Samochód dla młodego kierowcy.

17 Paź 2020, 11:41

Witam. Pierwszy post na forum. Stoje przed wyborem pierwszego autka. Budżet 15-20tys. Zastanawiam się nad dwoma modelami Audi a3 i Opel Astra J. Czy to dobry wybór? Jaki silnik wybrać do obu aut? Na co zwrócić uwagę? Czy warto?
Kacper201
Obserwowany

17 Paź 2020, 13:29

Astra J w tym budżecie powodzenia..
A3 8P ok.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 5
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Fiat Seicento
Silnik: 900
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

19 Paź 2020, 14:19

Myślę, że Opel Astra J to dobry wybór na pierwszy samochód, był to też mój pierwszy samochód. To całkiem niezły samochód za przyzwoitą cenę.

Powodzenia!
Estegruzo
Nowicjusz

Prawo jazdy: 15 09 2014
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Audi A6 C6
Silnik: 3.0 TDI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2010

19 Paź 2020, 19:28

Jak znajdziesz astrę w dobrym stanie to astra, ale raczej kierowałbym się w stronę a3.
malmon3
Aktywny

21 Paź 2020, 18:08

Audi A3 FSI 1.6 lub 2.0 świetnie trzyma się drogi. Zwróć uwage starndardowo czy nie ma rdzy, czy nie powypadkowe, czy slinik pracuje równo, czy nie ma wycieków
--------------------
https://awakeforkids.pl/

Miejscowość: krs/wwa
Prawo jazdy: 0- 0-2007
Przebieg/rok: 13tys. km
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna

21 Paź 2020, 18:43

Najbezpieczniejszym wyborem według mnie będzie A3 8P 1.6MPI. Silnik prosty mało awaryjny i gaz założysz :)
gareq
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak i gdzie kupić części do samochodu?
    Każdy kierowca, niezależnie od tego, jakiego auta jest właścicielem, staje przed koniecznością zakupu nowych części do samochodu. Zazwyczaj jest to wynik normalnej eksploatacji części, a czasem jest to wymuszone przez kolizję ...
    Zamienne wiązki elektryczne to alternatywa na trwałą naprawę
    Z całą pewnością wielu kierowców w trakcie eksploatacji swoich samochodów spotkało się z utratą możliwości elektrycznego sterowania niektórymi funkcjami, np. zakłócenia w pracy na przykład centralnego ...

•