Samochód za 6000 pln

17 Sie 2012, 02:38

Witam chcę kupić nowy samochód silnik mysle minimum 1,6 max 2,0 auto tylko w benzynie bo w cenie którą mam do wydania to chyba diesla nie bedzie, fajnie by było troche ponad te 100 km zeby było dynamiczne. Nie ukrywa o troche takim sportowym zacięciu dlatego ceuje raczej najbardziej wsilnik 1,8 taki kompromis miedzy osiagami a spalaniem przynajmniej według mnie . Mam do wydania około 6000 zł samochód najchetniej sedan lub cupe oby nie kombi . Przewalam allegro i trafiłem na takie cudeńka Peugeot 406 ten zwykły sedan średnio mi się podoba ale cupe to dla mnie ideał juz jak myślicie dało by rade znależć cupe za 6000 zł 2,0 w dobrym stanie ? Jest jeszcze audi a3 lub a4 ale trafienie 1,8 benzyniaka w ładnym stanie to raczej cud mugby byc ewentualnie lekko uszkodzony ale na chodzie jak myślicie warto takiego audi szukac czy lepiej poszukać 406 podoba mi sie te cupe ale raczej za 6000 same trupy jest niby 1 ładny ale chyba bity . Rozglądałem sie też za civicami ale też brak ciekawych ofert . Interesuje mnie jeszcze vectra 2 z 1,8 ale też raczej trudno w tej cenie ja dostać ? No poprostu doradzcie jakis w miare ładny samochód sedan w granicy 6 k spalanie wiadomo nie za duze ale jak bedzie palil sednio 9L/100 km przezyje miesiecznie mysle przebiegi jakies 500-700 km . Tak jak u góry samochód najchetniej sedan dobrze by było po wyzej 95 roku produkcji zeby wiadomo dało się spokojnie wyprzedzic . Autko musi byc wygodne i komfortowe w codiennej jeżdzie .

Napisze jakie samochody niorę pod uwagę i nad którymi sie zastanawiam piszcie też swoje typy odnoścnie samochodu chetnie też je rozważe

Te z + chodza mi po głowie najbardziej

Mercedes C
+Audi a3
+Audi a4
VW Golf 3
Peugeot 406 chyba w tej cenie optymany ??
+Peugeot 406 cupe cudo jak dla mnie ale niestety chyba za male środki finansowe ;/
Opel vectra ciezko dostac w ladym stanie za 6 k
Opel astra 2
+Honda civic
AlfaRomeo 166 też ładny ale czy warto samochody tej marki podobno za trwałe nie są ??
+Mitsubishi Carisma i przed chwilą szukajac jeszcze jakichś samochodów tafiłem na to wydaje mi sie idealny dla mnie ale jak z czesciemi zamiennymi i ich cenami oraz co myślicie o tym modelu .
Volvo s40 ojciec ma nowe s40 i fajne autko ten starszy model dobrze sie sprawuje ??

Z tego co patrzyłem najbardziej chcial bym a3/a4 ale w tej cenie nie osiagalne raczej niestety w ładnym stanie a w tych audi interesuje mnie tylko i wyłącznie 1,8 w sumi w golfie też . Co sądzicie o carismie jakie ceny czesci za troche ponad 6k idzie kupic ładny stan . Samochód zamierzam kupic do konca listopada bedzie to moje 1 autko najchetniej chciał bym sedana cos wiadomo ładnego spalane na poziomie 9 l srednio bedzie dla mnie wystarczajace wiadomo zeby sie nie psuło za bardzo . Jak ktos by mial na sprzedanie za 2/3 miechy cos fajnego prosze dac znac jestem z Mazur jak by co . A i jescze prosze nie podawac mi propozycji lanosów wiem ze dobry samochód ( tata w pracy ma jako słuzbowe maja po 200 tys i nic sie z nimi nie dzieje ale mi sie strasznie nie podobaja a i chciał bym coś większego ) . Z góry dzięki mam nadzieje ze to forum jest bardziej profesionalne od npm bo tam tylko sie wysmiewają jak ktoś nie wie co na 1 autko kupic ;/ jakie takie pojęcie o motoryzcji mam ale jeszcze jak byscie naisali na co zwrócić uwagę w danym modelu był bym wcale heppy :) Dzieki za odpowiedzi z góry pozdrawiam pasionatów motoryzacji i prosze o odpowiedzi zeby mi sie rozjasniło bo tyle jest fajnych samochodów ze głowa boli a nie wiadomo czym sie zainteresowac ;/
Ostatnio edytowany przez silvo44, 17 Sie 2012, 09:20, edytowano w sumie 1 raz
Powód: ORT !!!!
Timo1
Nowicjusz
 
Posty: 13
Prawo jazdy: 01 01 2001

17 Sie 2012, 09:20

Mercedes C,A3/A4,Astra II,Alfa 166 w tej kwocie to będą szroty :!:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

17 Sie 2012, 09:30

Niestety - z tą kasą nie ma się czego za bardzo spodziewać ..
Ale ..
Po 1. - szanuj nas jeśli chcesz być szanowany - przecież przy opisaniu posta podkreśla Ci błędy w pisowni, to czemu ich nie poprawiasz ?? Część ortograficznych poprawiłem, ale literówek nie będę - następny taki poleci po prostu do kosza ..
Po 2. - nikt z Ciebie się nie będzie wyśmiewał - nie po to jest to forum.. Każdy stara się zainwestować tyle co może i nie ma w tym nic śmiesznego ..
Po 3. - zapewne chodzisz na kurs PJ lub dopiero co zdobyłeś uprawnienia - po co Ci mocne, szybkie auto ?? Opcjował bym za jakimś oplem bo w razie awarii nie wyrywa dziury w kieszeni - części saą tanie i łatwo dostępne ..
Po 4. - może warto zdobyć zaufanie ojca i jeździć jego Volvem ?? Czy nie chce dawać ??
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

17 Sie 2012, 15:13

1 Sory u mnie niestety nie podkreśla a i pisałem tego posta około 3 w nocy :/
2 Tak widzę że to forum jest o niebo lepsze niż te poprzednie tam tylko jakieś durne brednie pisza zamiast coś konkretnego doradzić
3 Co do opla czemu nie tylko jaki astre 2 ( ale mnie najbardziej interesuje sedan a w tej cenie 2 nie idzie wycaczyc a 1 to raczej tylko ruda) a co sądzicie o Carizmie bo w sumie nad nią najbardziej sie zastanawiam czy czesci do niej sa drogie jak z blachami w cenie okoo 6 k idzie wyrwac ładnego liftbacka który bardzo nie ukrywam mi sie podoba . Co do mocy po nie chodzi mi o jakies 100 -150 km wiadomo zeby nie zamulało nie chce napewno 60 czy 70 mama ma ibize 1,4 w sumie fajne autko ale ten mocniejszy silnik zdał by się . Nie chce szaleństw ale uważam ze do takiego większego samochodu to te 100km to minimum kumpel ma mondeo 1,6 no i za dobre to nie idzie .
4 Nie o to chodzi ze nie chce po prostu on sam nim jeździ a i ja po 2 nie lubię pożyczać .

Co do audi to tak myslałem ze za 6 k to same szroty . To co byscie wzieli na moim miejscu silnik benzynowy 1,8 miło by było jak klima by była .
Timo1
Nowicjusz
 
Posty: 13
Prawo jazdy: 01 01 2001

17 Sie 2012, 15:17

Porozglądaj sie za Carismą,za 6000zł kupisz już zadbany egzemplarz tylko unikaj silnika GDI z gazem bo to tylko problemy.
TFSI
Stały forumowicz
 
Posty: 2214
Auto: Alfa Romeo 156
Silnik: 1.9JTD 115km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

17 Sie 2012, 17:11

Na co zwrucić uwagę przy kupnie co w niej czesto sie psuje z tego co czytam to troche sie sypie czesto na skrzynie nazekają i na zawieszenie . Co myslicie jak sprawdzić skrzynię podbno siedzi tam z reno . Wiadomo zawiszenie jak zawieszenie polskie drogi w końcu ale myśle ze zamienniki jakies są . Jak ogólnie z zamiennikami w tym samochodzie ?? I jaki silnik najlepiej szukac ?

Podajcie jeszcze jakieś alternatywy dla carizmy są ajkieś ciekawe czy nie bardzo ?
Timo1
Nowicjusz
 
Posty: 13
Prawo jazdy: 01 01 2001

17 Sie 2012, 21:18

Peugeot 406 też wart zastanowienia oraz Civic VI,z innych aut to może Daewoo Lanos/Nubira/Leganza,Renault Laguna,Citroen Xsara.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

18 Sie 2012, 01:32

To ta powiem civic zawsze mi sie podobał ale myślałemze za te 6 k to też raczej złom no i te hondy maja skłonnosc do rdzy ? Z tego co podał kolega u góry zainteresował mnie citroen xara widze własnie ładnego 3 drzwiowego za niecałe 4 k do zrobienia przy nim pare pierduł a rok 2000 co o nim byście ciekawego powiedzieli to francus wiec pewnie sie troche sypie a i czesci nie tanie ? Chce jak juz bede kupowal to poszukam kilku modeli które polecicie pojade obejrzeć co i jak z tego co mi sie podoba to Carisma Civic VI i tymi autami jestem juz zainteresowany teraz jeszcze chce kilka innych samochodów które też by mnie interesowały . Co do daewoo to wiekszosc z nich w gazie a ja na bombie jeździc nie chce :lol: ale i jakoś mi one nie podchodzą wizualnie . teraz czekam jezcze oopinie odnoscie tych aut ferancuzkich i moze jeszcze jakeigos niemca choc cięzko znaleźć cos ciekawego . Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi i czekam na nastepne :) Już polubiłem te forum i będe zaglądał tu częściej :mrgreen:

Napiszcie mi jeszcze ze 2 silniki jakiemi warto sie interesować w danym modelu .
Timo1
Nowicjusz
 
Posty: 13
Prawo jazdy: 01 01 2001

18 Sie 2012, 07:16

No niestety Civic ma skłonność do rdzy.
Pokaż tą Xsare,zobaczymy czy sie opłaca.
Widze kolejny kolega antygazowy :mrgreen:
Niewiem skąd jesteś ale może coś takiego jeszcze:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
linki tylko przykładowe.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

18 Sie 2012, 23:19

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

To ta xara ale autko na 2 koncu pl ;/ Co do kolegi u góry to faje autka ale polo troche jednak za małe a golfiak jest wszędzie ;/ Ale ta brawa wydaje sie bardzo ciekawa zwłaszcza z tym motorem :P

Po dyskusji z tatą stwierdziliśmy że nie potrzebuje duzego sedana starczy 3 drzwiowy compakt powiedział ze jak bede chciał gdzies w wiecej osób jechac to pozyczy mi swój a on wezmie mój .

Wiec teraz troche moje wymagania sie zmieniły celuje teraz w 3 drzwiowe copakty . Cos powyzej 100 km . Podobaja mi sie civic ale ciezko znalezc cos fajnego nawet zaineresowałem sie V bo chyba nawet ładniejsza od VI jest ale w neij robem polega na tym ze w kazdej cos grzebane jaki tunning itp kupił bym taka za jakies 4 k z silnikiem 1,5 pewnie powymieniał to co trzeba za te 2 k i było by autko na te 3 lata . Ale cięko znależc coś w ładnym stanie ;/

Tutaj kilka samochodów które podaje przykładowo zebyście ocenili czy mam dobre oko :P Bo docelowo i tak bede szukał czegoś bliżej domu mianowicie warmińsko mazuskie podlaskieie i górnej częsci mazowickiego .

Na początek hondy civic V

[link do oferty na Allegro wygasł]
Wolał by ten troche mocniejszy silnik no i widac ze cos w niej było robione .Czy była udeżona nie stwierdzam .

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ten silnik bym chciał w sumie gdybym juz miał kupowacto wybur padł by chyba na to fajny silnik nieźle wygląda troche widac też tunningowana .

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Najtańsza wydaje mi sie ze strony pasarzera była walnięta ? no i troche słabe wyposarzenie ;/

Teraz kilka audi a3

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Wszystkie mi sie podobaja :P

Co byście wybrali jak wam sie widzi ten civic V jaki silnik do niego ? Jeszcze jakeis inne ciekawe 3 drzwiówki w takiej cenie jestem otwarty na ropozycje .
Timo1
Nowicjusz
 
Posty: 13
Prawo jazdy: 01 01 2001

19 Sie 2012, 06:36

Z tego co podałeś wziąłbym audi a4 ale za te kase to nic ciekawego.
Hondy mają dobre silniki - sam miałem accorda - ale blacha do niczego i części drogie.
A myślałeś może nad takim samochodem.
[link do oferty na Allegro wygasł]
piotrpz87
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1427
Miejscowość: Szczecin
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Mazda 6
Silnik: 2,3
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

19 Sie 2012, 07:33

Audi A3 za te pieniądze to będzie złom.
Civic V ok ale blacha szybko pada (rdza) i silniki 1.5 lubią olej.
A co powiesz na taką Megane [link do oferty na Allegro wygasł] tapicerka troche brudna ale zawsze można ją wyprać albo założyć pokrowce.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

19 Sie 2012, 12:04

BMW na pewno odpada w tej cenie same dobite przez drsów ;/

Kurcze sam juz nie wiem strasznie mi sie hody podobaja ale ciezko coś sensownego znaleźć z tym silnikiem 1,5 mocno ten olej pije ? A jak sprawóje sie ten mniejszy silnik kurde tylko 75 km :( Na yt widac ze te 1,5 ładnie lataja a i ubezpieczenie tańsze od 2,0 . W sumie od francuzów wolał bym coś japonskiego niemieckiego ale różnie mówia o nich . Juz chyba nic innego mi do głowy nie przychodzi jak za 2 miechy ktos blisko mnie będzie miał na opchanie za około 6 k civica to pisac . Jest jeszcze cos takiego jak civic z silnikiem około 1,6 powyzej 100km i równie lekkie ?? Widziałem filmik jak civic z silnikiem fabrycznym 1,5 115 km zjada a3 1,8 125 km :) Było by ładnie takim cudeńkiem śmigać . Te hondy wydaja sie dosyć rosto zrobione wiec pewnie sam bym przy niej coś dłubał i ogólnie podobaja mi sie dla mnie ważne zeby miało sdrowy silnik i skrzynie naprawić tylne nadkola to raczej nie ogromny majatek sa troche zjedzone za około 4 k i możliwe że taką kupie i za te 3 doprowadze ja do dobrego stanu .

[link do oferty na Allegro wygasł]

Ta super wygląda ale niestety tylko 75 km jesli było by takie cos tylko 1,5 to tego tysiaka bym dołożył :) Ale wolał bym mniej bo wtedy ewentulnie ten 1 k zostaje na napawy jakies tam itp .

[link do oferty na Allegro wygasł]
Piękna :)

Podajciejeszcze jakies przykłady fajnych zgrabrnych 3 drwiówek ze sportowym zacięciem .
Timo1
Nowicjusz
 
Posty: 13
Prawo jazdy: 01 01 2001

20 Sie 2012, 00:39

A co sadzicie jeszcze o 3 drwiowej Corolli lub o Mazdzie 323 P ?? Też wydają sie zwinne tylko jaki silniki do nich bo niestety widze same 1,3 po okolo 75 km . Jak myslicie do mazdy 1,5 88 km starczy autko na ciężkiwe nie wygląda ?? A do corolli jaki motorek polecacie ?
Timo1
Nowicjusz
 
Posty: 13
Prawo jazdy: 01 01 2001

24 Sie 2012, 00:48

Macie jeszcze jakes propozycje ciekawe ?
Timo1
Nowicjusz
 
Posty: 13
Prawo jazdy: 01 01 2001