Tak ale też często gęsto te sprowadzone, mają przebiegi znacznie większe niż jest na liczniku, a dla zielonego człowieka nie zawsze jest to tak oczywiste jak dla znającego się w temacie.

Wogóle prawie nie ma aut od prywatnych osób, wszystko to są komisiki nic nie warte typu " TANIE AUTKA" posiadające same złomy czasem się " trafi" coś rozsądnego ale te czasem to jest coś nadzwyczajnego..

Handlarze też robią bardzo często takie przekręty byle by g*wno wcisnąć komuś i z głowy..


Uczciwych ludzi jest co raz mniej, każdy patrzy by drugiego wydymac na kasę..
Może kiedyś zostanę mechanikiem :ok: :mrgreen: :lol:
Przemko1995
Początkujący
 
Posty: 60
0

16 Lip 2023, 09:32

Szybki a jakie to ma znaczenie przy takich gruzach? Sprowadzenie to już połowa jego wartości.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16188
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
1

16 Lip 2023, 09:52

Kao napisał(a):Szybki a jakie to ma znaczenie przy takich gruzach? Sprowadzenie to już połowa jego wartości.

Dlatego że np.z Niemiec takie auta nie są zużyte do ostatniej śruby i nie wiem czemu ale korozyjne też jest lepiej.
Do tego sporo ludzi pracuje dr/be itd.wraca na kołach takimi autami bez lawet/lor/kosztów itp. Szykują takie auta oczywiście po taniości ale masz na start czysto i coś tam dotknięte potem robisz serwis pod siebie i jeździsz.

W Pl (te długo używane) często są wyeksploatowane praktycznie do zera do tego jak kupiony w pl to cena z dupy wzięta.

Oczywiście masz na miejscu jedź zobaczyć ale dalej zapomnij.

Trzeba racjonalnie szukać i tyle.

P.s

Aktualnie sprowadziłem 307 CC 2,0 automat z CH wyszedł 10k.lakier kiepski bo z wałka ale bez szpachli a stan techniczny super do tego podłoga/cały dół jak nowy. Zobacz ile kosztują perełki automaty z Pl. Jak szukałem w pl to były sztuki z salonu po 20k.pln. i jak dzwoniłeś to na każde pytanie była odpowiedź "proszę Pana ale to jest salon RP".
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
1

16 Lip 2023, 09:59

Dobra chłopcy ja wszystko rozumiem, będziecie się dochodzić teraz kto ma lepsze auto itd, dajcie se w dziuba po razie, ale prosiłem o poradę bo temat schodzi z toru, ja nie dysponuje nie wiadomo jakim zasobem, szukam auta do 5 tyś, jakiegoś w miarę do jazdy, godziwego, czasami te starsze wyglądają lepiej niż te nowsze, ale proszę o taką kumpelską poradę od serducha..
Może kiedyś zostanę mechanikiem :ok: :mrgreen: :lol:
Przemko1995
Początkujący
 
Posty: 60
0

16 Lip 2023, 10:03

Na początek tak sobie myślę, że jechać gdzieś za autem i wpitolić na paliwo ze 250 czy 300 zł, stracić cały dzień na wkurzać się, to lepiej poszukać bliżej tj np to megane mam, dołożę ze 2-3 stówki i już mam komplet rozrządu na dzień dobry ;-), jeszcze bd musiał kartę dorobić drugą do tego bolida, bo wiem co przechodziłem z laguną 2, 1 karta chwila nieuwagi i po karcie..
Może kiedyś zostanę mechanikiem :ok: :mrgreen: :lol:
Przemko1995
Początkujący
 
Posty: 60
0

16 Lip 2023, 10:12

To zatem zawężamy temat, powiedzcie mi proszę, na co zwrócić uwagę bo po mojemu to tak :

- Stan wizualny żeby to jakoś było miłe dla oka na tyle na ile

- Progi i podłoga

- elektryka czyli światła, centralny, karta, klakson, kierunki no po prostu ogółem elektryka, szyby elektryczne,

- Praca silnika i czy silnik nie był myty

- Nr VIN jak i historia pojazdu, przebieg

- Co do lakieru nie będę się w to bawił czy jest wszędzie super truper oryginalny za te pieniądze bo mnie ten człowiek śmiechem zabije..

- Czy autko nie ściąga, czy nie ma żadnych trzasków,zgrzytów itp..

- Stan belki przód i tył

- Czy silnik się nie poci, jakieś wycieki..

- papierologia czy gaz jest wbity w dowód

- Czy silnik nie ma dławień, jakieś nierówne obroty, czy nie traci mocy..

- Czy silnik nie był przypadkiem odpalany przed moim przyjazdem.. By ukryć problemy z odpalaniem

Sprawdzenie skrzyni biegów jak wchodzą oraz sprzęgła, zwrócenie uwagi na stan hamulców


CZY jest coś o czym zapomniałem na ten moment?

To dopiszcie mi proszę :-)
Może kiedyś zostanę mechanikiem :ok: :mrgreen: :lol:
Przemko1995
Początkujący
 
Posty: 60
0

16 Lip 2023, 10:14

AAA I STAN PODŁUŻNIC! :-)
Może kiedyś zostanę mechanikiem :ok: :mrgreen: :lol:
Przemko1995
Początkujący
 
Posty: 60
0