Renault Megane1.6 - nagła utrata przyspieszenia

Renault Megane1.6 - nagła utrata przyspieszenia

12 Cze 2012, 00:06

Witam.
Moje pytanie dotyczy Megane 1.6 16V z 1999r.
Dziś, w trakcie jazdy nagle auto przestało niemal zupełnie przyspieszać - to co wcześniej zajmowało kilka sekund, teraz kilkadziesiąt, na każdym z biegów (najgorzej na 5), nawet gdy pedał gazu wciśnięty został do dechy. Ponadto silnik nie jest w stanie przekroczyć 3000 obrotów. Bez biegu, po naciśnięciu gazu, obroty skakały jak należy.
Co najciekawsze (hmm), po wyłączeniu w garażu silnika... nie odpaliłem go ponownie.
Kompletnie nie mam pojęcia o tego typu magii, więc zanim uderzę do warsztatu, może ktoś z Was podzieli się uwagami, ukierunkuje mnie co do ewentualnych przyczyn, abym wiedział z czym uderzyć do mechanika. Z góry pięknie dziękuję.
beniamin03
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: Renault Megane 1.6

Re: Renault Megane1.6 - nagła utrata przyspieszenia

16 Cze 2012, 09:43

Sprawdż czy jest iskra(cewka zapłonowa)
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Modele zasilane LPG poszerzają ofertę Opla ecoFLEX Modele zasilane LPG poszerzają ofertę Opla ecoFLEX
    Opel poszerza i udoskonala swoją ofertę modeli z napędem LPG. Teraz można złożyć zamówienie na pięciodrzwiową Astrę w wersji hatchback, Astrę Sports Tourer i Merivę, wyposażone w nowy, mocny, a zarazem ekonomiczny ...
    SKODA Yeti dostępna w wersji wyposażenia SKODA Yeti dostępna w wersji wyposażenia "Laurin & Klement"
    SKODA Yeti dołączyła do rodziny aut spod znaku "Laurin & Klement ". To już trzeci, obok Octavii i Superba, model dostępny w tej prestiżowej wersji wyposażenia. SKODA Yeti "Laurin & Klement" przygotowana została z ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      S2020005
      Subaru Impreza STI