Samochód do 20k diesel czy benzyna? DOLNYŚLĄSK

01 Gru 2020, 10:38

Witam wszystkich, jestem z Dolnego śląska, a dokładnie ze Świdnicy i auta szukam do 150km od mojej miejscowości. Od razu chciałbym zaznaczyć, że nie jestem jakiś zagłębiony w tematyce motoryzacji.

Otóż chciałbym zakupić samochód do kwoty 20 tysięcy (pakiet startowy osobno), jeżeli chodzi o markę to nie mam jakieś upatrzonej ale wolałbym omijać marki typu BMW czy Audi ze względu na wysokie koszty utrzymania.

Auto będzie głównie służyć do dojazdów, odcinki po 80km w jedną i drugą stronę, łącznie w tygodniu wyjdzie jakoś z 500km około. Aktualnie dużo czytałem o samochodach z silnikami benzynowymi ale wydaje mi się, że diesel miałbym tutaj zastosowanie przy takiej ilości kilometrów. Tylko pytanie czy kilku/nasto letni diesel nie będzie się sypał?

Samochody jakie mam aktualnie na uwadze z silników benzynowych to:

Honda Civic VIII 1.8 (jestem w stanie dołożyć do tego samochodu jeżeli będzie trzeba)
Toyota Auris 1 1.6
Toyota Yaris II 1.33
Ford Focus MK2 1.4
Ford Fiesta MK7 1.25/1.4/1.6
Skoda Octavia II 1.6 MPI

Jeżeli ktoś mógłby mnie nakierować czy lepiej benzynę czy ropę i jakie modele można by było jeszcze do tego zestawienia dorzucić.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
DorianPPP97
Obserwowany
 
Posty: 1

01 Gru 2020, 12:21

Przy takich przebiegach rozważyłbym już diesla, coś pokroju:
Citroen C4 II 1.6 HDI
Ford Focus Mk3 1.6 TDCI
Hyundai i30 1.6 CRDI
Kia Ceed 1.6 CRDI
Opel Astra J 1.7 CDTI
Renault Megane/Fluence III 1.5dCi
Toyota Auris 1.4 D4-D
Skoda Octavia II 1.6 TDI
VW Golf VI 1.6 TDI

Osobiście skłaniałbym się ku Auris, Ceed, i30, ewentualnie Golf.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kolejny body kit dla Lexusa LC
    Lexus LC zaskarbił sobie sympatię tunerów. Nic dziwnego, w końcu nie dość, że seryjnie wygląda świetnie, to jest klasycznym coupé z napędem na tył i V-ósemką albo mocną jednostką hybrydową pod maską. ...