Samochód dla młodego mężczyzny 10tys+

11 Sty 2016, 14:04

Ja nie szukałbym dla faceta nic mniejszego niż segment C - o ile kobieta w takim GP czy Yarisce wygląda spoko, o tyle gdyby mnie kumpel zgarnął gdziekolwiek takim autem raczej nie myślałbym o nim pochlebnie :D Dla młodego najlepiej pasują IMO A3 1.8T (quattro to już w ogóle marzenie), Civic VII (3d hb albo i coupe, choć z tym drugim ciężko będzie), BMW E36 (może się wydawać, że wsiowóz/dresowóz, ale za 3-4 lata każdy zadbany egzemplarz będzie budził spory szacunek, szczególnie coupe z dużym silnikiem, więc to kategoria inwestycji nawet) albo po zwiększeniu budżetu Astra H - moim zdaniem jedno z lepiej wyglądających aut w swoim segmencie. Accord w sumie też fajny, ale trzeba mu znacznie większego silnika niż Civicowi czy Astrze, żeby się przyzwoicie woził - a raczej nie jeździsz po emerycku :)
Żółtek
Aktywny
 
Posty: 294
Prawo jazdy: 06 08 2015
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: C5 mk1
Silnik: 2.0 136KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

11 Sty 2016, 14:44

Nie wiem komu bardziej współczuć,Tobie czy Koledze...
Ludwa10
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 349
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Fiat Punto, Seat Toledo II
Silnik: 1.9 TDI 110km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

11 Sty 2016, 14:57

Czemu? Małe autka zawsze są domeną kobiet :) Szczególnie, że ze świecą szukać w nich jakichś fajnych, dynamicznych silników, zazwyczaj prowadzenie w nich pozostawia sporo do życzenia. A hothatche seg. B to już zupełnie inna bajka, tyle, że to nie budżet na takie zabawki, które do tego są bardzo mało uniwersalne, podobnie zresztą, jak zwykłe auta z segmentu B.
Żółtek
Aktywny
 
Posty: 294
Prawo jazdy: 06 08 2015
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: C5 mk1
Silnik: 2.0 136KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

11 Sty 2016, 15:16

Hmm możesz się zainteresować Volvem C70 z początków produkcji.
Toyota Paseo
Citroen Xara, taka wersja
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Toyota Celica
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Rover
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Citroen Saxo 1.6 VTS

Link przykładowe,nie które egzemplarze "dziadki" wiekowo,Wybrane na szybko. :ok:
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

11 Sty 2016, 16:31

Widze z tym dziadkowozem wywołalałem małą burze :D sorki, nie mialem tego na celu, sam samochód jest ok, bardziej mam na mysli silniki typu 1.2
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
cos takiego by było fajne, w 3 drzwiach wyglada ladniej, tylko cena cos za niska mi sie wydaje, co sadzicie? Turbo w takim samochodzie wiele zmienia? Mam na mysli koszty eksploatacji. Jak zadbac o turbine w takim samochodzie?
freezer
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: Nie mam

11 Sty 2016, 16:46

Aż takiej burzy nie wywołałeś,to wymiana poglądów :D Co do tego konkretnego egzemplarza,to z tego roku jest zdecydowanie za tani,nawet jeżeli to wersja 3drzwiowa. Sam silnik bardzo dobry,przy tej masie samochodu będzie zrywny i dynamiczny. Turbo w samochodzie zmienia tyle,że trzeb ao nią dbać,nie gasić zaraz po jeździe,czekać aż się schłodzi oraz nie gazować jeżeli jest zimna.,wtedy długo posłuży. Sam koszt regeneracji to kwota około 1k,nie jest źle.
Ludwa10
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 349
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Fiat Punto, Seat Toledo II
Silnik: 1.9 TDI 110km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Lexus IS 200 od dzidy
    Moja skrzynka pęka w szwach od zapytań nt. mojego samochodu (ponad 300 wiadomości priv już), więc pomyślałem, że spróbuję przybliżyć to co mam i dokumentować jak się sprawuje (lysy30 mnie pilnuje w tym względzie :D). ...

11 Sty 2016, 16:59

Pewnie bity z każdej strony a szkoda :( bo ciężko znaleźć taki model i to 3 drzwiowy.
freezer
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: Nie mam

11 Sty 2016, 17:07

Żółtek napisał(a):J o tyle gdyby mnie kumpel zgarnął gdziekolwiek takim autem raczej nie myślałbym o nim pochlebnie :D

Rly?...
Dopamine
Aktywny
 
Posty: 279
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Elise k20z4 in progress
Silnik: K20Z4
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

11 Sty 2016, 18:01

Macie moze jeszcze jakies propozycje? Cos w stylu tego Punto ktore podlinkowalem, czyli nie za stare, z wystarczajaca moca?
freezer
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: Nie mam

11 Sty 2016, 18:27

Patrzyłeś na moje propozycje?

A Civica już odrzuciłeś?
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

11 Sty 2016, 18:59

Patrzylem, wiekszosc za duza moc lub nie te roczniki, rovery odpadaja.
Z Civica jeszcze nie zrezygnowalem ale podobno sa problemy z egr i strasznie gnija, prawda to?
freezer
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: Nie mam

11 Sty 2016, 20:16

Niestety japońce lubią gnić i maja dosyć słabe zabezpieczenie antykorozyjne. Jeżeli trafiłbyś na zadbany egzemplarz Civica to proponuję od razu zabezpieczyć. Co do Punto to musiałbyś nagiąć budżet bo za 12k nie znajdziesz młodszych roczników.
Ludwa10
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 349
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Fiat Punto, Seat Toledo II
Silnik: 1.9 TDI 110km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

11 Sty 2016, 23:11

Gdybym dolozyl tak do 17-18 to nie zalowalbym? To auto warte jest takich pieniedzy? Co z silnikiem przy takiej mocy a tak niskiej pojemnosci?
freezer
Nowicjusz
 
Posty: 9
Auto: Nie mam

12 Sty 2016, 06:09

Nie sugeruj się tylko rocznikiem,patrz na stan techniczny auta,to jak jest zadbane. Moim zdaniem jeżeli dołożysz do tych 18k to możesz liczyć na ciekawy i zadbany egzemplarz. Co do silnika to zarówno dynamika jak i spalanie są bardzo zadowalające,jeżeli zależy Ci na osiągach to lepiej brać 120km,choć to wersja rzadziej spotykana,częściej trafisz na 1.4 95km.
Ludwa10
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 349
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Fiat Punto, Seat Toledo II
Silnik: 1.9 TDI 110km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

12 Sty 2016, 09:12

Nie wiem komu bardziej współczuć,Tobie czy Koledze
POPIERAM Dodam tylko że część szanownego :mrgreen: grona "moderatorów" określało TT jako samochód dla pederastów . Taki poziom :idea:
Magda93
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 386
Miejscowość: WRO
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: W140
Silnik: S300 Turbodiesel
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1998