Saab 9000 vs 9-5 czy nowy model to jeszcze prawdziwy Saab?

09 Sty 2010, 16:44

Witam,
jeżdźiłem saabem 9000 dwa lata , teraz przesiadłem się na 900 , ale przyzwyczajony do przestronności i komfortu 9000 chcę kupić nowszy model 9-5.
Słyszałem jednak że 9000 to tak naprawdę ostatni prawdziwy Saab z blachą full ocynk.
Co o ty myślicie, czy warto?
jedziemy saabolotem, jedziemy saabolotem
prezes77r
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Andrychów

09 Sty 2010, 20:01

warto :mrgreen:
życie jest tylko jedno
dawig
Aktywny
 
Posty: 263
Miejscowość: bytom

12 Sty 2010, 18:35

Jak dobrze kojarzę to obecne Saaby są produkowane na podzespołach Opla.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1848
Miejscowość: Sosnowiec
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi S8 i Wp11-144
Silnik: AVP, QG18DE
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

12 Sty 2010, 21:15

PrezesArtek napisał(a):Jak dobrze kojarzę to obecne Saaby są produkowane na podzespołach Opla.


zapozyczone sa jedynie silniki diesela ,reszta to nadal prawdziwy saab, samochod jest wg mnie naprawde niesamowity i bardzo rzadko kupowany bo jak zwykle ludzie sie boja tego czego nie znaja, ja osobiscie polecam 9-3 wersja vector, pelna opcja duza moc ,ponad przecietny komfort, bardzo wytrzymaly, wlasciwie same plusy
halsky11
 

02 Lut 2010, 18:02

Witam a jak z kosztami eksploatacji auta koszty czesci zamiennych sa wysokie??
Ile pali taka maszyna?
B4RT3K
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: czestochowa

02 Lut 2010, 18:11

halsky11 napisał(a):
PrezesArtek napisał(a):Jak dobrze kojarzę to obecne Saaby są produkowane na podzespołach Opla.


zapozyczone sa jedynie silniki diesela ,reszta to nadal prawdziwy saab, samochod jest wg mnie naprawde niesamowity i bardzo rzadko kupowany bo jak zwykle ludzie sie boja tego czego nie znaja, ja osobiscie polecam 9-3 wersja vector, pelna opcja duza moc ,ponad przecietny komfort, bardzo wytrzymaly, wlasciwie same plusy


Co za bzdury. Saab 900 to podłoga od Vectry A, silniki też od Opla i nie tylko diesel'e.
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Autentyczny i komfortowy SUV na drogę i w teren
    Duster zyskał wyposażenie, które ułatwia mu poruszanie się zarówno w mieście, jak i z dala od przetartych szlaków. Zachowuje doskonałą zdolność do pokonywania przeszkód terenowych, która ...
    Koncepcyjne crossovery Toyoty od R-SC do C-HR
    Crossover Toyoty oparty na C-HR Concept to najnowszy produkt japońskiego koncernu. Auto trafi na rynek w połowie tego roku, jednak jego historia sięga 15 lat wstecz, kiedy zadebiutował koncept R-SC. Wciąż nie wiemy, jak będzie ...

02 Lut 2010, 18:20

Dla mnie saab skończyły się wtedy kiedy kupiło go GM. To piękne samochody. Może teraz odzyskają swój blask,a nie będą następnym BMW, Audi czy Mercedesem.
Bart258
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 223
Miejscowość: okolice Krakowa

02 Lut 2010, 18:39

Nie odzyskają, bo ta marka już nie istnieje.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

10 Lut 2010, 12:37

Bzdury pleciecie, wszystkie silniki 2.0 i 2.3 to ten sam silnik oryginalny saaba zdobywca wielu nagród w modelu 9000 i 900. Większy to tylko powiększona wersja 2.0. Jeżeli saab 900 to platforma podłogowa vectry to 9000 jest ostatnim prawdziwym saabem. choć i to nie jest prawdą bo to również platforma zaprojektowana dla 4 modeli 4 firm.
jedziemy saabolotem, jedziemy saabolotem
prezes77r
Nowicjusz
 
Posty: 3
Miejscowość: Andrychów