Rodzinne kombi za około 100 tys

23 Paź 2023, 07:48

Cześć Wszystkim,

Zastanawiam się nad kupnem rodzinnego kombi w nowym roku, rozważam egzemplarze 4-5 letnie.

Zależy mi na małej awaryjności, komforcie podróżowania i mocy pojazdu - aby w razie czego było czym się odepchnąć :)

Rozważam auta takie jak:
Mazda 6 2.5
Seat Leon FR
Peugeot SW - tutaj martwi mnie trochę mały silnik


Co możecie podpowiedzieć jeśli chodzi o wymienione modele?

Może są inne auta, na które Waszym zdaniem warto zwrócić uwagę?
Bajzel
Nowicjusz
 
Posty: 43
Auto: nie mam

23 Paź 2023, 12:54

Jak najbardziej z wymienionych trzech polecam Mazdę 6 z silnikiem benzynowym. Co do rodzinnego auta to najlepiej powinno się sprawdzić w nadwoziu kombi.

Tutaj można by było się jeszcze rozejrzeć za np. Fordem Mondeo
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

24 Paź 2023, 06:36

Szczerze mówiąc najbardziej interesuje mnie właśnie Mazda 6 w benzynie 2.5, kombi, jednak martwi mnie w niej kilka kwestii i zastanawiam się czy nie będą one uciążliwe. Mianowicie chodzi system multimedialny i mały ekran, a także kwestie wyciszenia i jakości lakieru - niby w modelach po 2018 zostało to poprawione i w autach używanych dużo osób dokładało powłoki ceramiczne, ale zastanawiam się jak to ostatecznie wygląda.

Jeśli chodzi o Forda to mi jakoś kompletnie nie siedzi ten model.
Bajzel
Nowicjusz
 
Posty: 43
Auto: nie mam

24 Paź 2023, 09:39

Bajzel napisał(a):Mianowicie chodzi system multimedialny i mały ekran, a także kwestie wyciszenia i jakości lakieru
Mazda jest prosta we wnętrzu i trzeba to zaakceptować inaczej będziesz się męczył. Co do wyciszenia to chyba jest lepiej niż w Toyocie ale dalej brakuje tu sporo do innych europejskich modeli z wyższej klasy. Ceramikę warto położyć i zabezpieczyć podwozie bo to zawsze pomoże zapobiec i zniweluje ewentualne problemy w przyszłości, a Ty będziesz bardziej spokojny eksploatując auto.
Moskito
Początkujący
 
Posty: 189
Zdjęcia: 15

02 Lis 2023, 06:38

A co myślicie o KIA Proceed GT? Wydaje się całkiem spoko autem za dość niską cenę.

Z drugiej strony zastanawiam się czy nie dołożyć trochę więcej do VW Arteona Shooting Brake.

Mazda 6 wydaje się kompromisem pomiędzy tymi modelami, ale co myślicie?
Bajzel
Nowicjusz
 
Posty: 43
Auto: nie mam

02 Lis 2023, 08:41

Mazda 6 to jest przede wszystkim najbezpieczniejszy wybór pod względem mechanicznym

+ poważnie bym się zastanowił czy taki proceed ze swoją wielkością i linią nadwozia jest na pewno "rodzinny"
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2423
Przebieg/rok: >50tys. km