Samochód do 25-27 tyś zł.

04 Sty 2021, 19:03

Witam,
Szukam samochodu, który będzie służył do pracy, ale także okazjonalnie na dłuższe trasy. Samochód chciałbym aby był w wersji kombi albo liftback.
Dlaczego kombi albo liftback? :o , ponieważ często zabieram rower pewnej osobie, którą podwożę, a i sam nie raz zabieram swój rower do serwisu, więc bagażnik musi być na tyle duży aby zwykły rower tj. typową damkę czy górala na kołach 26'' pomieścił oczywiście siedzenia mogą być złożone i żebym swobodnie mógł taki bagażnik zamknąć. Również zdarza mi się jeździć w 3, 4 osoby w trasy. Jeżdżę obecnie już dość wysłużonym fordem mk2 liftback 1.8 benzyna + gaz z 98 r. z którego jestem bardzo zadowolony ale koszty napraw są nie adekwatne do późniejszej ceny auta więc pora wreszcie na zmianę. Ps. do mondeo rowery mieszczą się bez problemu
Samochód poszukuję w cenie do 25tyś z ewentualnym zapasem 2 tyś czyli w sumie 27 na tak zwany przegląd zerowy auta.
Chciałbym aby taki samochód był napędzany silnikiem benzynowym wolnossącym NIE Turbo z gazem lub bez gazu. Chciałbym również aby taki samochód miał przynajmniej to 1.8l pojemności albo więcej, żeby w trasie przy wyprzedzaniu ciężarówki nie było jakiś problemów i najlepiej żeby posiadał 6 biegową skrzynię manualną, zmniejszy to na pewno w pewnym stopniu spalanie.
Podsumowując ten długi wywód szukam samochodu, który:
Ma przynajmniej 1.8l pojemności lub więcej bez turbo z dobrą opinią o bezawaryjności :roll:
6 biegową skrzynię manualną
Podgrzewane fotele :P , czujniki parkowania tył ewentualnie przód, tył
Pojemny bagażnik.
Zainteresował mnie ostatnio samochód mazda 6 II generacji tylko ciężko znaleźć w fajnym stanie i pewną w tych pieniądzach
Za wszelkie rady i odpowiedzi z góry serdecznie dziękuję. :ok:
Pozdrawiam :ok:
darkos12
Nowicjusz
 
Posty: 14

04 Sty 2021, 20:00

te 27 to na mazdę na styk (a nie jest pozbawiona problemu korozji), laguna 3, mondeo mk4, c5, v70, avensis
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

04 Sty 2021, 20:09

Ale mondeo słyszałem ma problem z pierścieniami w silniku 2.0 tylko ten silnik nie ma 6 skrzyni w wolnossącym silniku. A avensis to, która generacja? To chyba najlepiej wychodzi laguna 3. A grand scenic 3 ?
darkos12
Nowicjusz
 
Posty: 14

05 Sty 2021, 22:06

Dobra mazde 6 II 2.0 Benz da radę w tej kasie, Avensis t27 mozna przystępować, no ale w tej cenie raczej z początkowych roczników produkcji, silniki 1,8 I 2,0
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Corolla TE27 (1972–1974)
    To właśnie od niej zaczyna się wielka przygoda Corolli ze sportem. Pod maską lekkiego, ważącego zaledwie 855 kg nadwozia coupe ówczesnej Corolli TE27 zamontowano 115-konny silnik DOHC z Celiki. Ta wersja trafiła do ...