Samochód do ok. 5 tyś

27 Paź 2019, 06:30

Tak jak wcześniej wspomniałem zalatuje handlarzem.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

27 Paź 2019, 12:53

Okej, chyba na początek przejadę się zobaczyć tego golfa z katowic
[link do oferty na Olx wygasł]

a odbiegając od temat, wyskoczyło mi takie ogłoszenie [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

czy autko jest również ok? Czy raczej nie ma co na niego patrzeć :D
Koxxiarsky
Nowicjusz
 
Posty: 15
Prawo jazdy: 17 10 2019

27 Paź 2019, 18:33

Wiesz co, zależy kto jaką ma filozofię i kto co preferuje. Dla mnie grupa VAG jest w tym kraju spalona. Zbyt duży popyt na te auta jest. Mnóstwo ulepów, aut szykowanych na sztukę, byleby sprzedać, kręcone, kombinowane, to się tyczy zwłaszcza Golfów i Audi. Audi A3 to w ogóle sobie odpuść... :D

Ja bym szukał tego co mniej popularne, chociażby Carisma, Volvo v40, Astra G, Fiesta, ewentualnie Octavia lub Cordoba, Mondeo MKIII, Corolla, Xsara, 206. Na pewno wybór jakiś jest i nie musi to być VW/Audi. :D

No jeszcze Almera lub np. Mazda 323f, ale to gnije dość mocno.
Ronal123
Początkujący
 
Posty: 136
Zdjęcia: 16
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Mitsubishi Space Star
Silnik: 1.6 98KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

27 Paź 2019, 19:36

A3 nieaktualne ale też możesz wziąść je pod uwagę.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

27 Paź 2019, 19:54

Ronal123 napisał(a):Ja bym szukał tego co mniej popularne, chociażby Carisma, Volvo v40, Astra G, Fiesta, ewentualnie Octavia lub Cordoba, Mondeo MKIII, Corolla, Xsara, 206. Na pewno wybór jakiś jest i nie musi to być VW/Audi. :D

Brałem je pod uwagę na początku aczkolwiek wszystkie są długie (prócz 206) i chyba się trochę obawiam :D
Taki golfik i a3 jak najbardziej mi pasują - i jakoś się w nich widzę dlatego szukam priorytetowo pod tym kątem ale nie wykluczam innych modeli tak do końca :mrgreen:

Barol napisał(a):A3 nieaktualne ale też możesz wziąść je pod uwagę.

Kurcze no wczoraj wieczorem zostało dodane ogłoszenie :D To chyba niezła sztuka się trafiła :mrgreen:

A może któreś z tych?
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]

Ten niebieski (z sosnowca) ma dość duży przebieg ale podobno miał robione "w ostatnim czasie" sprzęgło rozrząd etc..
Koxxiarsky
Nowicjusz
 
Posty: 15
Prawo jazdy: 17 10 2019

27 Paź 2019, 23:04

Koxxiarsky napisał(a):wszystkie są długie (prócz 206) i chyba się trochę obawiam


Ja kiedyś powiedziałem że nigdy nie kupię sedana bo wnerwia mnie jego d..a no a teraz już prawie 1.5roku śmigam sedanem :mrgreen:

Niebieskie A3 od handlarza i odpuscilbym temat bo sprzedaje za 4000zl więc za ile musiał kupić? 2500zl?
Zielona możesz obejrzeć.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

28 Paź 2019, 12:56

Wszystko kwestia przyzwyczajenia, faktycznie jeździłem 206-tką to jest samochód mega zwrotny, intuicyjny, we wnętrzu dość przyjemnie i materiały nie najgorsze, widoczność super. Ogólnie jak na początek to jest bardzo dobry samochód zwłaszcza w silniku 1.4, bo te słabsze do niczego się nie nadają i dużo palą. Dodatkowy plus - nie gniją. W silnikach są zawory regulowane, więc warto sprawdzić u mechanika oraz stan tylnej belki. A tak to bardzo proste autka i przyjemne, fajne wspomaganie tam chodziło. Serio polecam, znajdziesz lepszy egzemplarz niż szukanie Audi czy VW.
Ronal123
Początkujący
 
Posty: 136
Zdjęcia: 16
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Mitsubishi Space Star
Silnik: 1.6 98KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

28 Paź 2019, 19:42

Pewnie kwestia przyzwyczajenia ale po przejażdżce z kumplem jego mazdą 6 jednak wolę coś mniejszego na pierwszą furkę :mrgreen:

A taki golfik? Wygląda na chyba porządnego + dużo rzeczy zostało wymienionych [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Koxxiarsky
Nowicjusz
 
Posty: 15
Prawo jazdy: 17 10 2019

29 Paź 2019, 10:49

Można obejrzeć :ok:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012