Renault Megane II - samochód dobry czy zły?

19 Lip 2018, 19:17

(Z góry sorka jeżsli zły dział)

Witam. Słyszałem mieszane opinie na temat tego samochodu. Niektórzy mówili, że jest spoko i fajnie się nim jeździ lecz ma drobne usterki, które można naprawić tanim kosztem w garażu. Inni mówili, że to jedno z najgorszych samochodów. Teraz nie wiem co myśleć. Byłem, widziałem samochód na własne oczy. Wsiadłem do środka. Było wszystko fajnie, małe ryski miał. Jedyne co mnie od niego odrzuca to to, że samochód nie odpala na tradycyjny kluczyk ale na kartę. Jednak długo szukam już samochodu, więc chyba to przebojelę :^ Jednak jazdy próbnej nie miałem bo gościu bał się, że mu popsuję (mogła to być też wymówka, bo coś popsute. Najwyżej następnym razem to tata pojedzie i sprawdzi) więc nie wiem jak jeździ. Dlatego piszę tutaj, aby poznać Wasze opinie. Pozdrawiam.
Link do sprawdzanego samochodu:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Amatorauto
Nowicjusz
 
Posty: 6

21 Lip 2018, 07:47

Generalnie to druga generacja Megane nie jest zbyt udanym autem... Na pewno bym tego nie kupił od handlarza, tylko od kogoś kto zna auto kilka lat, wie co przy nim robił i co się z nim działo. Zbyt duże ryzyko problemów z elektroniką.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

21 Lip 2018, 10:27

potwierdzam, dosyć problematyczna elektronika,
i tu nie ma znaczenia czy od handlarza czy nie od handlarza
bo widziałem auta od prywatnych tak skundlone że na placu turek ma lepsze, jeszcze brakowało żeby szczur z bagażnika nie wyskoczył
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

21 Lip 2018, 11:21

Jeśli już Megane II to coś takiego, masz udokumentowanych dużo napraw:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

06 Wrz 2018, 12:51

Technicznie auto nie jest złe. Bardzo udane silniki benzynowe - wszystkie. Największą zmorą jest koło zmiennych faz w 1.6/2.0 - trzeba wymienić przy okazji roboty rozrządu, koszt koła około 300 zł. Lubią paść też cewki. Sam mam taką w sedanie 2007 rok, wersja po lifcie ( podobno poprawiona ) - technicznie nie ma z nią problemów od prawie dwóch lat użytkując. Tyle że tak : auto jest z polskiego salonu, od I właściciela i ma obecnie przejechane 71 tys km, jak kupiłem miało około 54 tys km. To co mnie najbardziej irytuje to trzeszczące plastiki i uszczelki.
mateusz9986
Zaawansowany
 
Posty: 896
Miejscowość: Wałycz
Prawo jazdy: 0- 3-2010
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Megane II ph II
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Porównanie rejestratorów DOD IS220W i DOD IS420W
    Nie każdy kierowca chce od razu zainwestować gotówkę w najlepszy możliwy model wideorejestratora. Dlatego DOD w swojej ofercie posiada również kamery budżetowe w bardzo przystępnych cenach: IS220W i IS420W. ...