Rower jako relaks - jaki wybrać?

Rower jako relaks - jaki wybrać?

06 Kwi 2018, 09:12

Przez wzgląd na to, że w tygodniu bardzo dużo czasu spędzam w aucie, chciałbym weekendami już do niego nie wsiadać. Pomyślałem, że zacznę przygodę z rowerami. Znajomy namawia mnie na MTB, żeby pojeździć w terenie. Jakie MTB się nadają? Oglądałem kilka i bardzo spodobał mi się romet rambler. Na moje oko dobry, a według was? Macie inne propozycje?
Vars
Obserwowany

Prawo jazdy od: 16 04 1994
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Rover 75
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

Re: Rower jako relaks - jaki wybrać?

06 Kwi 2018, 10:14

Zacznij może od tego jaki możesz przeznaczyć budżet na rower? Następnie trzeba sprawdzić czy warto kupować nowy bo często można kupić używany z dobrym osprzętem w dobrej cenie. jeżeli już MTB to trzeba odpowiednio dobrać rozmiar ramy żebyś wygodnie podróżował i nie był narażony na kontuzje :) Jest sporo pytań na które trzeba sobie odpowiedzieć żeby kupić coś odpowiedniego :ok:
Napisz jaki masz wzrost, gdzie będziesz w większości jeździł, budżet to coś może podpowiem na tyle na ile się znam :)
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3343
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Rok produkcji: 1999

06 Kwi 2018, 10:48

Vars napisał(a):Oglądałem kilka i bardzo spodobał mi się romet rambler. Na moje oko dobry, a według was? Macie inne propozycje?

Wszystko zależy od tego, o jaki teren chodzi, jeżeli nic cięższego niż leśne dukty, to MTB bym odpuścił. Ja sam mam crossa(Kellys Axis), jest to bardziej uniwersalny rower od MTB. Duże 28" koła i niezbyt szerokie(ale terenowe) opony dają też sporo frajdy na ścieżkach rowerowych. :ok:
yeti65
Stały forumowicz

Miejscowość: Zegrze Pd
Prawo jazdy od: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Lancer 2014, Vitara 2017
Silnik: 1,6 117KM 1,6 120KM
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2014

08 Kwi 2018, 22:16

Vars napisał(a):Jakie MTB się nadają?
zależy czego potrzebujesz, bo należy pamiętać, że MTB ma wiele podkategorii i podstawowy podział na hardtail oraz full suspention. Jeśli nie jeździsz w bardzo ciężkim terenie, warto kupić sobie modny ostatnio rower przełajowy, dzięki któremu po przesiadce na MTB będziesz królem techniki jazdy w terenie :ok:

Romet Rambler, no cóż :mrgreen: za tą kasę niczego szczególnego bym się nie spodziewał (choć zależy jeszcze który model). Po zakupie trzeba będzie pewnie co nieco dołożyć $, bo rowery z półki cenowej ~2k można traktować bardziej jako bazę niż gotowy produkt
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

30 Kwi 2018, 11:09

Jak zależy wam głównie na relaksie to raczej jakiś turystyczny, na spokojne i długie wycieczki rowerowe. Dla mnie większą frajdą na pewno jest jazda na motorze i zamierzam właśnie w końcu kupić coś porządnego. Moja stara CBRa co chwile się psuje, wpakowałem w nią już sporo części ze sklepu motogar.pl na więcej nie mam cierpliwości. Może przynajmniej ze sprzedaży na pól nowego mi starczy
Enterspeed
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 02 03 1981
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Astra 3
Silnik: 125km
Paliwo: Diesel
Rok produkcji: 2006

09 Maj 2018, 20:11

yeti65 napisał(a):
Vars napisał(a):Oglądałem kilka i bardzo spodobał mi się romet rambler. Na moje oko dobry, a według was? Macie inne propozycje?

Wszystko zależy od tego, o jaki teren chodzi, jeżeli nic cięższego niż leśne dukty, to MTB bym odpuścił. Ja sam mam crossa(Kellys Axis), jest to bardziej uniwersalny rower od MTB. Duże 28" koła i niezbyt szerokie(ale terenowe) opony dają też sporo frajdy na ścieżkach rowerowych. :ok:

Rowery crossowe albo nawet trekingowe bardziej moga się sprawdzić niż typowe MTB. Jak nie masz wprawy i kondycji to lepiej wybrac taki rower bo jest bardziej uniwersalny i na pewno wygodniejszy. Ja sam mam Krossa Evado.
JacekBrzez
Obserwowany

Prawo jazdy od: 18 10 2001
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: Ford Fiesta
Paliwo: Benzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Udany silnik 8AR-FTS turbo 200t  - Lexus Udany silnik 8AR-FTS turbo "200t" - Lexus
    Przez całe dekady Lexus konsekwentnie wyposażał swe samochody w benzynowe silniki wolnossące – od słynącej z wyjątkowej kultury pracy widlastej ósemki w pierwszym flagowym Lexusie LS 400, po pięciolitrowe V8 ...
    Nowy bolid Lexusa na bazie koncepcyjnego Lexusa LF-CC Nowy bolid Lexusa na bazie koncepcyjnego Lexusa LF-CC
    Lexus ogłosił, że w roku przyszłym – zbudowany na bazie koncepcyjnego Lexusa LF-CC bolid będzie brał udział w wyścigach Super GT. Nowy, hybrydowy samochód będzie rywalizował w klasie GT500 i zastąpi Lexusa SC430, ...

• Re: Rower jako relaks - jaki wybrać?

09 Maj 2018, 20:19

mike napisał(a):Po zakupie trzeba będzie pewnie co nieco dołożyć $, bo rowery z półki cenowej ~2k można traktować bardziej jako bazę niż gotowy produkt
    Nadal nie wiemy ile autor chciał przeznaczyć na rower może warto pomyśleć nad używką z wyższej półki niż nad nowym?
    Jeżdżąc po mieście wybrałbym też crossowy. Jeździłem jednak po lesie na MTB i Crossowym powiem szczerze że lepiej sprawdzał się ten pierwszy ale już na ścieżce rowerowej było odwrotnie :) Takie moje odczucia.
    Kacper
    Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3343
    Miejscowość: Warszawa - okolice
    Prawo jazdy od: 14 09 1997
    Auto: Volvo S40
    Silnik: 2.0 140KM
    Rok produkcji: 1999

12 Maj 2018, 17:43

Kacper napisał(a):Nadal nie wiemy ile autor chciał przeznaczyć na rower może warto pomyśleć nad używką z wyższej półki niż nad nowym?
    to też jest jakieś wyjście, ale tutaj nigdy nie wiesz na co trafisz (w sumie tak jak z samochodem), no i tutaj już należy celować w wysoką półkę - używane budżetówki to wywalanie kasy w błoto.
    Kacper napisał(a):Jeżdżąc po mieście wybrałbym też crossowy. Jeździłem jednak po lesie na MTB i Crossowym powiem szczerze że lepiej sprawdzał się ten pierwszy ale już na ścieżce rowerowej było odwrotnie
    kiedyś sobie tak policzyłem moją jazdę i stwierdziłem, że u mnie w garażu powinno znajdować się 5 rowerów, także wiesz :mrgreen:
    Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
    mike
    Moderator - Jakie auto kupić?
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
    Miejscowość: Zawiercie|Kraków
    Prawo jazdy od: 04 09 2013
    Auto: Ford Focus Mk II
    Silnik: 1.6 TDCI 109KM
    Rok produkcji: 2008

• Warto przeczytać
    • Alfa Romeo 4C Baza
      Skoda Fabia z pakietem stylistycznym RS