Renault Megane II - wymiana rozrządu a KZF

Renault Megane II - wymiana rozrządu a KZF

02 Cze 2015, 19:26

Witam,

Tydzień temu zakupiłem Renault Megane II, kiedyś wyczytałem że KZF jest dość awaryjne i należy je wymieniać co drugi rozrząd lub co 40tyś km.

Samochód kupiłem od dealera, sprowadzony z Niemiec.
Sprzedawca powiedział że nie ma sensu abym przy rozrządzie wymieniał też KZF ponieważ gdy kończy się jego żywotność wydaje charakterystyczny dzwięk i dopiero wtedy można wymienić.

Moje pytanie jest takie, czekać czy warto od razu wymienić? Koszt około 250zł większy niż bez KZF.

Nie wiem jakie skutki niesie ze sobą awaria i czy jest sens ryzykować.
Brumm
TomTomek
Początkujący

Zdjęcia: 5
Miejscowość: Inowrocław
Prawo jazdy od: 06 05 2009
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Renault Megane II
Silnik: 1.6 16V
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Hyundai i20 z instalacją LPG BRC Sequent 24.11 Hyundai i20 z instalacją LPG BRC Sequent 24.11
    Hyundai i20 z instalacją gazową utrzymuje 5-letnią potrójną gwarancję bez limitu kilometrów. Hyundai Motor Poland wprowadził do sprzedaży model i20 z instalacją LPG. Samochód z napędem na gaz dostępny ...
    [SUV-C] Tucson I 2,0 CRDi / Freelander I 2,0 TD4 / X-Trail I 2,2 Di [SUV-C] Tucson I 2,0 CRDi / Freelander I 2,0 TD4 / X-Trail I 2,2 Di
    Podstawowe kryteria zestawienia: - kompaktowy SUV - silnik diesla o mocy ok. 110KM - manualna skrzynia biegów - napęd na cztery koła - modele z okolic 2005r. Wytypowane modele do zestawienia: - Hyundai Tucson I 2,0 ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Monster Truck Rock Star, 11
      S2020005
      Subaru Impreza STI