Samochód do 4 tys.

01 Lut 2011, 02:02

Witam! Ostatnio zastanawiam się nad kupnem samochodu. Rozejrzałem się ogólnie po rynku i wysnułem kilka konkretnych kryteriów dla mojego przyszłego samochodu, mianowicie:

- ekonomiczny 6/7 l gazu / 4-6l ON
- Nie włoski, ani francuski
- jak najmniej awaryjny
- tanie części
- na pewno nie golf 2/3 :P

Więcej mnie nie interesuje. Liczą się tylko powyższe kryteria. Zastanawiałem się nad suzuki swift oraz mitsubishi coltem. Proszę o tylko konkretne wypowiedzi :)

Pozdrawiam!
asc88
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: łódzkie

01 Lut 2011, 08:02

Jeżeli ma być mało awaryjny,ekonomiczny i tanie części to skoda felicia 1.3 mpi+gaz.
Mam już ponad rok i nic nie robiłem, leje gaz i jazda:D Tylko eksploatacyjne rzeczy ale to wiadomo.
Może nie jest najładniejsza^^ ale jeździ, jeździ tanio i zawsze dowiezie na miejsce:}
Ale chłopie gdzie ty będziesz miał spalanie 6/7 litrów gazu:D Musisz liczyć zawsze na te 10 litrów w mieście:D

Daj więcej kryterii, rok, przebiegi planowane, itp.
damian1590
Nowicjusz
 
Posty: 43
Miejscowość: Włocławek

01 Lut 2011, 09:22

Tak jak kolega wyżej napisał Felicja a ja od siebie dorzuce jeszcze Matiza.
[link do oferty na Allegro wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

01 Lut 2011, 09:48

Głównie będę tym samochodem jeździł w trasie, tj co dwa tygodnie zrobić 400km i 2/3 km codziennie :) Jeżeli chodzi o wiek auta to pewnie, że jak najnowsze jak tylko się da :) No powiedzmy powyżej 1995. Daewoo i skoda odpadają :P Bardziej bym celował w coś japońskie i niemieckie.
asc88
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: łódzkie

01 Lut 2011, 10:25

Ale masz wymagania :roll: powiedz mi tylko czemu nie chcesz tych aut (włoskie,francuskie,Skoda,Daewoo) bo strasznie jestem ciekaw.
Pomyśl nad Corsą [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] bo za dieslem w tej kwocie nie ma sie co rozglądac.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

01 Lut 2011, 10:58

Widze, że on chce samochód młody, ostro wyglądający, mało palący i jeszcze do 4 tys.... Takie rzeczy tylko w Erze.
Colt, civic, itp, może i kupisz, ale strasznie zajechane i nie wiem czy bez remontów przejedziesz dwa razy tą twoją trase ^ ^
damian1590
Nowicjusz
 
Posty: 43
Miejscowość: Włocławek
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Honda NSX
    Pierwsza generacja Hondy NSX była autem niezwykłym. Przełomowe nadwozie wykonane w całości z lekkiego aluminium, silnik V6 znajdujący się za plecami kierowcy i niezwykłe właściwości jezdne wywoływały zachwyt. NSX powróciło ...

01 Lut 2011, 10:59

No i w dodatku te auta będą miały troche na karku.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

01 Lut 2011, 11:01

Autorze - zmień swoje wymagania, bo są nierealne, a kupisz w nich najwyżej złoma, który i tak nie będzie ich spełniał (np. spalanie). Wiem, że Tico na lpg można się zmieścić w 8l lpg w mieście, ale źle Ci nie życzę.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

01 Lut 2011, 12:31

Czemu nie włoskie, francuskie itp? Nie chce mocować worka z tyłu samochodu na części, które będę gubił podczas jazdy:> Nikt mi nie wmówi, że te samochody są porządne, bo z mojego doświadczenia rzadko które przeżywają przebiegi ponad 200tys :> Nie da się kupić za tą cenę? Panowie..

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]

Hond, mazd, vw itp itd jest od groma w tej cenie :) Proszę jeszcze raz przeczytać dokładnie co napisałem i rozejrzeć się równie dokładnie :) Pamiętajcie, to ma być porządna marka, a nie jakieś daewoo, skoda itp.
asc88
Nowicjusz
 
Posty: 9
Miejscowość: łódzkie

01 Lut 2011, 13:00

asc88 nawet najporzaniejsza marka za 4 tys na nie wiele sie zdaje, wiec nie wybrzydzaj albo dozbieraj troche jeszcze :mrgreen:
dawid551
Początkujący
 
Posty: 237
Miejscowość: Śląskie

01 Lut 2011, 13:48

Właśnie w tej cenie Daewoo np. Lanos będzie super propozycją. Porządne auta do 4 tys zł nie istnieją... przykro mi. Prędzej przejeździsz bez problemu wiele km takim Lanosem niż powiedzmy jakimś niemieckim odpowiednikiem. Także ja stawiam na Lanosa, stare Peugeoty są bardzo fajne, Colt jak Ci się uda znaleźć.
havoc
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 352
Miejscowość: Rzeszów
Auto: Porsche 911 Carrera 4 GTS
Silnik: 3.8 408 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

01 Lut 2011, 13:50

asc88 rozbawiłeś mnie :lol: jak sie tak znasz na samochodach to po co nas pytasz?Widać że dla Ciebie liczy sie znaczek na masce a to jest błąd :roll: kumpel u siebie w Puncie ma blisko 190tys.km i auto chodzi jak zegarek no ale on już ma dużo przejechane to będzie złom nie?Ojciec ma Lanosa od stycznia 2003r i on jak i ja nie możemy powiedzieć o nim złego słowa.Piszesz też że Hond,Mazd i VW jest od groma w tej cenie ale moge sie założyć że nie widziałes ich na żywo tylko najtańsze sztuki na allegro.Ktoś przy zdrowych zmysłach nie sprzeda Ci auta w db stanie za grosze,w to nie uwierze i raczej większość forumowiczow to potwierdzi.
Ja potwierdze słowa kolegi wyżej albo zmień wymagania albo dozbieraj kasy bo jak narazie to nic sensownego nie wyniknie,tyle z mojej strony.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

01 Lut 2011, 14:15

Przychylam się do zdanie przedmówców.
Za 4tys. zł to się trzeba cieszyć jak samochód w ogóle jeździ i nie za sprawą napedy ala Flinstone.
Szczerze mówiąc wolałbym Daewoo/Fiata za te pieniądze gdzie mogę kupić coś co nie jest pełnoletnie i ma tanie łatwo dostępne części niż Mercedesa czy BMW lub inne "porządne"marki.
Swoją drogą większość francuzów czy Fordów posprowadzanych z zagranicy ma znacznie ponad 200tys.km(i to w przypadku aut już 3-5letnich w przypadku starszych odpowiednio więcej) i jakoś masa ich jeździ po drogach.
A w przypadku krajowego Daewoo czy Fiata ten problem odpada, można nawet znaleźć auta od pierwszego właściciela ze względnie niewielkim przebiegiem.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

01 Lut 2011, 14:50

Jeżeli upierasz się na porządne marki to za te pieniądze znajdziesz ładne i zadbane: Golf II, Audi 80b3, Audi 100 C3, Passat B3, jakieś starsze polo. Średnie E36 z początku produkcji, Audi B4, MB 190 czy Golfa 3 też może dorwiesz. Tyle, że ich utrzymanie może wyjść drożej niż np. Lanos w tej cenie.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

01 Lut 2011, 14:57

Ale panowie te auta i tak nie spełniają wymagań bo auto musi palić max 7l gazu :mrgreen:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012