Rysa na dzwiach

30 Gru 2012, 11:06

Witam poniżej załączam screena:

Zdjęcie

pod "listwą" lewych drzwi widać taka długą rysę. Jak myślicie z doświadczenia, jest to jakiś mały problem czy coś bardziej poważnego (sprzedawca mówi że jest to tylko zarysowanie tzn nie był "puknięty"). Samochód do opel vectra kombi c i rozważam zakup, dlatego mam pytanie czy wystarczy podjechać do lakiernika, czy będzie trzeba wymieniać drzwi (wiem że jakość słaba, ale może ktoś na pierwszy rzut oka będzie wiedział).
neeken
Nowicjusz
 
Posty: 12
Auto: nie mam

30 Gru 2012, 14:43

Mnie się wydaje, że tam jest jednak szpachla. Ale mogę się mylić, bo zdjęcie nie najlepsze. Zapodaj zdjęcie samych tych drzwi albo tego uszkodzenia.
Możesz ewentualnie poprosić jakiegoś znajomego mechanika/lakiernika żeby z tobą podjechał i ocenił fachowym okiem na miejscu.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

31 Gru 2012, 17:55

Zdjęcie jest mało dokładne , ale na pierwszy rzut oka drzwi są mocno przytarte łącznie z uszkodzeniem listwy. Oczywiście: blacharz-lakiernik wyprostuje co się da ( w miarę swoich zdolności manualnych ) nałoży szpachlę ( mniej lub więcej ) , wygładzi i polakieruje. Żeby była igiełka to jednak wymiana drzwi . Tutaj może być problem . Aby koszty nie były zbyt wysokie trzeba kupić : idealną : używkę i idealnie dobrać kolor , odcień lakieru . Inaczej cieniowanie elementów sąsiednich.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4728
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

02 Sty 2013, 15:55

Handlarz zawsze powie, że auto nie było bite. Zastanów się, czy opłaca Ci się wymieniać te drzwi.
krono
Nowicjusz
 
Posty: 20
Auto: punto 2