Seat Ibiza III jaki silnik?

02 Maj 2015, 17:21

Witam
Przymierzam się do zakupu tego auta jednak mam ogromy dylemat jeśli chodzi o silnik.
Nastawiony byłem na benzyniaki 1.4 , ale boli trochę duże spalanie (chociaż nie wiem czy przy mojej jeździe emeryta i dystansach będzie tak bardzo biło po portfelu)
Ojciec poleca mi diesla (mamy firmę i można odliczyć sobie VAT za paliwo). Jednak przy mojej jeździe [10 km dziennie + wypady za miasto w łikend] nie wiem czy jest to opłacalne. Poza tym różne rzeczy słyszałem na temat 1.4 TDI (ten akurat bo niskie OC) i nie jestem pewien czy nawet jeśli wziąłbym tego diesla to ten 1.4 by mi się nie sypał.
Pozdrawiam
voidziewicz
Nowicjusz
 
Posty: 19
Auto: Seat Ibiza 6L
Silnik: 1.4 85 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

02 Maj 2015, 18:32

No niestety benzynowe silniki VAG-a dużo palą :no: W polo rodziny 1,2 spalanie kształtuje się na poziomie 7,5 litra w mieście (do 100 tys) przy normalnej jeździe chyba, że zastosujesz eko-pierdoły itp. to spali nieco mniej (nie wiem o ile bo nie sprawdzałem i nie będę sprawdzać bo szkoda auta) a w trasie przy normalnej 5,5-6 litrów i mniej będzie ciężej osiągnąć, 1,4 spala troszku więcej jak co to pytaj łysy30 on miał taką ibizę 1,4 16V i coś więcej ci o niej powie (spalanie, itp.). Diesel na twoje przebiegi się nie nadaje. :idea:
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jazda we mgle
    Jazda we mgle to jak jazda w chmurach, z tą tylko różnicą, że ich dolna podstawa styka się z powierzchnią ziemi. Kierowanie samochodem w takich warunkach wpływa negatywnie na percepcję wzrokową , m.in. trudniej ocenić ...