SEAT Cordoba 2007 1.4 BXW zamek centralny - drzwi kierowcy

15 Lip 2019, 13:59

Witam,
wymieniłem siłownik drzwi kierowcy. Programowanie kluczyka ze strony SEATa dotyczące roczników po 1999 u mnie nie działa. Obecnie jak otwieram z kluczyka drzwi to otwierają mi się wszystkie szyby. Czy to normalny objaw czy może nadal występuje jakaś usterka?
wallall
Nowicjusz
 
Posty: 5

15 Lip 2019, 16:51

wallall napisał(a):Obecnie jak otwieram z kluczyka drzwi to otwierają mi się wszystkie szyby. Czy to normalny objaw czy może nadal występuje jakaś usterka?
Byłoby to normalne jak byś najpierw zamknął samochód z kluczyka z domykaniem wszystkich szyb i następnie w ciągu kilku sekund otworzył kluczykiem ponownie ale już po pewnym czasie nie powinny one się otwierać razem z centralnym.
Sprawdź jeszcze czy jak otwierasz zamkiem z prawej strony to też jest tak samo że szyby opuszczają się przy otwieraniu.

Nie pamiętam dokładnie ale nie wiem czy tego problemu nie można załatwić jakimś kodowaniem.

Masz może jakiś dokładany alarm?
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

15 Lip 2019, 20:46

ten model otwieranie z kluczyka ma tylko od strony kierowcy. Alarmu nie mam.
wallall
Nowicjusz
 
Posty: 5

16 Lip 2019, 17:56

Przeczyść styki przy kostce w drzwiach i przy samym zamku, warto też zobaczyć jak wyglądają przy module komfortu i tam je wyczyścić. Sprawdź czy coś się poprawi.

Obstawiam, że to być może jakieś spadki napięcia lub słaba masa powodują taki problem.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

16 Lip 2019, 22:15

Dłuższe przytrzymanie klucza w zamku na otwarciu powoduje opuszczenie szyb. Odwrotnie na zamknięciu - podniesienie szyb. Sprawdż czy tak to działa.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4728
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

16 Lip 2019, 22:35

Co do otwierania z kluczyka u mnie jest odwrotnie, tzn. przy otwieraniu wystarczy przekręcić kluczyk na krótko w położenie otwarcia i szyby się otwierają. Żeby szyby zamknąć należy kluczyk przytrzymać dlużej w położeniu zamknięte.
wallall
Nowicjusz
 
Posty: 5

17 Lip 2019, 19:36

wallall napisał(a):wymieniłem siłownik drzwi kierowcy
Czyli zamek . A to wymienione na nowe używane , nowe w zamienniku , oryginał VAG ? Zamek dobrany dobrze wg numeru części ? Błędy są jakie w module komfortu jak i w module centralnej elektryki ?
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4728
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

17 Lip 2019, 22:36

Zamontowany został nowy zamiennik, ten poniżej:
[link do oferty na Allegro wygasł]
Dzisiaj zaobserwowałem ciekawą sytuację. Przez przypadek włożyłem do zamka kluczyk zakupiony z allegro, który ma inny trzpień niż oryginał. Przekręciłem kluczyk w celu otwarcie i z pomimo oporu otworzyłem drzwi. Szyby się nie otworzyły. Spróbowałem ponownie oryginalnym i otworzyły się. Nie rozumiem sytuacji ponieważ z tego co się orientuję kluczyć przekręca wyłącznie trzpień w klamce drzwi i jego kształt nie powinien chyba wpływać na funkcję otwierania szyb.
wallall
Nowicjusz
 
Posty: 5

18 Lip 2019, 13:15

Jeśli w kluczyku jest pilot to wyjmij baterię z tego oryginalnego i zobacz czy się coś zmieniło.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4728
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

21 Lip 2019, 22:57

Kluczyk nie ma tu nic do rzeczy. Otwierałem z baterią i samym grotem kluczyka. Widzę, że chyba odkryłem nieodkrytą dotąd awarię zamka w Seacie.
wallall
Nowicjusz
 
Posty: 5