Samochód za 5-7tys.zł od 2000r.

10 Wrz 2014, 20:33

Powiem Ci szczerze, że nie wiem. Byłem świecie przekonany, że 1.4 ma 75KM, więc nie pytałem o szczegóły. Miernik lakieru wskazywał wszystko OK, pod maską była naklejka wymiany rozrządu z 2012r. (przebieg w tym czasie poniżej 100 tys.???). Autko na niemieckich blachach z Turyngii. W ogłoszeniu podają 75KM.

dominik89 - każdy ma inne potrzeby. może pokaż mi BMW e36, które spali tyle benzyny co ta Ibiza, a jego wymiary będą takie co samochodów segmentu B. Swoją drogą to nie mógłbym kupić żonie 20 letniego BMW, bo ona nie lubi jeździć w dresie :D
crashb
Nowicjusz
 
Posty: 19
Miejscowość: Żory
Auto: niezidentyfikowany

10 Wrz 2014, 20:36

Zgadzam sie z Dominikiem, no ale jednak takie gowienko bedzie tansze w utrzymaniu, a moze to jest wazne dla autora.


Do autora - No spali 2 litry gazu mniej, a jazda gowniana, faktycznie na pewno zaoszczedzicie na sukienke dla zony na paliwie. Skoro dresow nie lubi.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

10 Wrz 2014, 20:43

Przeczytaj może najpierw cały wątek zanim skomentujesz. Nie chodzi o oszczędności lecz o gabaryty. Samochód jest dla osoby, która w zasadzie będzie dopiero uczyła się jeździć. Po co też duży samochód dla dwóch osób w tym dziecka? Po co duży samochód aby dziennie przejechać dosłownie 3-4km?
Ostatnio edytowany przez crashb, 10 Wrz 2014, 20:44, edytowano w sumie 1 raz
crashb
Nowicjusz
 
Posty: 19
Miejscowość: Żory
Auto: niezidentyfikowany

10 Wrz 2014, 20:44

Jeśli poliftówka to był jeszcze 75konny. U mnie w mieście pojawiła sie taka Cordoba z klimą [link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

10 Wrz 2014, 21:17

crashb napisał(a): Po co też duży samochód dla dwóch osób w tym dziecka?
Po to żeby w razie wypadku wyszli z niego.
Krytyujesz auto bez ABS-u a przebierasz w Ibizach i Lupach.
Tak powiesz mi że to tylko 4km. Okej, to krótki odcinek ale tak samo na tak krótkie odcinki nie wiem dlaczego ABS jest wymogiem..
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

10 Wrz 2014, 21:42

Przecież już tłumaczyłem. W mieście nie rozpędzasz się jak w trasie, a więc wypadki (w większości kolizje) są mniej niebezpieczne niż na trasie. Zimą jest więcej stłuczek, a po co żona ma być im winna? Nie łatwiej kierowcy bez praktyki wcisnąć i przytrzymać pedał gazu niż tak hamować aby nie doprowadzić do zablokowania się kół? To chyba oczywiste. Małym autem też łatwiej zaparkować. W trasę to możemy wszyscy pojechać wygodnie moim autem.
crashb
Nowicjusz
 
Posty: 19
Miejscowość: Żory
Auto: niezidentyfikowany
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Turbodoładowany, benzynowy silnik 1.6 DIG-T 163 KM
    Nissan rozszerza ofertę cenionego modelu Qashqai o wersję z zaawansowanym silnikiem benzynowym DIG-T 163. Nowy, czterocylindrowy, turbodoładowany silnik 1.6 jest zgodny z rygorystyczną normą emisji spalin EURO 6 i zapewnia ...

10 Wrz 2014, 22:28

Zatem ode mnie E36 compact, ale nie wiem, czy chcecie auto 3 drzwiowe, dobre auto w tej cenie, normalna jazda w porownaniu do polo itp. A nie jest duze jednoczesnie. Poza tym bmw rwd o wiele lepiej sie parkuje, bo ma maly promien skretu.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

11 Wrz 2014, 05:19

No to jeśli auto do nauki jazdy to polecam tą Cordobe,auto ma pare rysek parkingowych więc nie będzie szkoda obić go dalej a jak będziesz chciał sprzedać to sprzedasz nawet za tyle ile kupiłeś.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

13 Wrz 2014, 15:42

Kolejny objazd komisów. Fajna Corsa c 1.2 za 7600zł, lakier oryginalny, ale jak to możliwe, że widać ogniska rdzy skoro blacha jest ocynkowana? Na tylnej klapie kilka drobnych ognisk poniżej 1x1mm i przy progu od strony kierowcy.

Żonie spodobał się Rover 25 i Mazda 323F 1.6 16V. Oba z 2001r. To trochę mniej popularne auta, ale zewnętrznie się spodobały. Są godne zainteresowania?
crashb
Nowicjusz
 
Posty: 19
Miejscowość: Żory
Auto: niezidentyfikowany

13 Wrz 2014, 16:04

crashb napisał(a):Żonie spodobał się Rover 25 i Mazda 323F 1.6 16V. Oba z 2001r. To trochę mniej popularne auta, ale zewnętrznie się spodobały. Są godne zainteresowania?
Nie wiem czy przypadkiem wcześniej Ci nie polecałem Rovera a Ty to olałes.. ale trudno. Auta dobre i przynajmniej segment C a nie puszki.
crashb napisał(a):lakier oryginalny
Jak sprawdzałeś oryginalność tego lakieru? Masz link do aukcji?
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

13 Wrz 2014, 18:26

Ne sądzę, bo nie znalazłem frazy Rover w tym wątku. Ja generalnie jestem nieco sceptycznie nastawiony do marek mało popularnych. Nastawiliśmy się już raczej na Corsę C z 1.2, ewentualnie Punto II 1.2 (80KM) lub Ibizę 1.4 75KM, ale uwagę mojej żony zwrócił dziś Rover 25 oraz Mazda 323F. Oba z ABS i klimatyzacją. Po powrocie przejrzałem jak zwykle opinie i w przypadku Rovera 25 wykluczały się wzajemnie - jedni twierdzili, że części zamienne są drogie, a inni wręcz przeciwnie, ze są tanie i pasują z Hondy. Bądź tu mądry.

Nie mam linku do aukcji, gdyż te samochody zobaczyłem na miejscu w komisie. Wcześniej nie interesowały nas te modele.

Lakier sprawdziłem elektronicznym miernikiem ze sondą na kablu.
crashb
Nowicjusz
 
Posty: 19
Miejscowość: Żory
Auto: niezidentyfikowany

13 Wrz 2014, 18:56

Byc może w innym wątku polecałem więc zwracam honor :ok:
Rover jest okej, bazuje trochę na Hondzie, części ma łatwo dostępne i nie psuje się. Ma dobre silniki. W serii K klęka uszczelka pod głowicą ale bez przesady.
Mazda 323f jest okej :ok: Sprawdź ją pod kątem rudej
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

14 Wrz 2014, 17:29

Fakt, w przypadku Mazdy 323F można chyba uznać korozję za jedną z wad. Tylko jeden sprawdzony egzemplarz mający oryginalny lakier nie miał śladów korozji. Ciężko będzie znaleźć 323F w dobrym stanie. W przypadku Rovera 25 sytuacja jest dużo lepsza. Dziś też spotkałem Corsę C z silnikiem 1.7DTI z 2001r. Blacharka bez śladów korozji, lakier oryginalny na wszystkich elementach. Stała na zagranicznych blachach. Szukałem informacji o tym silniku (wcześniej orientowałem się tylko w silnikach benzynowych) i naprawdę jest to ekonomiczny samochód jeśli chodzi o spalanie. niestety co do samych opinii o silniku 1.7DTI to trafiłem akurat na forum gdzie wręcz przerzucano się skrajnymi opiniami na jego temat. O ile dobrze zrozumiałem, to nie jest to silnik Opla. Możecie Panowie wyrazić swoją opinię o tym silniku?
crashb
Nowicjusz
 
Posty: 19
Miejscowość: Żory
Auto: niezidentyfikowany

15 Wrz 2014, 06:10

Tak nie jest to konstrukcja Opla tylko Isuzu a oni produkowali jedne z lepszych silników wysokopreżnych do Opla.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

15 Wrz 2014, 14:21

Jasny gwint ... żona gdzieś wyczytała, że na tak krótkich trasach diesle się psują ...
crashb
Nowicjusz
 
Posty: 19
Miejscowość: Żory
Auto: niezidentyfikowany