Pierwszy samochód - 18 lat

05 Maj 2012, 22:47

Witam, już niedługo miejmy nadzieję zdam prawo jazdy. Osiemnastka też tuż tuż, i pomysł na prezent rodzinny padł auto. Samochód to ma być rzecz jasna używany. Kompletnie się na tym nie znam, kompletnie, ja nie ta branża. Mam nadzieję, że Panowie pomogą mi. Obojętnie czy to benzyna, czy olej, podobają mi się SUVY nic sportowego. Moje propozycje to Porsche Cayenne lub Land Rover Range Rover, kierowałem sie tylko wyglądem, Porsche to Porsche, ale od strony technicznej to ja nic nie wiem. Czy dobre czy nie. Ma to być samochód "Rodzinny:" tzn aby można było wyskoczyć ze znajomymi w góry nie martwiąc się że się nie zmieścimy ale z nutką sportu :) nie lubie czysto sportowych samochodów.
Cena do 85-90 tys.
kamszoooo
Nowicjusz
 
Posty: 15

06 Maj 2012, 08:50

Tylko zastanów sie czy jak go rozbijesz to nie będzie Ci szkoda.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

06 Maj 2012, 09:09

Barol napisał(a): jak go rozbijesz


Skoro przeznacza na auto 90 000 to na koncie musi mieć przynajmniej drugie tyle ....

Rozumiem, że bogaty z domu kolega jest ..
Ale mimo to zacząłbym raczej od tańszych i mniej kosztownych w eksploatacji autek - jeśli ma być pojemne to wystarczy sharan lub zafira .. Są 7-mio osobowe .. I założenie trumny nie szpeci, a cayenna z trumną sobie nie umiem wyobrazić .. :lol:

Pozdro
Ostatnio edytowany przez silvo44, 06 Maj 2012, 11:11, edytowano w sumie 1 raz
Powód: poprawka wykonana
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

06 Maj 2012, 10:22

O cayenne zapomnij, wersje przedliftowe na jakie cię stać mają spore problemy z elektroniką. A każdy kto posiada ten samochód narzeka na jakość wykonania i skrzypiące plastiki. Wybierania auta z silnikiem innym jak Turbo również mija się z celem w przypadku tego auta, a ten silnik z kolei jest dla ciebie za mocny.

Range- tutaj już jest dużo lepiej, większe problemy sprawia jedynie pneumatyczne zawieszenie jeśli nie jest odpowiednio serwisowane, warto na to zwrócić uwagę. Wybierz wersję z jak najmniejszym silnikiem czy to diesel czy benzyna, dla ciebie będzie najbardziej bardziej odpowiednia.

Rozejrzyj się również za VW Tuaregiem i Toyotą Land Cruiser.
pkierownik
Nowicjusz
 
Posty: 41
Prawo jazdy: 18 08 2010

06 Maj 2012, 11:05

Dziękuję za odpowiedzi. Powiem tak nie jestem nastolatkiem, który się lansuje przed laskami ile jego samochód wyciągnie. Jestem raczej odpowiedzialny i nie będę urządzał "wyścigów samochodowych". Co do mojego statusu majątkowego, hmm nie ma tak, że rozwalam pieniądze na prawo i lewo. Po prostu od 15 roku pracuje, mam trochę odłożonych pieniędzy swoich, mam duża rodzinę i rodzice dobre wykształcenie. Z racji tego, że dom/mieszkanie mam, więc drugim najkosztowniejszym przedmiotem jest samochód. Rodzice mają tzn. mama Audi Q7 dla mnie to jest prawdziwa krowa. Jechałem nim kilkakrotnie i po prostu lubie duże samochody, takie masywnie - czuję się pewnie! Powiem tak. Cayenne wybrałem z tego powodu bo Porsche, a Porsche to Porsche. Nie znam się na innych markach, ale chyba Audi jest jest dobre. Tak owszem liczę się z pożeraniem ogromnych ilości paliwa rzędu 15-20 L. Czyli Porsche nie, kierować się w Range Rover' a?
Dziękuję.
kamszoooo
Nowicjusz
 
Posty: 15

06 Maj 2012, 12:28

A może coś takiego [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
TFSI
Stały forumowicz
 
Posty: 2214
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9JTD 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Mitsubishi ASX, LANCER i COLT z instalacjami LPG
    W polskich salonach Mitsubishi Motors są już dostępne modele ASX, Lancer i Colt z instalacjami LPG z pełną gwarancją. W takie instalacje można wyposażyć zarówno nowe samochody, jak i używane modele marki Mitsubishi. ...
    Osoby z niepełnosprawnością na drodze
    Osoby z niepełnosprawnością posiadają w ruchu drogowym szczególne prawa, z czego wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy. Chodzi nie tylko o specjalne miejsca parkingowe, lecz także o możliwość przekraczania ...

06 Maj 2012, 13:06

Tu nie chodzi o to czy chcesz się popisywać i ścigać tym autem. Kiedy będą trudniejsze warunki deszcz śnieg lód, dodasz za dużo gazu i wylądujesz w rowie. Nawet takie auta jak Cayenne w napędem na 4 koła potrafią zaskoczyć. A z mniejsza mocą reakcja na gaz nie nie jest tak gwałtowna. Czasem również kiedy czujesz że masz sporo pod nogą po prostu dajesz się ponieść i dajesz w palnik. Sam jestem dość młodym kierowcą bo prawo jazdy mam nie całe dwa lata, ale ja za to mam bardzo sporo km przejechane i miałem przyjemność jeździć autami od malucha do 911. I takie przeskoki uczą pokory. Na początek spokojnie, bez szaleństw jeśli chodzi o silnik, na prawdę, na duże moce i pojemności przyjdzie pora za parę przejechanych kilometrów:)

@TFSI- grand cherokee dla mnie nie jest fajnym autem. Prowadzi się kiepsko, oferuje dużo niższe bezpieczeństwo i komfort jazdy od konkurentów. Materiały wykończeniowe są tragiczne. Żeby wygodnie jechać trzeba przyjąć pozycję za kierownicą na "przyczajonego tygrysa" to jest, oparcie rozłożone poniżej linii okien, kierownica wydaje się prze ogromna, fotel znajduje się wysoko względem podłogi a podłokietnik również umiejscowiony jest bardzo wysoko. I to przekłada się na taką pozycję a nie inna. Ale to tylko moje subiektywne odczucia.
pkierownik
Nowicjusz
 
Posty: 41
Prawo jazdy: 18 08 2010

06 Maj 2012, 16:06

Jeep podoba mi się. Ale jak Pan powiedział więc nie. Co to jest ta pneumatyka, chodzi o to, że on tak się podnosi i obniża i się wybiera rodzaj nawierzchni ? Aż mi głupio że jestem facetem i kompletenie się nie znam na samochodach! ale jak w.w ja inna branża. Ten VW Touareg bardzo fajny, a ten VW dobry ? co powiecie na X5 luv XC90? a lexus?
kamszoooo
Nowicjusz
 
Posty: 15

06 Maj 2012, 17:00

Tak kamszoooo dokładnie o to chodzi.

Tuareg jest zbudowany na tej samej płycie co Cayenne o ile dobrze pamiętam. I o dziwo jest lepiej wykonany. Dość pancerne auto. I jak dla ciebie lepszy wybór silników.

X5- z tego co mówią ludzie to kłopoty sprawia głównie elektronika. Narzekają również strasznie i wieszają psy na serwisie i podejściu do klienta.

o xc90 nic nie wiem, lexusa tez nie znam, wiem jedynie że jest spory problem z serwisem i jego kosztami.
pkierownik
Nowicjusz
 
Posty: 41
Prawo jazdy: 18 08 2010

06 Maj 2012, 17:09

Mhm, tak czytałem ze ta sama płyta podłogowa mało tego Q7 ma też tą. Czyli ten VW jest lepiej wykonany od Cayenne? tańszy jest.
kamszoooo
Nowicjusz
 
Posty: 15

06 Maj 2012, 17:14

Jakość materiałów umówmy się Porsche to nie jest, nie poczujesz wspaniałego zapachu skóry jak w Porsche, ale jakość wykonania i spasowania jest lepsza, nic nie trzeszczy i nie puka. W Cayenne podczas liftingu problem ten zniknął.
pkierownik
Nowicjusz
 
Posty: 41
Prawo jazdy: 18 08 2010

06 Maj 2012, 17:31

A który rocznik jest po liftingu ?
kamszoooo
Nowicjusz
 
Posty: 15

06 Maj 2012, 17:42

lifting był bodajże w 2006 roku. Pamiętaj także że kupując takie auto trzeba je dokładnie sprawdzić w aso, a w Porsche kosztuje to ok. 1000PLN za samo sprawdzenie. Znajomy miał pęknięty zderzak i stłuczony reflektor w Cayenne, naprawa wyniosła 26 000PLN. To też daje pogląd na koszty utrzymania.
pkierownik
Nowicjusz
 
Posty: 41
Prawo jazdy: 18 08 2010

06 Maj 2012, 17:57

Mhm tak wiadomo aby go dokładnie sprawdzić. A jak z dostępnością serwisu ?
kamszoooo
Nowicjusz
 
Posty: 15

06 Maj 2012, 18:00

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
kamszoooo
Nowicjusz
 
Posty: 15