Samochód spełniający moje wymagania do 30 tys

03 Sie 2013, 19:57

Witajcie,

Szukam samochodu używanego do +/- 30 tys. Nie chce brać nowego z salonu żeby mi go nie było tak szkoda (przez większość czasu nie będzie garażowany)

Moje wymagania:
-samochód będzie jeździł głownie w mieście aczkolwiek czasami chcialbym też zrobić dalszy kilkusetkilometrowy wypad.
-zależy mi na niezawodności i niskich kosztach eksploatacji, w grę wchodzi tylko silnik benzynowy
-często jeżdżę w delgację, więc samochód będzie mial przestoje (myślę, że czasem może postać nawet i miesiąc)
-w miare młody rocznikowo max 5 letni lub młodszy

Czytam fora już od jakiegoś czasu i wydaje mi się, że najlepszym wyborem byłyby.
- Astra 3 z silnikiem 1.6 benzyna.
- Focus 2 z silnikiem 1.6 benzyna.
- Toyota Yaris 1.3 benzyna
- Kia Pro Ceed 1.6 benzyna - ten najbardziej podoba mi sie wizualnie ale mało ich u nas więc pewnie cięzko będzie znalezc dobry egzemplarz
- Mazda 3 - ale tylko sedan - tu chyba musiałbym kupić starszy samochód żeby zmieścić się w 30 tys

Słyszałem, że w focusie wysokie osoby mają niewygodnie - ja mam 187 i waze 96 kg - który z wymienionych będzie najwygodniejszy?

Jeśli macie jakieś inne propozycje to piszcie śmiało. Może są jakies starsze samochody, które są lepsze od tych wymienionych?
9toml
Nowicjusz
 
Posty: 3

04 Sie 2013, 17:56

Astra i focus będą dobrymi rozwiązaniami. Kto Ci nagadał że w focusie jest źle dla wysokich?Mam takowego i jestem wysoki, fotele w foce są naprawdę wygodne-lepsze niż w oplu.
Kia-ciężko będzie znaleźć ładną. Mazda-hmm...nie polecam bo szybko zaprzyjaźnia się z rudą, szybciej niż ford i opel.
Kupuj rozważnie, unikaj chwytów i sztuczek, nie daj się nabrać. Nie bądź JELENIEM.
AkuQ
Aktywny
 
Posty: 300
Prawo jazdy: 14 10 1998
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Ford Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2009