Renaut megane 2

12 Wrz 2013, 08:14

Witam,co sadzicie o tym aucie? godne uwagi czy nie,jak z awaryjnoscia i kosztami napraw?
czy za 10-11 tys mozna juz upolowac cos w miare w dobrym stanie rocznik 02-04?
chodzi mi tu bardziej o benzyne,poniewaz wolalbym sam gas wrzucic,lepiej 1.4 czy 1.6
Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia!
predator2901
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 37
Miejscowość: EPI
Auto: Opel Astra 2
Silnik: 1.6 16V
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

12 Wrz 2013, 11:22

Kombi..! Kombi jest do przyjęcia. Hatchback jest po prostu nie dla każdego ładny,a kombi nie dosyć że pakowne i funkcjonalne,to jeszcze wskazane bo pamiętaj ze będziesz gdzieś musiał wozić koło zapasowe... W miejsce koła przyjdzie przecież zbiornik lpg.
Silnik oczywiście mocniejszy !!! Auta te są w benzynie w miarę ekonomiczne więc może być 1,6 i dobrze współpracują z sekwencyjną lpg. :)
Kolega ma takie kombi ale z 1,5 dci. Chwali sobie komfort i spalanie.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

13 Wrz 2013, 11:49

Mam ten samochód.
Rocznik 2005.
Jak kupowałem - miał ok. 133k km i 3 lata.
Złego słowa powiedzieć nie mogę - a słyszałem straszenie, że elektronika, że panewki lecą,...

Ostatnio poszło sprzęgło spr. klimatyzacji. No, ale cudów nie ma co oczekiwać - obecnie ma przejechane ok. 300k km.
Koszt nowego sprzęgła - to ok. 400zł. Wymiana 300zł.

Fakt - jakość wykończenia nie powala, ale co można oczekiwać za te pieniądze?
Każdy chciałby dać ok. 15k za 5...8 letni samochód i mieć wyposażnie/materiały jak w lexusie albo w mercedesie... Tak to tylko w pewnej sieci...

Do tej pory wymienione - amortyzatory, gumy zawieszenia, tarcze hamulcowe (polecam nacinane i nawiercane - hamulce żyleta teraz), silnik/pompka spryskiwacza, szyba przednia (kamień walnął), tylna lampa stop, rączka od fotela się urwała (ale mechanik za silno pociągnął i urwał)...

Ważne - te silniki (1,5dci) lubią b. dobre oleje (ja leję 5-W50 MOBIL-a)...
thormax
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 05 08 1985
Auto: RM II
Silnik: 1,5dci
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Rok produkcji: 2005
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    II edycja programu edukacyjnego dla dzieci "Drogowe ABC"
    Z początkiem marca w przedszkolach w całej Polsce rozpoczęła się II edycja programu edukacyjnego "Drogowe ABC", organizowanego przez firmę Circle K Polska oraz Polski Czerwony Krzyż. Celem inicjatywy, która dotrze ...