Saab 9-5 czy Volvo V70 ?

15 Mar 2009, 23:07

witam, to mój pierwszy post
mam problem (a raczej mój ojciec :) )
szukamy autka za ok. 15k, dzisiaj (15.03) na giełdzie w Łodzi był dość ładny, no i dość podstawowy Saab 9-5 2.0t z gazem (wtrysk ciekły), rocznik '98, wersja sedan. Cena to 15.9 tys. PLN, czyli dość mało. Od roku w PL, ciemny granat, beżowa tapicerka.
I właśnie pojawia się problem, bo to sedan, a jednak kombi byłoby lepszym rozwiązaniem, więc mamy na uwadze też Volvo V70 pierwszej generacji, najlepiej TDI, ale może być z gazem :wink:
Za Volvo przemawia to, że to kombi, solidny diesel, a za Saabem to, że jest ładniejszy, nowocześniejszy no i że to gaz, więc wychodzi taniej.
Co Wy na to :?: :)


ps. obecnie mamy Passata z 91 roku, wersja G60, niestety kompresor się rozsypał, więc autko nie posiada już 160 koników. Koniki, które zostały są bardzo głodne, co skutkuje spalaniem rzędu 15/16l w mieście, ponieważ ojciec jeździ głównie do Łodzi i po Łodzi. Auto jest na benzynę a nie opłaca się montować gazu.

pozdrawiam :!: :wink:
Ostatnio edytowany przez manager92 15 Mar 2009, 23:35, edytowano w sumie 2 razy
manager92
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: Ebr

15 Mar 2009, 23:14

obydwa autka sa warte polecenia.a prawie 16k za tego saaba to normalne cena.zarówno saabem jak i volvo można robic kosmiczne przebiegi.komfortowe auta.wiem że wolno potrafi pociagnac po kieszenie gdy sie cos zepsuje ( co jest zadkoscia) natomiast nie wiem jak sprawa przedstawia sie w saabie.
matttias1234
Zaawansowany
 
Posty: 711
Miejscowość: Dolnyśląsk

16 Mar 2009, 10:20

technicznie sa mniej wiecej takie same saab i volvo to jest jedna marka wiec to tylko od wygladu zalezy
artek1993
Początkujący
 
Posty: 100

16 Mar 2009, 11:18

Jak się nie myle to w tych volvo był diesel 2,5tdi 140km od audi, bardzo udana jednostka i bardzo żywotna więc ja bym na twoim miejscu celował w takie volvo.
pirlo333
Początkujący
 
Posty: 128

18 Mar 2009, 16:59

artek1993 napisał(a):technicznie sa mniej wiecej takie same saab i volvo to jest jedna marka wiec to tylko od wygladu zalezy

Kto Ci to powiedział?! :? Saab z Volvem nie tworzą jednej marki.
Saab tworzy zespół ale z Oplem, a Volvo od 2000 roku z Fordem.

Co do silnika 2.5 TDi Polecam. :lol:
slowik93
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 478
Miejscowość: Augustów

18 Mar 2009, 23:14

ehh widocznie są tacy znawcy... hehe

jeszcze nic nie wybraliśmy, ale powoli do celu ;)

na giełdzie była jeszcze Lancia Lybra, ale była zaniedbana, a przecież to włoszka... więc odpada ;) poza tymi autami nie było nic ciekawego, jedynie Vectry i Astry...
manager92
Nowicjusz
 
Posty: 10
Miejscowość: Ebr
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kia GT4 Stinger: 315 KM w koreańskim coupe
    Kia zaprezentowała koncepcyjne coupe o nazwie GT4 Stinger na salonie w Detroit. Pod maską Kia GT4 Stinger znajduje się turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 2 litrów, generujący moc 315 KM. Napęd jest przenoszony ...