Retro Motor Show 2021 - setki pojazdów i tłumy wystawców

09 Lis 2021, 17:47

Zakończone właśnie targi to kolejny w tym roku motoryzacyjny akcent na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Po Poznań Moto Fest, Ogólnopolskim Zlocie Czerwonych Samochodów oraz Caravans Salon Poland przyszedł czas na wydarzenie adresowane do miłośników zabytkowych pojazdów. Retro Motor Show przyciągnęły tysiące zwiedzających, a setki klasycznych samochodów zachwycały swoją urodą i różnorodną formą.

Od USA przez Europę po Japonię
Wśród zaprezentowanych modeli znalazły się samochody z różnych zakątków globu. Mustangi na czele z legendarnym Shelby GT 500 wprost zza oceanu, francuskie Citroeny, brytyjskie Jaguary, niemieckie Mercedesy, Porsche i BMW, polskie Syreny, czy japońskie Nissany. Motoryzacyjna mapa świata miała w ten weekend wielu przedstawicieli. Coś dla siebie znaleźli również fani jednośladów. Mowa tu nie tylko o zjawiskowych Harley’ach ale także rowerach, których roczniki produkcji
są starsze od wielu samochodów obecnych na wystawie. Najstarszy, znajdujący się na stoisku Automobilklubu Wielkopolskiego pochodził aż z 1868 roku.
Retro Motor Show 2021 - setki pojazdów i tłumy wystawców Liczne modele na sprzedaż
Retro Motor Show to doskonała okazja nie tylko do podziwiania zabytkowych samochodów, ale również do ich zakupu. Dealerzy tacy jak Giełda Klasyków, czy Austor zadbali szeroką ofertę aut, która zadowoliła nawet najbardziej wymagających klientów. Również na innych stoiskach była możliwość negocjowania zakupu prezentowanych modeli.
Retro Motor Show 2021 - setki pojazdów i tłumy wystawców Retro Motor Show Awards 2021
Stałym punktem targów są nagrody przyznawane dla najlepszych pojazdów oraz stoisk obecnych na wydarzeniu. W każdej z tych dwóch kategorii przyznawane są trzy równorzędne wyróżnienia. Laureatami tegorocznej odsłony Retro Motor Show Awards zostali:
Retro Motor Show 2021 - setki pojazdów i tłumy wystawców Kategoria POJAZD:
 • BMW Z8 od Muzeum Motoryzacji Wena w Oławie
 • Mustang Shelby GT 500 od Mustang Klub Polska
 • Lorraine-Detrich od Automobilklub Wielkopolski - Komisja Pojazdów Zabytkowych
Retro Motor Show 2021 - setki pojazdów i tłumy wystawców Kategoria STOISKO:
 • Automobilklub Wielkopolski - Komisja Pojazdów Zabytkowych
 • Automobilklub Bytowski
 • Klub Miłosników Starych Ciagnikow i Maszyn Rolniczych "Traktor i Maszyna"
Retro Motor Show 2021 - setki pojazdów i tłumy wystawców Oprócz tego przyznano dwa jubileuszowe wyróżnienia. Pierwsze z nich trafiło do firmy Kaliński, która w tym roku obchodzi 30-lecie swojej działalności. Druga nagroda powędrowała z kolei do Zbigniewa Koprasa, jako uhonorowanie jego 40 lat pracy w branży motoryzacyjnej.
Retro Motor Show 2021 - setki pojazdów i tłumy wystawców Wszystkie nagrody zostały przyznane przez kapitułę plebiscytu w następującym składzie:
 • Tomasz Skrzeliński - Rzeczoznawca
 • Piotr Burchard - Autoświat Classic
 • Martin Śliwa - Rzeczpospolita
 • Adam Piotrowski - Giełda Klasyków
 • Mateusz Świątkowski - WTC Watch This Car
 • Zespół Retro Motor Show
Retro Motor Show 2021 - setki pojazdów i tłumy wystawców Stroje, muzyka, potańcówki
W lata minione przenieśliśmy się nie tylko za sprawą prezentowanych samochodów. Doskonałym uzupełnieniem wydarzenia były pozostałe atrakcje przygotowane przez wystawców. Muzyka na żywo w strefie Automobilklubu Wielkopolskiego, kolorowe stroje w Szafie Retro oraz występy zespołu Retro Hobby Band pozwoliły jeszcze lepiej poczuć klimat poprzednich epok. Nie zabrakło również interesujących rozmów w ramach Akademii Renowacji oraz potańcówek przy muzyce na żywo.
Retro Motor Show 2021 - setki pojazdów i tłumy wystawców Dobry prognostyk na przyszłość
Retro Motor Show powróciło po rocznej przerwie spowodowanej pandemią. Był to powrót na wskroś udany. Wypełnione samochodami pawilony, tłumy zadowolonych wystawców - Jesteśmy szczęśliwi, że wydarzenie powróciło w tak dobrym stylu – przekonuje Bartosz Dembiński, dyrektor targów Retro Motor Show. "Wysoka frekwencja oraz duże zainteresowanie ze strony wystawców pozwalają z optymizmem patrzeć na przyszłość tego projektu. W retro-motoryzacji drzemie ogromny potencjał, który zamierzamy wykorzystać przy okazji kolejnych edycji wydarzenia" dodaje B. Dembiński.
Retro Motor Show 2021 - setki pojazdów i tłumy wystawców Retro Motor Show 2021 - setki pojazdów i tłumy wystawców Retro Motor Show 2021 - setki pojazdów i tłumy wystawców Retro Motor Show 2021 - setki pojazdów i tłumy wystawców Retro Motor Show 2021 - setki pojazdów i tłumy wystawców Retro Motor Show 2021 - setki pojazdów i tłumy wystawców Retro Motor Show 2021 - setki pojazdów i tłumy wystawców Retro Motor Show 2021 - setki pojazdów i tłumy wystawców Kolejna edycja Retro Motor Show odbędzie się 28-30 października 2022. Już dziś serdecznie zapraszamy.

źródło: MTP; foto: bueno | autor: Redakcja
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3485
Zdjęcia: 12598
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

09 Lis 2021, 17:55

Kurcze na taki Retro można obejrzeć fajne samochody. Myślałem że takie targi są zawieszone... z drugiej strony szkoda że tak daleko od W-wy ;/

Chevrolet 3600 Pick-up najładniejszy taki lekko z nalotem rdzy, oddaje cały klimat :wink: :ok:
Rokiko
Stały forumowicz
 
Posty: 4798
Zdjęcia: 14
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Renault Kangoo Van E-TECH Elektryczne - zasięg, tryby jazdy
  Od 2011 roku Renault jest pionierem i niezaprzeczalnym liderem na rynku elektrycznych samochodów dostawczych w Europie. Od debiutu rynkowego pod koniec 2011 roku Kangoo elektryczne zyskało uznanie blisko 70 000 klientów ...
  Dlaczego warto zadbać o dobrą widoczność podczas jazdy?
  Zwłaszcza jesienią kierowca powinien zadbać o czystość szyb oraz świateł w swoim samochodzie. To czas, gdy deszcze i mgła mogą negatywnie wpływać na widoczność, a w dodatku przy kiepskiej pogodzie auto łatwiej ulega zabrudzeniu. ...

 •