Samochód na Ojca, a jazda po Holandii

06 Sie 2017, 19:48

Mam dylemat czy zarejestrować auto na siebie czy na Ojca. Druga opcja jest łatwiejsza bo tata ma wszystkie zniżki, a ja mam 22lata. Tyle że samochodem będę jeździć po Holandii. Jestem tam niecałe dwa lata , ale do teraz nie wiem czy mogę legalnie jeździć autem zarejestrowanym na kogoś innego. Drugie pytanie to czy mógłbym np. wziąć to auto i zgłosić do opłaty za korzystanie z dróg, które to jest w Holandii jednocześnie zgłaszając auto do ruchu tam i pokazać ,że mimo tego iż właścicielem jest ktoś inny nie lecę w kulki i opłacam podatek. Jest ktoś obeznany?
Baggio
Nowicjusz
 
Posty: 20
Prawo jazdy: 10 01 2014
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Skuter

06 Sie 2017, 20:39

Nie wiem dokładnie jak to jest w Holandii ale myślę że skoro masz tam adres to możesz normalnie tam zarejestrować auto na siebie. Jeżeli chciałbyś jeździć polskim autem zarejestrowanym na ojca musisz mieć podposaną przez niego zgodę na użytkowanie i przetłumaczone u tłumacza przysięgłego po niemiecku i po holendersku. Dodatkowo jeżeli po danym kraju autem poruszasz się dłużej jak 3 miesiące masz obowiązek przerejestrowana auto i wymienić prawo jazdy. Wypowiadam się na bazie prawa Francuskiego ale myślę że cały zachód działa podobnie
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16253
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

07 Sie 2017, 04:21

Nie muszę wymieniać prawa jazdy na holenderskie. Mogę tam jeździć ile chcę tylko po 3 miesiącach muszę opłacać ich podatek drogowy. Mam znajomych co po dziś dzień nie płacą tego , a jeżdżą i jeżdżą. Ryzyk fizyk. Auta tam nie zarejestruje bo nie mam meldunku. Dużo osób jeździ na czyiś papierach, ale doszły mnie niedawno słuchy o dwóch sytuacjach, że policja zabrała samochód na swój parking bo kierowca nie był właścicielem. Możliwe , że zaczęli brać się za takich. Tylko nigdzie nie mogę znaleźć rzetelnych informacji na ten temat.
W grę wchodzi też rejestracja na mnie, a ubezpieczenie na współ z ojcem.
Baggio
Nowicjusz
 
Posty: 20
Prawo jazdy: 10 01 2014
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Skuter
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne