Proszę o szybka pomoc

01 Gru 2020, 02:05

Cześć, witam, czołem
Potrzebuje kupić szybko auto za około 6 tys (tak, tak wiem, że mało i lepiej dołożyć jeszcze 5 a najlepiej to 50 i kupić nowe z salonu ale nie mam na to czasu). No wiec potrzebuje samochód który musi ze mną spędzić około 1 roku w jak najmniej awaryjny sposób. Silniki jakie mnie interesują to od 1.8 do 2.0 i albo benzyna plus lpg lub diesle. Typów aut pojawiło się mnóstwo ale im więcej tym wiadomo, że gorzej bo myślałem nad passatem b5 1.9 Tdi wiadomo klasyka ale boje się niesamowicie mocnego wyeksploatowania silnika, kolejny typ to seat Leon 1.9 Tdi, peugeot 407 2.0 hdi, mazda 6 tutaj boje się rdzy a z silników to 1.8 z lpg lub 2.0 diesle i właśnie jak to jest z tym 2.0 w dieslu bo niby opinie złe ale u mnie w rodzinie była taka Madzia z właśnie tym silnikiem dwa lata robiła miesięcznie po około 5 tys kilometrów i nigdy nie zawiodła ale wiem ze ten silnik cieszy się zła sława, kolejny typ bo BMW e46 i tutaj nie wiem sam jaki silnik, sam byłem posiadaczem e46 przez prawie 3 lata z 1.9 116km pod maska i cóż mocy nie miała prawie w ogóle, awarii poważnych tez raczej nie było ale czy pchać się jeszcze raz w to samo ? Kolejny typ to chrysler sebring II samochód który akurat pojawił się ze zakupu w mojej okolicy w 2.0 benzyna plus lpg ale czy warto pchać się w takie auto ? Czy koszty utrzymania nie będę duże ? Liczę na wasze opinie i typy i może dorzucicie jakies inne modele aut od siebie, z góry wszystkim dziękuje za pomoc ;)
Daniii9515
Nowicjusz
 
Posty: 8

01 Gru 2020, 07:04

Przy nie dużym budżecie raczej powinieneś się skupić na znalezieniu tego rodzynka który w założonym budżecie miał oryginalny przebieg, zrobiony serwis i zdrową blachę a nie nastawiać się na konkretny model markę...
comfortcar
Początkujący
 
Posty: 52
Zdjęcia: 24

01 Gru 2020, 09:22

Daniii9515 napisał(a):peugeot 407 2.0 hdi
za 6k będzie delikatnym gruzem
Daniii9515 napisał(a): mazda 6
też słabo, a diesla w tym aucie nie wziąłbym za dopłatą.

W tak niskim budżecie nie szukaj konkretnych modeli skup się na przeszukiwaniu ryku lokalnego (w promieniu powiedzmy 30km) i kup to, co będzie w najlepszym stanie. Najlepiej wbij sobie w OLX budżet, rodzaj paliwa i ew nadwozie, wklejaj tu linki (tylko nie od razu 20, bo to trochę zniechęca :wink: , my oceniy
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14094
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

01 Gru 2020, 11:27

Te auta które wymieniłeś będą w kiepskiej kondycji.

Skąd jesteś to coś się poszuka.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

01 Gru 2020, 11:41

Jak Peugot to ja bym powiedział bardziej 307 2,0 HDI
albo jakis Golf IV/ Octavia 1,9 tdi 90

Leon uchodzi za zbyt "gorące-sportowe" auto i ma ceny wyższe, Passat to klasa wyżej i niby ok ale może być ruiną.
demirbiras
Zaawansowany
 
Posty: 931
Prawo jazdy: 14 08 2009
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Astra H
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna