Samochód od 16 lat

27 Lip 2008, 19:52

Witam. Mam pytanie; o tuz posiadam w tej chwili 16 i pół lat chciałbym wyrobić prawko kategorii b1 uprawniające do jeżdżenia pojazdem 4 kołowym o masie własnej do 550kg myślałem o fiat 126p jednak wazy o 50 kg za dużo Proszę o jakieś konkretne propozycje samochodów bo nie wiem gdzie trzeba isc zeby po odchudzeniu pojazdu pisalo w papierku te około 550 kg prosze niepisac ze lepiej poczekac do 18 bo nie to mam na celu. pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź.;)
polak31
Nowicjusz
 
Posty: 14

31 Lip 2008, 18:56

http://mforum.pl/jaki-samochod-do-550kg ... t8039.html
Tu masz temat do innego forum do samochodów do 550 kg

Mam pytanie czy prawko kategori B1 to innaczej zwana karta motorowerowa??

Zanim zaczniesz zadawać pytania na forum warto korzystając wyszukiwarki
GOOGLE.pl
lukasz18dg
Nowicjusz
 
Posty: 7

01 Sie 2008, 17:54

cytuje kolege wyzej " Zanim zaczniesz zadawać pytania na forum warto korzystając wyszukiwarki
GOOGLE.pl


nie ! B1 to nie jest karta motorowerowa za motorowerową sie placi 10 zł a za B1 1200 zł jest różnica prawda? :D
CD: sam te forum znalazłem i je czytałem tydzień temu :D
możesz mi odpowiedziec jeszcze gdzie musze isc z odchudzonym maluchem ? zeby wbili nową wagę ?
polak31
Nowicjusz
 
Posty: 14

02 Sie 2008, 16:47

a więc odchudzić malucha możesz w bardzo prosty sposób. bo o ile mi wiadomo do ukończenia 18 roku życia nie wolno przewozić pasażerów ( przy najmniej tak było jak ja robiłem prawko ) więc możesz wyjąć tylne siedzenia :D a co do nowej wagi... musisz zarejestrować na nowo pojazd oraz zrobić badanie techniczne potwierdzające sprawność pojazdu ( badanie musisz zrobić pełne ) wtedy dadzą tobie druczek z dokładnymi parametrami samochodu ( czyli masa całkowita pojazdu, pojemność i takie tam )

Zawsze możesz te pół roku poczekać do 17 roku życia i wyrobić już normalne prawo jazdy za zgodą rodziców bądź prawnych opiekunów. Tylko jest w tym jedne ograniczenie... A mianowicie takie że będziesz mógł poruszać się samochodem z osobą posiadającą prawo do jazdy ( i oczywiście pełnoletnią )
oraz nie będziesz mógł do 18 roku życia przewozić pasażerów.
Samochód jest bogiem, prędkość nałogiem, nitro zabawą a tuning podstawą ;-)
conest997
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 661
Zdjęcia: 4
Miejscowość: Olsztyn
Auto: BMW E36 coupe 2.0 170 km

02 Sie 2008, 16:53

Conest997 - Wolno wozić pasażeró tylko kogoś kto ma prawo jazdy, więc nie wyrzucaj tylnej kanapy :P Tak mi się zdaje :)
A może Seicento, Cinqucento VAN?
Rodri94
 

02 Sie 2008, 17:00

z tego co mówisz to można przewozić pasażerów pod warunkiem że zabierzesz także osobę która ma prawko... a to ciekawe .. to sorki za mój błąd... :D właśnie nie byłem tego do końca pewien bo kiedyś sam się tego dopytywałem i powiedziano mi że nie można.,. a co do Seicento to całkiem dobry pomysł . samochód jest leciutki i ma całkiem niezłe odejście ( w końcu w takim pikusiu siedzi silnik 1.1 ) tylko jest jeden problem bo z tego co wiem to seicento waży lekko ponad 700 kilo ( MW )
Samochód jest bogiem, prędkość nałogiem, nitro zabawą a tuning podstawą ;-)
conest997
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 661
Zdjęcia: 4
Miejscowość: Olsztyn
Auto: BMW E36 coupe 2.0 170 km
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Bugatti Chiron
    Ponad 350 km/h w samochodzie ze zdjętym dachem? To brzmi jak koszmar laryngologów. Ale Bugatti Veyron z dachem targa pozwalało na osiągnie takich prędkości. Jednak w przypadku jego następcy nie ma co mówić o ...

02 Sie 2008, 17:04

conest997 napisał(a):z tego co mówisz to można przewozić pasażerów pod warunkiem że zabierzesz także osobę która ma prawko... a to ciekawe .. to sorki za mój błąd... :D właśnie nie byłem tego do końca pewien bo kiedyś sam się tego dopytywałem i powiedziano mi że nie można.,. a co do Seicento to całkiem dobry pomysł . samochód jest leciutki i ma całkiem niezłe odejście ( w końcu w takim pikusiu siedzi silnik 1.1 ) tylko jest jeden problem bo z tego co wiem to seicento waży lekko ponad 700 kilo ( MW )


Aaa, spytałem się kolegi i on mówi, że możesz wozić osoby bez prawka, ale one (te osoby :)) muszę mieć ukończone 18 lat. (TUTAJ MI CHODZIŁO O PRAWKO OD 16, A JAK JEST PRZY 17 TO NIE MAM ZIELONEGO POJĘCIA) Co do sejaka to też zabardzo nie wiem tylko taki mi pomysł wpadł.
Rodri94
 

02 Sie 2008, 17:09

może i racja. właśnie też nie jestem w 100 % pewien co do 16 lat...

ale te Cinquecento nawet dobry pomysł.
znalazłem też Tico które waży ok. 640 kilogramów. Tylko z czego zbić te 90 nadwyżki :D
Samochód jest bogiem, prędkość nałogiem, nitro zabawą a tuning podstawą ;-)
conest997
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 661
Zdjęcia: 4
Miejscowość: Olsztyn
Auto: BMW E36 coupe 2.0 170 km

03 Sie 2008, 11:06

Też myslalem o Tico ale niewiem czy to by bylo oplacalne co do przewozenia pasazerów to mozna przewozic pod warunkiem ze nie usuneles na przegląd kanapy bo w papierze bedzie pisac przeznaczony dla 2 osób ...

Ile moze kosztowac te zdiagnozowanie na stacji nowej wagi pojazdu ?
jest tu ktos kto odchódzał cos ?SAMOCHÓD
polak31
Nowicjusz
 
Posty: 14

03 Sie 2008, 11:44

Ja trochę przerabiałem swój samochód jakiś rok temu ( parę koników więcej i parę kilo mniej :D ) Wystarczyło że pojechałem do Stacji kontroli pojazdów i pogadałem z diagnostą na temat nowych parametrów. Zrobił mi przegląd wystawił kwitek ze wszystkimi zmianami i już. Oczywiście taki przegląd kosztuje ( ja płaciłem 120 zł ) Następnie idziesz do wydziału komunikacji z ważnym przeglądem i rejestrujesz samochód .
Samochód jest bogiem, prędkość nałogiem, nitro zabawą a tuning podstawą ;-)
conest997
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 661
Zdjęcia: 4
Miejscowość: Olsztyn
Auto: BMW E36 coupe 2.0 170 km

03 Sie 2008, 20:36

hmmm 120 zł myslalem ze bedzie drożej zarejstrowanie wiadomo ile :D dzieki wszystkim juz wszystko wiem co chcialem wiedziec dzieki Wam :D
CO SąDZICIE O MALUCHU Z INSTALACJą NA GAZ PALIł BY MNIE NIECHCEM TEGO ROBIC ALE TAK CIEKAWOSCI HEH POZDRO
polak31
Nowicjusz
 
Posty: 14

03 Sie 2008, 20:41

Jeżeli palił by Ci normalnie 6 litrów wachy to gazu 7litrów. Tak mi się zdaje, ale nie jestem pewny na 100%. Moim zdaniem nie opłaca się montować gazu do Malucha, CC, SC bo to auta z małą pojemnością silnika które mało palą i gdzie wolniej by Ci się zwracał koszt założenia.

Pozdro :D
Rodri94
 

03 Sie 2008, 21:01

no tez racja ja widzialem malucha z silnikiem od wsk :D
polak31
Nowicjusz
 
Posty: 14

25 Sie 2008, 18:25

daihatsu cuore I rok od 1983 do 1984 cena okolo 1000 zl czy cos takiego wystarczy odezlyc chyba 20 kg czy nawet mnie malucha nie polecam nie dosc ze duzo pali to jest wolny ale tani .jak jest b1 to przez pierwszy rok musisz jezdzic z osba ktora przeszla odpowiedni kurs i ma prawo jazdy dopiero od 17 roku bedziesz mogl jezdzic sam
Wojt3k01
Nowicjusz
 
Posty: 4

25 Sie 2008, 22:15

[link do oferty na Allegro wygasł]

O matko, ale parkinson :D
Rodri94