Auto rodzinne za około 35 tys. zł

05 Kwi 2014, 22:02

Witam, model rodziny 3osobowy (ja, żona i dziecko) chciałbym zakupić nowszy, lepszy samochód i większy od tego co na co dzień użytkuję... (golf 4)

budżet około 35 tys. zł
Jeżdżę dużo (głównie miasto)
Typ nadwozia najlepiej kombi
Samochody jakie mi się podobają i mam na uwadze to:
- Citroen C5 III (od 2008 roku)
- Audi A6 C6
- Skoda Superb II (2008-)
- Volkswagen Touareg (ale tylko z LPG bo ogromne silniki według mnie są)
- BMW Seria 5 E60 (2003-2010) (ale to jakoś tak niekoniecznie jestem przekonany)


Każde z tych aut mnie czymś zachwyca... najlepiej to żeby był zajebiście oszczędny, a także dynamiczny, bo nogę to myślę, że mam ciężką. Poważnie myślę nad kupnem auta razem z gazem chociaż nie wiem sam co myśleć.... Czy ktoś może pomóc mi w wyborze? Bądź coś odradzić?

Będę bardzo wdzięczny, dzięki !
hgr
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: golf
0

05 Kwi 2014, 22:15

hgr napisał(a):Witam, model rodziny 3osobowy (ja, żona i dziecko) chciałbym zakupić nowszy, lepszy samochód i większy od tego co na co dzień użytkuję... (golf 4)

budżet około 35 tys. zł
Jeżdżę dużo (głównie miasto)
Typ nadwozia najlepiej kombi
Samochody jakie mi się podobają i mam na uwadze to:
- Citroen C5 III (od 2008 roku)
- Audi A6 C6
- Skoda Superb II (2008-)
- Volkswagen Touareg (ale tylko z LPG bo ogromne silniki według mnie są)
- BMW Seria 5 E60 (2003-2010) (ale to jakoś tak niekoniecznie jestem przekonany)


Każde z tych aut mnie czymś zachwyca... najlepiej to żeby był zajebiście oszczędny, a także dynamiczny, bo nogę to myślę, że mam ciężką. Poważnie myślę nad kupnem auta razem z gazem chociaż nie wiem sam co myśleć.... Czy ktoś może pomóc mi w wyborze? Bądź coś odradzić?

Będę bardzo wdzięczny, dzięki !

C5 ma znajomy i jak narazie zadowolony
W a6 nie ma połączenia dynamiki i ekonomii szczególnie do miasta, czyli w benzynce
Superb nowszej generacji za 35 tysięcy - życzę powodzenia, poza tym słabo z dobrym silnikiem
Touareg będzie jadł paliwo nieźle, poza tym bedzie dużo starszy od reszty
Na BMW wcale sie nie znam
Potrzebujesz jakiejś informacji o Peugeocie 307 lub mondeo mk4? Napisz na priv a postaram się pomóc :)
tomek70
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1023
Miejscowość: Łódź
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.3 161
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008
0

05 Kwi 2014, 22:20

Dzięki za jakieś sugestie, powiem szczerze, że najbardziej przykuwa moje oczy C5, ale audi też zaczeło mi się podobać. Co do superba to za taką kwotę da się znaleźć coś. Tylko jak w opisie jest jak w realu to da się... Ktoś ma jeszcze jakieś przemyślenia? Co do wersji silnikowych itp itd? Jaki samochód?
hgr
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: golf
0

05 Kwi 2014, 23:08

hgr napisał(a):Dzięki za jakieś sugestie, powiem szczerze, że najbardziej przykuwa moje oczy C5, ale audi też zaczeło mi się podobać. Co do superba to za taką kwotę da się znaleźć coś. Tylko jak w opisie jest jak w realu to da się... Ktoś ma jeszcze jakieś przemyślenia? Co do wersji silnikowych itp itd? Jaki samochód?

Co do C5 to śmiało mogę od niego polecić. Ma wersję silnikową 2.0 140 w automacie, jeździ nią głównie po mieście i jak na razie żadnych problemów poważnych, a przejechane 160000 km.[link do oferty na Allegro wygasł] Masz ofertę przykładową. Jaki silnik do a6?136 koni nie pociągnie takiej krowy jak a6, ze 170 w dieslu nie mam żadnych doświadczeń, natomiast silniki benzynowe sporo tam palą. Radzę Ci jednak superba odpuścić. Dodam od siebie v50. Zgrabne autko najlepiej z 2.0 136. Mało pali,a silnik jest bardzo dobry. Za 35k masz szanse znaleźć fajne mondeo z 2007, do miasta 2.0 145. Ewentualnie alfa 159 z 1.9 150. Masz z czego wybierać, bo to już fajny budżet na dobre kombii :D
Potrzebujesz jakiejś informacji o Peugeocie 307 lub mondeo mk4? Napisz na priv a postaram się pomóc :)
tomek70
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1023
Miejscowość: Łódź
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.3 161
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008
0

06 Kwi 2014, 07:41

Audi jest kiepskie do tego co oferuje, Superb to dziadostwo a w tym budżecie to tylko złożony z 3 i przystanku. Ode mnie Mondeo Mk4 z początku produkcji oraz Hyundai Sonata.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
0

06 Kwi 2014, 07:51

Ja proponuje to co sprawdzone i pewne Honda Accord obojętnie jaki silnik. Hyundai Sonata jak wczesniej.
Volvo v70 najlepiej jednostki volvo 2.4 Pb lub ON lub Saab 9.5 z 1.9 ON.
Cytryna bedzie fajna do czasu potem zobaczysz... Audi/touareg koszta...
Audi jak juz to z 2.4 jedynie pod lpg. BMW nie interesuje sie ta marką ale 5 w kombi jest fajna.
noisy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2615
Zdjęcia: 21
Miejscowość: Tomaszow
Prawo jazdy: 27 02 2003
Auto: Superb
Silnik: 1.8T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004
0

06 Kwi 2014, 08:37

dzięki za podsunięcie propozycji z volvo, jednak w środku jeszcze ładne, ale na zewnątrz takie nieskazitelne kombi, które za bardzo nie podoba mi się, ale w środku jest ok.

Co do mondeo, to znalazłem fajne propozycje, ale to mondeo, a ja fordów za bardzo nie lubię, chociaż nie wiem jak się nimi jeździ, chociaż warte może są one rozważenia....

Co do Audi bo widzę, że wszyscy odradzacie, a taka wersja z LPG
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
co o niej myślicie? Wiem, że to ponad mój budżet, ale może zawsze mógłbym coś znaleźć żeby doinwestować w coś lepszego...

Accord i Sonata odpadają ze względu na niepodobające mi się deski rozdzielcze...
hgr
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: golf
1

06 Kwi 2014, 09:36

hgr napisał(a):dzięki za podsunięcie propozycji z volvo, jednak w środku jeszcze ładne, ale na zewnątrz takie nieskazitelne kombi, które za bardzo nie podoba mi się, ale w środku jest ok.

Co do mondeo, to znalazłem fajne propozycje, ale to mondeo, a ja fordów za bardzo nie lubię, chociaż nie wiem jak się nimi jeździ, chociaż warte może są one rozważenia....

Co do Audi bo widzę, że wszyscy odradzacie, a taka wersja z LPG
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
co o niej myślicie? Wiem, że to ponad mój budżet, ale może zawsze mógłbym coś znaleźć żeby doinwestować w coś lepszego...

Accord i Sonata odpadają ze względu na niepodobające mi się deski rozdzielcze...

Warto sie chociaż przejechać mondeo, bo jeśli znajdziesz dobrze wyposażone to przekonasz sie że w tym budżecie jest 1000 razy lepszy od a6. Poza tym ta a6 z linku jest chyba ze skrzynią multitronic. Jeśli nie wiesz za bardzo o co chodzi to tu link http://autokult.pl/2013/02/08/skrzynie- ... -czego-bac
Potrzebujesz jakiejś informacji o Peugeocie 307 lub mondeo mk4? Napisz na priv a postaram się pomóc :)
tomek70
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1023
Miejscowość: Łódź
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.3 161
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008
0

06 Kwi 2014, 09:58

hgr napisał(a):Co do mondeo, to znalazłem fajne propozycje, ale to mondeo, a ja fordów za bardzo nie lubię
No i to jest właśnie stwierdzenie typowego Polaka.. Bez obrazy ale takie Mondeo bij na głową przereklamowane A6 i warto się przejechać Mondeo. Będziesz wiedział o czym mówię :wink:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
0

06 Kwi 2014, 12:03

Dobra zastanawiam się nad mondeo, a możecie powiedzieć na co zwrócić uwagę, albo czego się przestrzegać? I co myślicie jeszcze o wcześniej wymienianej przez kogoś hondzie accord?
hgr
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: golf
1

06 Kwi 2014, 12:25

Uwaga na auta po flocie. Szczególnie diesle. Pełno ich na rynku wtórnym..
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
0

06 Kwi 2014, 19:08

a jak rozpoznać te auta po flocie?
hgr
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: golf
0

06 Kwi 2014, 19:12

Najczęściej diesel ze słabym wyposażeniem i z polskiego salonu, do tego jest tańszy.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
0

07 Kwi 2014, 13:51

Jesteś już na coś zdecydowany?
Potrzebujesz jakiejś informacji o Peugeocie 307 lub mondeo mk4? Napisz na priv a postaram się pomóc :)
tomek70
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1023
Miejscowość: Łódź
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.3 161
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008
0

07 Kwi 2014, 14:29

szczerze to jeszcze nie... podobały mi się Audi, które wymieniłem, ale po poczytaniu o ich skrzyniach i że to nie są w miarę dynamiczne auta to odstawiłem je na bok. Cytryny C5 dalej są u mnie mega zainteresowaniu. Do tego doszedł mondeo mk4, chociaż wydaje mi się, że nie ma on za dużo miejsca w środku (mimo gabarytów) jest on moim zdaniem mały w środku. Interesującą propozycją jest też accord po roku 2008, ale znaleźć wersję z nawigacją to już drogi jak dla mnie wydatek. Ogólnie dalej nie wiem :) pod koniec tygodnia przejadę się każdą pozycją i zobaczę...

Ale czekam dalej na propozycje
hgr
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: golf
0