Samochód dla studenta [20-25k]

27 Mar 2019, 17:31

Witam wszystkich :).
Przychodzę na to forum z pewnym problemem. Szukam jakiegoś samochodu, który byłby niedrogi w utrzymaniu. Aktualnie jeżdżę Golfem V z 2005 roku z silnikiem 1,4 benzyna. Na auto nie narzekam, prowadzi się dobrze, jednak rozglądam się za czymś z instalacją gazową, co by się taniej jeździło.
Wymagań specjalnych nie mam, ale dobrze by było gdyby autko posiadało 6 biegów, żeby przy jeździe trasą/autostradą były mniejsze obroty na najwyższym biegu.
Testowałem jakiś czas temu Alfę Romeo Giuliettę z 2010 roku i była w porządku, jednak do Alfy nie byłem do końca przekonany.

Jeżeli ktoś może polecić coś dobrego, to śmiało. Jestem otwarty na każdą markę ;).

Jeżdżąc co tydzień na studia i z powrotem mogę oszacować, że tygodniowo auto pokonywałoby około 300km.
Dzięki i pozdrawiam :)
EDIT : Dobrze by było, gdyby auto było 5 drzwiowe a sam bagażnik nie był zbyt mały
baartekk97
Nowicjusz
 
Posty: 3

27 Mar 2019, 17:46

baartekk97 napisał(a):Testowałem jakiś czas temu Alfę Romeo Giuliettę z 2010 roku i była w porządku, jednak do Alfy nie byłem do końca przekonany.


Żeby kupić znośną giuliettę z benzyniakiem musisz wyłożyć 35k

baartekk97 napisał(a): Aktualnie jeżdżę Golfem V z 2005 roku z silnikiem 1,4 benzyna. Na auto nie narzekam, prowadzi się dobrze, jednak rozglądam się za czymś z instalacją gazową, co by się taniej jeździło.


Jeśli dynamika Cię zadowala to załóż sobie lpg do tego golfa. Mając 25k nie kupisz nic co będzie kosmicznym przeskokiem względem golfa (może być w temacie osiągów ale to inna kwestia) a możesz trafić na szrot, do którego dołożysz masę kasy na starcie.

* w tym budżecie i tak lepiej samemu zakładać lpg, wiesz co masz
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

27 Mar 2019, 22:05

Student...kawaler...Lexus is 200 z LPG
legler
Aktywny
 
Posty: 404
Prawo jazdy: 04 05 2005
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Nissan Primastar, Citroen C5FL
Silnik: 2.0 dCi, 2.0 Benzyna
Paliwo: Diesel
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007