Samochód sprowadzony,

Samochód sprowadzony,

31 Mar 2019, 18:34

Witam. Mam pytanie odnośnie kupna sprowadzonego samochodu. Tzn nie ja będę go sprowadzał, tylko jakiś pewnie jakiś handlarz, albo osoba prywatna.
Chcę kupić Hyundaia i30 I i 90% ogłoszeń to samochody sprowadzone.

Jeśli kupię taki samochód, to umowa kupna sprzedaży będzie obowiązywała między mną, a sprowadzającym czy jakimś helmutem z Berlina?
Jeśli będzie to handlarz, dostanę jakąś fakturę?
Wiem, że sprowadzający zazwyczaj opłacają akcyzę i ja będę musiał go tylko zarejestrować i ubezpieczyć.

Jeśli zły dział to proszę przenieść.
Colossus91
Nowicjusz

Auto: Peugeot 406

Re: Samochód sprowadzony,

06 Kwi 2019, 17:19

A czy jak kupujesz piwo w biedronce to paragon wystawia Ci biedronka czy Browar Okocim?
andrewb25
Zaawansowany

Miejscowość: małopolskie

06 Kwi 2019, 17:54

andrewb25 napisał(a):A czy jak kupujesz piwo w biedronce to paragon wystawia Ci biedronka czy Browar Okocim?

Już bez takiego sarkazmu bo sam dobrze wiesz, że umowa na niemca to nic nadzwyczajnego u kombinatorów.

Colossus91 napisał(a):Jeśli kupię taki samochód, to umowa kupna sprzedaży będzie obowiązywała między mną, a sprowadzającym czy jakimś helmutem z Berlina?
Jeśli będzie to handlarz, dostanę jakąś fakturę?

Powinieneś dostać FV (zwykle fv marża)
Umowy "na Niemca" są obejściem prawa i podatków (ktoś kto chce Ci to wcisnąć prawdopodobnie nie ma zarejestrowanej działalności). W razie problemów z autem/wad ukrytych masz problem, czyt. dochodzisz swoich praw u tego helmuta bo handlarza nigdzie nie ma na papierze.
Invi
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: służbowe
Silnik: 2.0/170
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

06 Kwi 2019, 18:39

Nadmieniam że podpisując taką lewą umowę zarówno Ty jak i osoba która Ci sprzedaje uczestniczycie w przestępstwie skarbowym.
Oraz fałszowaniu dokumentów.
andrewb25
Zaawansowany

Miejscowość: małopolskie
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Dwie lewe ręce - obsługa własnego auta Dwie lewe ręce - obsługa własnego auta
    Mogłoby się wydawać, że włączenie świateł przeciwmgłowych, wymiana koła na zapasowe czy znajomość sygnalizacji świateł ostrzegawczych na desce rozdzielczej to podstawowe umiejętności, jakie powinien posiadać kierowca. Tymczasem ...
    XVI Moto-Piknik Olsztyn Dajtki 2010 / relacja XVI Moto-Piknik Olsztyn Dajtki 2010 / relacja
    7 sierpnia na lotnisku Dajtki w Olsztynie odbył się XVI Moto-Piknik. Piknik trwał tylko jeden dzień i nie zabrakło na nim atrakcji. Oprócz największych imprez jak Eliminacje Mistrzostw Polski Car Audio i wyścigi na ...

•