Samochod (SUV?) na trase - porada

27 Lis 2017, 14:53

Witam,

Zostałem postawiony przed koniecznością zakupu nowego samochodu. Chętnie poznałbym wasze opinie na temat moich wyborów. Moje użytkowanie to ~10k km rocznie, zdecydowana większość (80-90%) w trasie (min 50-100km, czasem więcej). Główny cel to dojazdy na snowboard w zimie, na inne atrakcje pozamiejskie w lecie. W zwiazku z tym zalezy mi głównie na kosztach eksploatacji, i "bezawaryjnosci", a także przestrzeni w środku (nie potrzebuję pickupa, ale sprzet sportowy mały nie jest). Rodzaj silnika - z tego co czytalem, przy tym przebiegu rocznym bedzie mi pasowac benzyna lub LPG (rozwazam zalozenie instalacji), nie mam jednak konkretnych wymagan tzn. przy sensownych argumentach diesla rozwaze :-). Nie interesuje mnie zbytnio wyglad i wyposazenie - choc jakies podstawowe udogodnienia powinny byc ;-). Lokalizacja to Krakow, nie bardzo chce mi sie jezdzic za autem gdzies dalej. Nie jestem przywiązany do zadnej konkretnej marki (moje pomysly nizej, ale po raz kolejny - jestem otwarty).

Do tej pory jezdzilem Lancia Lybra (kupiona dzieki poradom z tego forum :-)), i w miare spelniala moje wymagania. Mam teraz ochote jednak kupic sobie cos fajniejszego - od dawna chodza mi po glowie SUVy (kwestia bardziej zachcianki, mniej potrzeb - ale wyzsze zawieszenie mi calkiem pasuje). Aktualnie zastanawialem sie nad np Toyota Rav4, Honda CR-V, Suzuki Grand Vitara. Czy jestescie w stanie mi odradzic ktorys z w/w modeli, albo doradzic cos innego podobnego? Szybkie szukanie na otomoto pokazalo ze musze sie spodziewac ~30-50k za tego typu auto maks 10 letnie (tyle wynosi moja plynna granica na rocznik). Jest to budzet na ktory moglbym sobie pozwolic - wolalbym ofc blizej 30 niz 50, ale do 50 dam rade.

Gdy dostane jakies opinie na temat modeli, bede przegladal otomoto i powrzucam konkretne oferty (oczywiscie, chetnie przyjme konkretne oferty juz teraz :-))

Z gory dziekuje za pomoc :-)
moriraaca
Nowicjusz
 
Posty: 30
Auto: Nie mam