Seat Arosa 1.0 1998- ciśnienie oleju(benzyna)

Seat Arosa 1.0 1998- ciśnienie oleju(benzyna)

06 Lip 2011, 15:57

Witam,
Mam pewien problem z samochodem. Dwa miesiące temu po 70 km włączyła mi się zaczęła mi migać kontrolka od oleju, tzn migała i gasła. Działo sie tak przez 30 pozostałych km aż dojechałam do domu. Wczoraj sytuacja się powtórzyła tylko, że w drodze powrotnej zaczęła migać już po 40 km tyle że były korki wiec się pewnie zagrzał. I tak przez pozostałe 60 km. Wskazówka od temperatury cały czas była na środku. Poza tym, lampka włącza się powyżej 3 tys obrotów na rozgrzanym silniku. W mieście mi się to nie pokazuje jak narazie.Jutro jadę do mechanika na spr poziomu ciśnienia oleju. Powiedzcie proszę jakie jest prawidłowe ciśnienie?
Pozdrawiam
anka2009
Nowicjusz

Miejscowość: BYDGOSZCZ

Re: Seat Arosa 1.0 1998- ciśnienie oleju(benzyna)

07 Lip 2011, 16:56

Nie można sprawdzić poziomu ciśnienia oleju. Można natomiast sprawdzić i poziom i ciśnienie. Zanim pojedziesz do mechanika, to proponuję sprawdzić poziom oleju - być może jest go za mało i jak się rozgrzeje, to robi się rzadszy i ciśnienie spada. Jak olej będzie na poziomie, to warto sprawdzić też sam czujnik ciśnienia ileju ( omomierzem ). No i można potem sprawdzić ciśmnienie tego oleju.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: Seat Arosa 1.0 1998- ciśnienie oleju(benzyna)

08 Lip 2011, 12:34

Najprawdopodobniej Czujnik cisnienia oleju padnięty, częsta przypadłość aut z grupy WV
arciasty
Stały forumowicz

Miejscowość: koluszki
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Eco driving w zimie, kiedy za oknem trzyma mróz Eco driving w zimie, kiedy za oknem trzyma mróz
    Jak być eco, kiedy za oknem mróz? Dzięki utrwalaniu odpowiednich nawyków z każdą kolejną zimą zauważymy coraz większą różnicę w portfelu. Eco driving to styl jazdy, który możemy wykorzystywać niezależnie ...
    Zmiany w palecie silnikowej Volkswagena serii T5 i Amaroka Zmiany w palecie silnikowej Volkswagena serii T5 i Amaroka
    Rodzina modeli T5 marki Volkswagen Samochody Użytkowe obejmuje wiele zróżnicowanych wersji wyposażonych w mocne i jednocześnie oszczędne silniki wysokoprężne z systemem wtrysku Common Rail. Dostępny jako opcja pakiet ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11
      Autosacrum 2009