Samochód za 5-7tys.zł od 2000r.

06 Wrz 2014, 20:29

crashb napisał(a):Dlaczego tak negatywnie jesteś nastawiony do Mercedesa A?
Bo to nic nie warty złom, drogi w utrzymaniu, brak bezpieczeństwa, niewygodny, awaryjny i najlepsze na koniec.

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


Polo 1.0 raz że nie jedzie, dwa pali jak smok, trzy awaryjne, cztery głośne.
AASF napisał(a):Ja miałem na myśli 1,6 103km
Nie wmówisz mi człowieku że auto klasy D pali tyle co auto klasy A. Silnik zdrowy w 100% i to normalne spalanie dla Carismy.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

07 Wrz 2014, 11:09

crashb zobacz na tą [link do oferty na Olx wygasł] tylko negocjuj cene bo auto wizualnie do poprawek.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

07 Wrz 2014, 18:27

Barol napisał(a):crashb zobacz na tą [link do oferty na Olx wygasł] ... 64213beded tylko negocjuj cene bo auto wizualnie do poprawek.


Negocjuj, negocjuj :yes:... A E11 z tym 1.6 110KM jest dość podobne w precyzji i prowadzeniu AR 147 czego akurat w tym samochodzie nie można zbyt potępiać :ok:.

Pozdrawiam :).
Vermin
Stały forumowicz
 
Posty: 1670
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

07 Wrz 2014, 19:18

Wysłałem zapytanie o sprzedającego ws. ceny oraz czy posiada ABS, bo w opisie nic takiego nie widzę.

Co myślicie na temat Ibizy II przed FL?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

U mnie w mieście jest takie ogłoszenie Colta:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

No i Punt jest sporo, chyba największy wybór choć większość 60KM:
[link do oferty na Olx wygasł]

Wersji 80KM jest znacznie mniej:
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]

Nie ma nic o ABS, ale żonie strasznie kolor się spodobał:)
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Nie jestem mechanikiem, mogę co najwyżej zmierzyć warstwę lakieru i ocenić samochodzik jako kierowca i zastanawiam się czy nie słyszeliście o ofertach osób, które świadczą usługi w ocenie stanu technicznego samochodu przed zakupem? Nie mam tu na myśli warsztatów, ale ocenę wstępną na miejscu.
crashb
Nowicjusz
 
Posty: 19
Miejscowość: Żory
Auto: niezidentyfikowany

07 Wrz 2014, 19:32

crashb napisał(a):Wysłałem zapytanie o sprzedającego ws. ceny oraz czy posiada ABS, bo w opisie nic takiego nie widzę.


A dlaczego ten ABS AŻ tak istotny??? Rozumiem że ktoś może woli samochód z ABS ale mam wrażenie że przywiązujesz do niego strasznie dużą wagę.

crashb napisał(a):Nie jestem mechanikiem, mogę co najwyżej zmierzyć warstwę lakieru i ocenić samochodzik jako kierowca i zastanawiam się czy nie słyszeliście o ofertach osób, które świadczą usługi w ocenie stanu technicznego samochodu przed zakupem? Nie mam tu na myśli warsztatów, ale ocenę wstępną na miejscu.


Są tacy ludzie... Jeśli chodzi o takie firmy to wypadają tak sobie, jeśli chodzi o prywaciarzy to po prostu zależy na kogo trafisz (ruletka trochę). Dużo lepszym rozwiązaniem jest sprawdzenie samochodu na stacji diagnostycznej lub po prostu zabranie jakiegoś dobrego i zaufanego blacharza ze sobą.

Pozdrawiam :).
Vermin
Stały forumowicz
 
Posty: 1670
Zdjęcia: 4
Prawo jazdy: 06 01 1992
Auto: Ściera
Silnik: 2.0 DOHC EFI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1993

07 Wrz 2014, 19:49

Tak, zgadza się, bardzo dużą wagę przywiązuję do tego czy ma ABS. Samochodzikiem będzie jeździła moja żona, która nie siedziała za kółkiem ponad 10 lat. wcześniej po zrobieniu PJ jeździła kilka miesięcy. W sumie nie przejechała więcej niż kilkaset kilometrów. Ten fakt oraz to, że przewozić będzie w foteliku dziecko każe mi przywiązywać tak dużą wagę do ABS. W zasadzie wykluczam samochód bez ABS.

Co do drugiej kwestii, to zgadzam się, najlepiej byłoby mieć zaufanego fachowca, ale to jest właśnie mój problem - nie mam. Posiadam elektroniczny miernik z sondą do mierzenia lakieru, który wstępnie pomoże mi wykluczyć "szpachlciaki".
crashb
Nowicjusz
 
Posty: 19
Miejscowość: Żory
Auto: niezidentyfikowany
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Minęło 40 lat Malucha - Fiat 126p
    Pierwsze egzemplarze Fiata 126p popularnego Malucha zmontowano 6 czerwca 1973 roku w zakładach dawnej Fabryki Samochodów Małolitrażowych w Bielsku-Białej, z oryginalnych włoskich części, gdyż wcześniej, od 1972 roku ...
    Silnik 1UR-FSE
    Turbodoładowaniem nie dysponuje natomiast 4,6-litrowy silnik 1UR-FSE. Tę jednostkę Lexus również montował pod maską swoich największych i najbardziej komfortowych limuzyn. W latach 2006-2017 motor był dostępny w modelu ...

07 Wrz 2014, 22:00

Ja bym trochę dołożył i poszukał yarisa nawet 1,0 bardzo bezawaryjne auto .
Dla kobiety , na niedalekie trasy myślę że było by idealne .
kamil1201202
Początkujący
 
Posty: 141
Auto: Alfa Romeo
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

08 Wrz 2014, 11:31

Coś takiego?
[link do oferty na Olx wygasł]

Co myślicie o tej niebieskiej Ibizie do której link podałem powyżej?

Co myślicie o takim maleństwie?
[link do oferty na Olx wygasł]
crashb
Nowicjusz
 
Posty: 19
Miejscowość: Żory
Auto: niezidentyfikowany

08 Wrz 2014, 11:57

A może Ford Ka?
Nie wiem czy to tylko u mnie w rodzinie się trafił, ale kuzynka taką śmiga już koło 4 lat i nie narzeka. Kobiecy do bólu, w miarę przyjemny w prowadzeniu, za około 5 - 6 koła znajdziesz rocznik około 2005 (II gen).
Nissan Micra II tez ciekawy dla kobiety, mały, akurat na skromne zakupy, wszędzie się wciśnie, nie poszaleje... Żona kiedyś takim jeździła i całkiem przyjemnie się to prowadziło.
Zoltowski
Nowicjusz
 
Posty: 23
Prawo jazdy: 10 09 2010
Przebieg/rok: 16tys. km
Auto: Daewoo Lanos
Silnik: 1.5 78 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

08 Wrz 2014, 16:33

Zoltowski napisał(a):A może Ford Ka
Żartujesz? Gnijąca, awaryjna karykatura samochodu :yes:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

08 Wrz 2014, 16:54

Nie kupisz auta bez ABS-u bo się boisz o zonę i dziecko a podajesz propozycję Lupo które składa się jak karton? No bez jaj.. Jak Ci zależy na bezpieczeństwie to poszukaj jakiegos kompakta. Najlepiej sprawdzają się tu francuzy np. Megane I FL.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

08 Wrz 2014, 17:39

Słuchaj, ja propozycje podałem w formie pytania oczekując Waszej opinii zarówno co do modelu i wersji silnikowej jak i co do konkretnej oferty. Oczekiwałem raczej ustosunkowania się do tych ogłoszeń. Przeglądając internet wiele osób już po samych zdjęciach potrafiło poddać w wątpliwość uczciwość oferty np. kierownica nie z tego modelu, nie z tego rocznika, to nie pasuje, tamto było do roku, a to jest ... itd. Raz jeszcze - wstawiając linki pytałem o Waszą opinię.

Dziś pojeździliśmy tylko po okolicznych autokomisach. Sporo było samochodów mających ponowne malowane elementy, ale były też i takie, które miały po 500, 1000um i więcej. Żonce przypadło wnętrze Polo i Golfa IV. Ten drugi przekracza nico budżet, ale dziś np. pojawiło się takie ogłoszenie: [link do oferty na Olx wygasł]
Dzwoniłem. Do wymiany są tuleje tylnych wahaczy (wg. mechanika całkowity koszt ok. 350-400zł o ile nie będzie niespodzianek)i co najgorsze są ślady po gradobiciu (podobno niewielkie i lakier nie jest popękany). Mam mieszane uczucia choć wygląda ładnie.

Przymierzam się do odwiedzenia komisu Lexus w którym stoją m.in.:
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Wszystko samochody sprowadzane nie rejestrowane w Polsce. Czy to powód do niepokoju?
crashb
Nowicjusz
 
Posty: 19
Miejscowość: Żory
Auto: niezidentyfikowany

08 Wrz 2014, 18:06

Golf 1.4 to porażka pod każdym mozliwym względem :wink:
O Lupo mówiłem, krytykujesz auto bez ABS-u a wklejasz puszkę..
W tym budżecie nie ma co się podoba a co nie, tylko co jest komfortowe i bezpieczne. Takie auto nadaje się dla matki z dzieckiem. Przede wszystkim bezpieczeństwo i komfort podrózy.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

08 Wrz 2014, 18:10

95% otomoto to handlarze, a z najpopularniejszych w Polsce używanych marek czyli Fordów, Opli, itp, 99% to auta właśnie świeżo sprowadzone.
Na olx wcale nie jest dużo lepiej, no ale jest jakaś szansa że choć może 1/3 wystawionych od "osoby prywatnej" będzie faktycznie od właściciela...

Ale do rzeczy.
Sam fakt, że auto jest sprowadzone powodem do niepokoju nie jest.
Pod jednym warunkiem. Że cena przed opłatami będzie zbliżona do średniej z aut od tutejszych właścicieli, a po opłatach będzie wyższa. Oczywiście dla tego samego rocznika, czy nawet dla starszych (sprowadzonych).

Po raz tysięczny w internecie, "okazje z Niemiec, płakał jak sprzedawał".
Czyli, jeśli auto X rocznik 2001, przebieg średnio 150 tys (i tak kręcony), kosztuje średnio 10k, to rocznik 2003 z Niemiec z przebiegiem 100 tys za 7k+opłaty jest 3 razy przekręconym gównem po dachowaniu i powodzi. A przeciętny Janusz, który wierzy w takie okazje jest idiotą. Bo idiotą nie jest ani:
a) Niemiec, który nie odda dobrego auta za pół darmo, zwłaszcza że dobre samochody tam kosztują więcej niż w Polsce,
b) handlarz, który jeśli faktycznie ma takie cudeńko, to też go nigdy nie sprzeda za połowę wartości, zwłaszcza że do ceny musi doliczyć czas na znalezienie go, koszty wyjazdu i sprowadzenia, plus oczywiście jakiś zysk.
krzycho
Początkujący
 
Posty: 107
Prawo jazdy: 0- 0-2002
Auto: Peugeot 207
Silnik: 1.4 16V
Paliwo: Benzyna
Rok produkcji: 2010

08 Wrz 2014, 19:54

Golf 1.4 :no:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012