Samochód do 20 tyś dla rodziny 2+1

06 Wrz 2021, 17:18

Cześć forumowicze,

Poszukuję samochodu do 20 tyś zł dla rodziny 2+1. Czego oczekuje od samochodu: niezawodności - silnik, elektronika (ostatnio miałem peugeota 308 120 km vti który co chwilę nawalał silnik i był częściej u mechanika niż na trasie), klimatyzacji i niskich kosztów utrzymania (tanie części jakby się coś już zepsuło) . Super byłoby tym samochodem pojeździć minimum 5 lat , o samochód dbam - 10-15 tys kilometrów zmiana oleju i filtrów itp.
Rocznie kilometrów nie robię za wiele 20
tyś max , najczęściej przemieszczając się po mieście i drogach krajowych, bardzo mało autostrad.


Wpadły mi w oko 3 modele samochodów:
- Volkswagen Touran 1.9 TDi
- Citroen C5 III 2.0 HDI 136 KM , tutaj nie wiem czy lepiej z zawieszeniem hydropneumatycznym czy zwykłym, chodzi o trwałość i naprawy
- Opel Astra J kombi - tutaj nie wiem jaki silnik

Co byście polecili z tych 3 modeli i w jakiej konfiguracji, a może jakiś inny samochód jest warty uwagi do tej kwoty. Za wszelkie porady będę ogromnie wdzięczny.

Z góry bardzo dziękuję
toniek94
Obserwowany
 
Posty: 1

19 Paź 2021, 13:47

toniek94 napisał(a):Czego oczekuje od samochodu: niezawodności - silnik, elektronika
Przy takich założeniach i jazdach raczej na drogach krajowych + miasto to diesla powinieneś odrzucić bo kupujesz tu auto już ze słusznym przebiegiem. Dlatego inwestycja w diesla to trochę loteria chyba że będziesz miał jakiegoś dobrego ze sprawdzonego źródła.

toniek94 napisał(a):Poszukuję samochodu do 20 tyś zł dla rodziny 2+1
Mając na uwadze Twoje założenia celowałbym np. w Hyundai i30 1.4 lub 1.6 MPI, Toyotę Auris 1.4 D4D lub 1.6 Valvematic ale nie wiem czy nie za mały budżet, VW Golf VI 1.6.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

22 Paź 2021, 22:29

Citroëna wybij sobie z głowy bo kupisz sobie skarboneczke i będziesz z zawieszeniem się bujał przez pół polski żeby ktoś to ustawił.

Bierz Tourana będziesz mial spokój, konstrukcja jeszcze stara nie zaawansowana za bardzo z tym ze tam mocy nie za wiele. Części karoserii nie wiadomo dlaczego są drogie.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16208
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4