Peugeot 206 1.4 HDI vs Volkswagen Polo 1.4 TDI

01 Mar 2008, 21:44

Chciałbym zmieścić się w kwocie 20 000 i mam duży dylemat, które autko wybrać. Rozważam dwie możliwości:

Peugeot 206 1.4 HDI Rok produkcji: 2004

lub

Volkswagen Polo 1.4 TDI Rok produkcji: 2002

Podaje linki do przykładowych ofert:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Bardzo proszę Państwa o opinie i z góry dziękuję.
ANDYS
Nowicjusz
 
Posty: 2

01 Mar 2008, 21:58

wez Peugoet'a
mlodszy- a mnie awaryjny. Calkiem dobre autko, duzo miejsca z tylu. A Polo pod tym wzgledem wypada cieniutko.
wojtex_
Początkujący
 
Posty: 54

01 Mar 2008, 23:43

Z pośród tych dwóch aut wybrałbym Polo. Co z tego, że starsze 2 lata, skoro ma 30 tys. mniej przebiegu.

Generalnie jeżeli zdecydujesz się na zakup Peugeota który ma już najechane 160 tys. km to robisz to na własną odpowiedzialność. Od razu powiem, że będzie Ci szwankować zawieszenie. Jeździłem 206tką która nie miała 120 tys. km i pewnego dnia zaparkowałem na mieście, zaciągnąłem ręczny i okładziny na klockach w bębnach mi się poodklejały i miałem przyjemność w centrum miasta bawić się w zdejmowanie bębnów, które nie chciały zleźć.
Identyczny przypadek 3 tygodnie później miała moja znajoma, która tez miała 206tkę!

A to tylko jeden wybryk mojego auta.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

02 Mar 2008, 21:24

wojtex_ napisał(a):wez Peugoet'a
mlodszy- a mnie awaryjny. Calkiem dobre autko, duzo miejsca z tylu. A Polo pod tym wzgledem wypada cieniutko.


Czy mógłby Pan rozwinąć tę myśl, z tego co znalazłem na stronie
[link do autocentrum.pl wygasł] wynika że VW Polo jest znacznie bardziej niezawodny (75 na 100 punktów) a Peugeot 206 (62 na 100 punktów) również VW Polo jest większy a jego bagażnik jest pojemniejszy o 25 l jest to duża różnica w przypadku tak małych autek.
Podaje linki do statystyk:
[link do autocentrum.pl wygasł]
[link do autocentrum.pl wygasł]

Zaznaczam, że to są tylko „suche” statystyki nie mam doświadczenia praktycznego w tym względzie.
ANDYS
Nowicjusz
 
Posty: 2

13 Mar 2010, 22:54

ANDYS napisał(a):Chciałbym zmieścić się w kwocie 20 000 i mam duży dylemat, które autko wybrać. Rozważam dwie możliwości:

Peugeot 206 1.4 HDI Rok produkcji: 2004

lub

Volkswagen Polo 1.4 TDI Rok produkcji: 2002

Podaje linki do przykładowych ofert:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Bardzo proszę Państwa o opinie i z góry dziękuję.

Mam na co dzień do czynienia z sam.przy przegladach tech.pojazdów.
Ja jak bym miał kupowac to tylko i wyłącznie VW Polo...To jest moje zdanie ale nie
musisz się z tym liczyć...Ty kupujesz i to są twoje $$$$$$... :!: :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

13 Mar 2010, 23:46

Temat byl 2 lata temu.
Kierunkowskaz
Zaawansowany
 
Posty: 987
Miejscowość: Warszawa (WI)

14 Mar 2010, 01:12

Mam okazję jeździć VW POLO 1.4 TDi 75 KM z przebiegiem ponad 140 000 km. Autko jest zgrabne, nie najgorzej wykonane i co najważniejsze do tej pory niezawodne. (nabyto z przebiegiem 109 000 km) Osobiście odradzałbym Ci kupno "Francuza", są dużo bardziej awaryjne. Mimo, iż VW POLO, polecałbym zmianę silnika na 1.9 TDi 100 KM. Wychodzę z założenia, że czasem warto mieć klika kucyków więcej po maska. :mrgreen: Różnica w spalaniu jest nie duża.
Horny
Nowicjusz
 
Posty: 23
Miejscowość: Ciechanów

14 Mar 2010, 08:44

W polówce jest 3cylindrowy silnik. Z tych dwóch tylko 1,4 HDi.
kla
Nowicjusz
 
Posty: 30
Miejscowość: Lublin

12 Maj 2012, 13:44

Podkleje sie pod ten temat bo interesuja ,mnie te 2 samochody tyle że z prostrzymi jednostkami napędowymi (Polo 1.9SDI a 206 1.9D)... i kwocie poniżej 10 000zł...
Który byłby lepszym wyborem na ok. 30km dziennie?(do pracy/szkoły)
Music is life...
MrLukash
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 95
Miejscowość: Wschód
Auto: Peugeot 206
Silnik: 1.4HDi
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

12 Maj 2012, 15:11

206 1.9d wspominam wręcz tragicznie,muł niesamowity,non stop stał w serwisie,wiecznie problemy z elektryką,kilka razy niemogłem sie dostac do wnętrza bo centralny padł.
Ten model skutecznie zniechęcił mi auta francuskie...
W moich żyłach etylina,zamiast serca turbina :D
vwmaniak
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 806
Miejscowość: Za górami za lasami ;)

13 Maj 2012, 11:28

A mógłbyś konkretnie podać jakie usterki go trapiły?
rozumiem, że mówisz o egzemplarzu ze znaną historią?
Taki tragiczny a ponad 6 milionów ich sprzedali i nadal jest wielu chętnych na nówkę, jakby był rzeczywiście tak tragiczny jak piszesz to może i przez pierwsze lata produkcji ludzie kupowaliby ze względu na wygląd ale później by przestali bo samochód służy przede wszystkim do jazdy.
1.9D jeździe na wszystkim, kuzyn ma ten silnik w Renówce naprawdę nie wiem co tam może się zepsuć.
Podobnie w 206, tak naprawdę jedyny słaby punkt to belka która wymaga co 100tys. km wymiany.
A zalety na tle konkurentów nie do przecenienia:atrakcyjny wygląd, w pełni ocynkowane nadwozie, szeroka gama silników i bardzo fajny układ jezdny( przy ostrzejszej jeździe dzięki sztywności podnosi wewnętrzne koło na zakrętach i jest lekko nadsterowny).
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

13 Maj 2012, 19:48

Właśnie @vwmaniak konkrety, konkrety i jeszcze raz konkrety...

1.9D to muł a 1.9SDI już nie?
Music is life...
MrLukash
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 95
Miejscowość: Wschód
Auto: Peugeot 206
Silnik: 1.4HDi
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

13 Maj 2012, 21:47

Ja nie mówie ze sdi to nie jest muł,piszę tylko ze ten 206 którym jezdziłem(auto firmowe),sypał się jak snieg na zimę.
Z usterek to o ile pamiętam,awarie centralnego zamka,padł wentylator chłodnicy,robione było cos przy zawieszniu,wymienione jakies częsci od wspomagania kierwonicy,wymiana pompy paliwa itd.
W moich żyłach etylina,zamiast serca turbina :D
vwmaniak
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 806
Miejscowość: Za górami za lasami ;)