Renaut megane 2

12 Wrz 2013, 08:14

Witam,co sadzicie o tym aucie? godne uwagi czy nie,jak z awaryjnoscia i kosztami napraw?
czy za 10-11 tys mozna juz upolowac cos w miare w dobrym stanie rocznik 02-04?
chodzi mi tu bardziej o benzyne,poniewaz wolalbym sam gas wrzucic,lepiej 1.4 czy 1.6
Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia!
predator2901
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 
Posty: 37
Miejscowość: EPI
Auto: Opel Astra 2
Silnik: 1.6 16V
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

12 Wrz 2013, 11:22

Kombi..! Kombi jest do przyjęcia. Hatchback jest po prostu nie dla każdego ładny,a kombi nie dosyć że pakowne i funkcjonalne,to jeszcze wskazane bo pamiętaj ze będziesz gdzieś musiał wozić koło zapasowe... W miejsce koła przyjdzie przecież zbiornik lpg.
Silnik oczywiście mocniejszy !!! Auta te są w benzynie w miarę ekonomiczne więc może być 1,6 i dobrze współpracują z sekwencyjną lpg. :)
Kolega ma takie kombi ale z 1,5 dci. Chwali sobie komfort i spalanie.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5787
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

13 Wrz 2013, 11:49

Mam ten samochód.
Rocznik 2005.
Jak kupowałem - miał ok. 133k km i 3 lata.
Złego słowa powiedzieć nie mogę - a słyszałem straszenie, że elektronika, że panewki lecą,...

Ostatnio poszło sprzęgło spr. klimatyzacji. No, ale cudów nie ma co oczekiwać - obecnie ma przejechane ok. 300k km.
Koszt nowego sprzęgła - to ok. 400zł. Wymiana 300zł.

Fakt - jakość wykończenia nie powala, ale co można oczekiwać za te pieniądze?
Każdy chciałby dać ok. 15k za 5...8 letni samochód i mieć wyposażnie/materiały jak w lexusie albo w mercedesie... Tak to tylko w pewnej sieci...

Do tej pory wymienione - amortyzatory, gumy zawieszenia, tarcze hamulcowe (polecam nacinane i nawiercane - hamulce żyleta teraz), silnik/pompka spryskiwacza, szyba przednia (kamień walnął), tylna lampa stop, rączka od fotela się urwała (ale mechanik za silno pociągnął i urwał)...

Ważne - te silniki (1,5dci) lubią b. dobre oleje (ja leję 5-W50 MOBIL-a)...
thormax
Nowicjusz
 
Posty: 10
Prawo jazdy: 05 08 1985
Auto: RM II
Silnik: 1,5dci
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Rok produkcji: 2005
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Audi AI remote parking pilot - garage pilot
    Funkcja automatycznego parkowania Audi AI remote parking pilot oraz funkcja automatycznego wjazdu do garażu Audi AI remote garage pilot znacznie ułatwiają parkowanie. Systemy samoczynnie wprowadzają pojazd na równoległe ...