Samochód dla ON

11 Mar 2007, 12:00

Witam,

Potrzebuję pomocy przy wyborze samochodu. Jestem osobą niepełnosprawną, bardzo niskiego wzrostu (122 cm), jednak do prowadzenia samochodu nie potrzebuję specjalistycznego oprzyrządowania. W tym roku chciałabym kupić sobie autko i kompletnie nie wiem jak zacząć poszukiwania. Żebym mogła jeździć komfortowo i bezpiecznie, samochód powinien spełniać kilka warunków:

* fotel kierowcy z regulacją wysokości
* wspomaganie i regulacja kierownicy w pionie
* automatyczna skrzynia biegów
* czujnik parkowania

Byłoby idealnie gdyby miał regulację pasów bezpieczeństwa, jednak to nie jest niezbędne. Oczywiście ogromną rolę odgrywa cena i ekonomiczność. Ze swojej skromnej renty i równie skromnego stypendium, nawet przy pomocy rodziców, nie byłabym w stanie kupić i utrzymać samochodu, który kosztuje więcej niż 40 000 zł i pali więcej niż 6-7 l /100 w mieście. Będzie to samochód dla jednej osoby, więc chciałabym żeby był mały, najlepiej 3-drzwiowy hatchback.

Nie mam preferencji co do marki, nie interesują mnie też bajery typu skórzana kierownica, podgrzewane fotele czy klimatyzacja.

Bardzo proszę o jakąkolwiek wskazówkę.
Z góry dziękuję, pozdrawiam.

Magda
MaŁa
Nowicjusz
 
Posty: 1

11 Mar 2007, 12:55

Magda jesteś niepełnosprawna ale auto nie musi mieć przeróbek
ja bym ci radził coś japońskiego np :
może coś takiego [link do oferty na Allegro wygasł]
może toyota corolla [link do oferty na Allegro wygasł]
może coś terenowego np nissan [link do oferty na Allegro wygasł]
bardzo fajna okazja nissan patrol [link do oferty na Allegro wygasł]
może MITSUBISHI LANCER [link do oferty na Allegro wygasł]
pietrzyk
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 169
Miejscowość: sosnowiec

11 Mar 2007, 13:38

pietrzyk, czytałeś w ogóle jej post? Ma być nieduży, z automatem i mało palić.

Ja bym proponował coś takiego: [link do oferty na Allegro wygasł]
Tylko, że ta tutaj ma akurat mocny silnik, więc może palić trochę więcej.
bendi
Początkujący
 
Posty: 53

11 Mar 2007, 14:26

Aha, chyba, że chcesz nowy samochód to jest jeszcze taka opcja, żeby kupić Fiata Pandę, co prawda nie ma automatu, ale lewarek do zmiany biegów jest na desce rozdzielczej.

Wersja 1.2 Dynamic kosztuje ok 36 tyś. i ma w standardzie m.in:
- regulację wysokości kierownicy
- elektryczne wspomaganie kierownicy
- fotel kierowcy z ręczną regulacją wysokości
- dźwignię biegów na konsoli deski rozdzielczej

+ w opcji można dokupić: czujnik parkowania, regulację wysokości przednich pasów bezpieczeństwa (razem nie powinno wyjść więcej niż 1500zł-2000zł)

Silnik 1.2 nie powinien dużo palić, więc spokojnie zmieścisz się w 7l/100. Poza tym przyjemniej jest mieć własne nowe autko, a nie używane. Spokojnie powinno się to zmieścić do 40000zł. Możesz też poszukać jakiejś wyprzedaży rocznika 2006', może trafi sie taniej.
bendi
Początkujący
 
Posty: 53
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Systemowe rozwiązania przyszłości Webasto
    Niemiecka firma Webasto, znana Polakom przede wszystkim z produkcji urządzeń ogrzewania postojowego, montowanych w samochodach osobowych i ciężarówkach, działa również w wielu innych dziedzinach motoryzacji. ...