Samochód w cenie 10-12 tysiecy

08 Mar 2010, 06:04

Kubuch napisał(a):Wszystko jedno kto jest właścicielem a kto współwłaścicielem. Za wypadek odpowiada ta osoba, która go spowodowała a nie właściciel/współwłaściciel. Tak samo mandat dostaje ten kto prowadził...


A to już zależy od firmy ubezpieczającej. W mojej niestety jest tak: załóżmy że mam z synem współwłasność a on nie ma zniżek albo ma niewielkie np. 10% i powoduje wypadek to zniżki lecą nam obojgu. W innej z kolei firmie u mnie w mieście jest tak że tylko temu kto wypadek spowodował. Tak że to przy ubezpieczaniu trzeba dopytać. Tak czy siak nie biorę z nikim na współwłasność.
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

08 Mar 2010, 06:49

Do 12tys.zł znajdziesz już Punto II FL z rocznika 2003-2004,ja osobiście moge Ci go polecić,starzy kumpla mają od nowosci,auto serwisowane w ASO i wszystko jest wporządku,czasami nim śmigamy bo kumpel ma prawko ale nie ma swojego dupolotu i mimo małego silnika 1.2 całkiem ładnie sie zbiera.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

29 Mar 2010, 14:59

Wujek znalazł znajomego, który chce sprzedać Pandę i teraz rodzice ją mi wciskają :/ Co sadzicie o Fiacie Panda? Naprawdę jest dużo ekonomiczniejszy niż te większe auta? Bo jak patrzyłem na stronkach, to zużycie paliwa między Pandą, a np. Cordobą czy Fabią jest w granicach 0,5 - 1l/100km, czyli nie wygląda, żeby była jakoś sporo oszczędniejsza, a ma raczej sporo słabszy silnik.
I jak to jest z pojemnością Pandy? Ja mam 196 cm wzrostu. W ogóle jest co myślec o kupnie takiego auta? Ja chcę miec wygodnie, a nie cisnąć się podczas jazdy.
Ja osobiście jestem przeciwny Pandzie, bo chłop jak dąb, a w Pandzie ma jeździć? :P No, ale rodzice naciskają, a ja nie chcę opierać się tylko na "prywatnych widzimisiach", bo tak faktycznie, to się nie znam i nie mogę fachowo powiedzieć, że Panda jest be. Dlatego chciałbym się dowiedzieć, czy może faktycznie jest ona taka fajna?
Auto byłoby z gdzieś w okolicach 2004. Lepiej wziąć taką Pandę, czy jakieś większe auto z 2000 - 2001 roku (np. Seat Cordoba)? Bo jeździłbym głównie po mieście, oraz między Oławą a Wrocławiem (ok. 30 km). Czasem w dłuższą trasę, ale to raczej później i nie jest pewne :P
Tadzik
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Oława

29 Mar 2010, 15:14

Chłopie masz prawie 2 metry i myślisz o Pandzie? Zapomnij. Ja bym sie nawet nad Cordobą nie zastanawiał. Minimum jakiś kompakt.
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

29 Mar 2010, 17:33

Znowu nie przesadzajmy kolega jest wyższy ode mnie o 11cm i sie w Pandzie nie zmieści a ja na lajcie sie w swoim maluchu mieściłem,przecież Panda jest wysoka,nawet wyższa od Lanosa moich starych o pare centymetrów.Akurat mi sie przypomnialo jak przez wakacje jezdziliśmy w 3 maluchem kumpla (a wszyscy mamy powyżej 180cm) i ja zazwyczaj siedziałem z tyłu :grin: i nie narzekałem.A jesli juz wspomniałem o Lanosie to wlasnie może Lanos Cie zainteresuje??
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

29 Mar 2010, 20:31

Panda to naprawdę świetne miejskie autko, według mnie najlepsze. Jednak przy takim wzroście odpuść sobie ten samochód po prostu będzie Ci tam mało komfortowo głównie z powodu rozbudowanego tunelu środkowego.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

06 Kwi 2010, 14:55

Znalazłem Skodę Fabię z 2001 roku za 12 tys.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Polecacie? 70 KM to nie będzie trochę za mało? Tzn. nie zamierzam szaleć, ale nie chcę by mi samochód rzęził :P
Tadzik
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Oława

06 Kwi 2010, 18:06

Fabia jest spoko ale ta ma prawopodobnie silnik Skody 68KM - to nie najlepsza jednostka. Lepiej będzie poszukać tego auta z silnikiem 1,4 VW.
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

06 Kwi 2010, 18:52

A coś z tych??
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012