Renault Megane II - wymiana rozrządu a KZF

Renault Megane II - wymiana rozrządu a KZF

02 Cze 2015, 20:26

Witam,

Tydzień temu zakupiłem Renault Megane II, kiedyś wyczytałem że KZF jest dość awaryjne i należy je wymieniać co drugi rozrząd lub co 40tyś km.

Samochód kupiłem od dealera, sprowadzony z Niemiec.
Sprzedawca powiedział że nie ma sensu abym przy rozrządzie wymieniał też KZF ponieważ gdy kończy się jego żywotność wydaje charakterystyczny dzwięk i dopiero wtedy można wymienić.

Moje pytanie jest takie, czekać czy warto od razu wymienić? Koszt około 250zł większy niż bez KZF.

Nie wiem jakie skutki niesie ze sobą awaria i czy jest sens ryzykować.
Brumm
TomTomek
Początkujący

Zdjęcia: 5
Miejscowość: Inowrocław
Prawo jazdy od: 06 05 2009
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Renault Megane II
Silnik: 1.6 16V
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Samochody elektryczne – co warto wiedzieć? [część III] Samochody elektryczne – co warto wiedzieć? [część III]
    W ostatniej części naszego poradnika o samochodach elektrycznych skupiamy się na kwestiach praktycznych: co konkretnie da nam tego typu napęd poza ochroną środowiska i znacznie niższymi kosztami eksploatacji samochodu? Czy ...
    Nissan Note - opracowany pod kątem europejskich dróg Nissan Note - opracowany pod kątem europejskich dróg
    Dzięki innowacyjnej stylistyce, debiutującym w tym sektorze technologiom oraz gamie zaawansowanych silników, nowy Note silnie zaistnieje w segmencie B. Produkowany w Europie Note został opracowany pod kątem europejskich ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Monster Truck California Kid, crushed, 3
      MINI John Cooper Works Paceman, deska rozdzielcza
      Toyota C-HR R-Tuned, przód
      Nissan Leaf - zawody ECOseries 2013, Nissan Eco Team