Różnica siły hamowania na tylnej osi (bęben)

29 Gru 2021, 10:26

Witam,
Podczas badania technicznego okazało się, że mam w swojej Maździe 323f bg z 1991 roku problem z hamulcami bębnowymi z tyłu.
Mianowicie różnica w siłę hamowania hamulcem nożnym między prawym a lewym wynosi 50% (lewy 1,7, prawy 0,85)
Natomiast ręczny hamulec to różnica rzędu 60%.
Co może być odpowiedzialne za taki stan rzeczy? Wymieniłem szczęki, oraz przeczyściłem całość łącznie z samoregulatorem, ale to nic nie pomogło, wyniki dalej takie same. Tłoczek bez wycieków, przesuwa się.
Czym może być spowodowany taki wynik, co Jeszce należy sprawdzić lub wymienić? Czy może być to wina bębnów (mają wzdłużne zarysowania na powierzchni ciernej)

Dodam tylko, że w zeszłym roku na przeglądzie było wszystko ok i wyniki wychodziły (lewo 0,9, prawo 0.8 )
Czemu lewa strona, w tym roku, ma aż tak wysoką siłę hamowania?

Bardzo proszę o pomoc, bo wyszedł mi przegląd i chciałbym to jak najszybciej ogarnąć.
marcinek123
Początkujący
 
Posty: 125
Prawo jazdy: 01 07 2013
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: Mazda 121
Silnik: 1.1 54KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

29 Gru 2021, 18:00

Jak bębny miały rant to warto było je od razu wymienić. Generalnie przy takich hamulcach wymienia się raczej komplet szczek z bębnami. Przez rok mogło się sporo zmienić.

Ciężko powiedzieć co tam się mogło stać bez zaglądania do środka.

Różnica jest zarówno przy hamulcu nożnym jak i przy ręcznym więc mi to wygląda na jakiś problem mechaniczny.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34