Samochód dla wymagającego

Samochód dla wymagającego

11 Lut 2010, 00:48

Witam,

Przed wakacjami mam zamiar sprawić sobie jakiś samochodzik, dodam że będzie to moje pierwsze auto. Zależy mi na ;

- Przyzwoitych kosztach; eksplatacji, utrzymania najlepiej w gazie albo diesel
- Ładnym Image'u, Zależy mi żeby auto się ładnie prezentowało.
-Wyposażenie..czym wiecej tym lepiej ? Ważne żeby szyby nie na korbke :)
- Koniecznie 5-cio drzwiowy
- Mocny motor, ścigać sie nie bede, ale wyprzedzanym za czesto tez byc nie chce... najlepiej do 2 litrów
- No i awaryjność...wg mnie kazde autko jest dobre, zależy jak było użytkowane, ale chętnie wysłucham jakiś inf. na ten temat.

No i najważniejsze... koszt auta do 8 tys.

Jak dotąd zastanawiałem się nad Omegą B, Vectrą B, BMW 3 i Civic V tez mi przeszedł przez myśl, ładnie sie prezentują, dobrze wyposażone ale nie wiem czy sie sprawdzają.
Szczególnie Omega przykuła moją uwagę.

Z góry dzięki.
Flisu
Nowicjusz

Miejscowość: Zabrze

Re: Samochód dla wymagającego

11 Lut 2010, 05:37

A nie zastanawiałeś się nad taką alternatywą..?
[link wygasł]
+opłaty.
[link wygasł]
Jest jeszcze inna alternatywa
[link wygasł]

Natomiast auta,które podałeś są to dobre propozycje ale przegląd rynku już pewno sam zrobiłeś...
Niestety musisz wiedziec,że takie duże auta jak np Omega w interesujących Ciebie rocznikach,będą miały spore prawdziwe przebiegi,a co za tym idzie koszty eksploatacji mogą byc w perspektywie spore.W oplowskie jednostki dieslowskie z tamtej generacji bym nie celował... bo nie są najlepsze. Z kolei benzyna jest ok lecz jak tu wkładac LPG do auta z prawdziwym przebiegiem powyżej 300 tys...
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

11 Lut 2010, 07:02

Moje propozycje to
[link wygasł]
[link wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km
Paliwo: Benzyna

11 Lut 2010, 11:07

Peugeto i Mazda prezentują się interesująco, reszta tez nie jest zła ale w sedanie :)

artur73 - Myśle że Można znaleść dobrą Omegę, ale poszukać i kupić od pierwszego właściciela. :)

A tak przy okazji, mógłby mi ktoś wytłumaczyćz jakich opłat jestem zwolniony jeżeli samochod jest ubezpieczony i azrejestrowany w kraju ?
Flisu
Nowicjusz

Miejscowość: Zabrze

11 Lut 2010, 12:19

Nie kupisz tych aut za 8 k zl zadbanych ... Pozdro ;)
komandor
Początkujący

Miejscowość: Bydgoszcz
Prawo jazdy od: 28 12 2005

11 Lut 2010, 14:41

Witaj. Honda civic. Jezeli juz ja brales pod uwage to moim zdaniem najlepsza z propozycji w kazdym calu.Jej niezawodność jest już legendarna.p

komandor napisał(a):Nie kupisz tych aut za 8 k zl zadbanych ... Pozdro

Niewazne czy autko kosztuje 1000zeta czy 50 tys.W kazdym przedziale cenowym są rodzynki, zadbane i trupki.
Flisu napisał(a):A tak przy okazji, mógłby mi ktoś wytłumaczyćz jakich opłat jestem zwolniony jeżeli samochod jest ubezpieczony i azrejestrowany w kraju ?

Od autka zarejestrowanego przy zakupie musisz te dwie rzeczy; zapłacic 2% podatku-od ceny i koszty przerejestrowania,oc mozesz przejąć jak ci bedzie odpowiadać.
mimi
milutki5
Aktywny

Miejscowość: małopolska
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Stresujący manewr parkowania dla Kierowcy Stresujący manewr parkowania dla Kierowcy
    Umiejętne parkowanie jest równie ważnym elementem bezpiecznej jazdy jak poruszanie się po drogach. Tymczasem jeden na czterech kierowców ma problemy z parkowaniem(1). Kierowcy przyznają, że wolą zaparkować dalej ...
    Jak dbać o turbosprężarkę w naszym samochodzie? Jak dbać o turbosprężarkę w naszym samochodzie?
    Obecnie rośnie zainteresowanie kierowców samochodami o dużej mocy i małym zużyciu paliwa. Aby sprostać tym oczekiwaniom rynku, wiodący producenci samochodów więcej uwagi poświęcają projektowaniu modeli wyposażonych ...

• Re: Samochód dla wymagającego

11 Lut 2010, 15:48

Flisu napisał(a):artur73 - Myśle że Można znaleść dobrą Omegę, ale poszukać i kupić od pierwszego właściciela. :)

Omega B od 1właściciela do 8tys :?: no chyba sobie żartujesz,to jest napewno nie realne,kumplowi ostatnio okazyjnie trafiła sie Omega B 3.0MV6 za 10tys i nie powiem bo auto wygląda na zadbane ale niestety niewiem który to rocznik.
    Dodam jeszcze pare moich propozycji
    [link wygasł]
    Lancia - to już taka limuzyna ala rządowa :lol:
    [link wygasł]
    Barol
    Awatar użytkownika

11 Lut 2010, 17:45

Ja bym szukał Mazdy 626 2,0 z gazem :)
    hosearmando1
    Początkujący
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław

11 Lut 2010, 18:38

Jak mówisz że przed wakacjami to myśle że taka 626 jak podałem wcześniej napewno potanieje choć pare groszy i ja bym szczerze mówiąc zakrecił sie koło takiej własnie.
    Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
    Barol
    Awatar użytkownika

• Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11