Seat Leon 2001 1.4 16V - Z dnia na dzień mam wode na szybach

13 Sty 2014, 22:42

Może się uśmiejecie, ale dobrym pomysłem jest wysypanie na dywanik żwirku dla kotów - znakomicie chłonie wodę. Jak wchłania to się zbryla. żeby nie brudzić można podłożyć ręczniki papierowe. Tak sobie poradziłem jak samochód nie miał szyny w drzwiach kilka dni a nie miałem ciepłego garażu.
rromano82
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 10 10 1982
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: nissan p11.144
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

14 Sty 2014, 18:40

''Coś co jest głupie a działa, nie jest głupie'' :D

Postaram sie wypróbować ale najpierw wezme pozycze odkuzacz do wody od znajomego i kupie zbieracz wody i wstawie do auta na noc. :)

EDIT:

Odkurzaczem do wody wyjąłem może z 1 litr wody z tyłu i przodu ale nic więcej. Dywaniki dalej mokre jakie były. No cuż, jak bede miał okazje w garażu to sie z tym pobawie.

Dzięki Albercik i innym za pomoc. :)
madakaczka
Nowicjusz
 
Posty: 29
Prawo jazdy: 04 04 2012
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Toledo MK2
Silnik: 1.9TDI 140KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

20 Sty 2014, 15:44

a parują bardzo? to może być coś filtr i znak, że najwyższy czas go wymienić...
automaniak88
Nowicjusz
 
Posty: 15
Prawo jazdy: 06 06 2007
Przebieg/rok: 36tys. km
Auto: Ford
Silnik: benzyna
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

12 Mar 2014, 19:29

Albercik, wybacz że odświeże temat. Może mi ktoś powiedzieć jak wymątowac przedni fotel kierowcy? Co sie okazało... Problem z filtrem wyeliminowałem i podłoga od strony pasażera na całej długości auta jest sucha.

Teraz problem nr. 2. Dzisiaj sobie odkurzałem no i na całej długości samochodu od strony kierowcy okazało sie że mam jeziorko... Zdiąłem progi i podniosłem tapicerke i sie okazało że pod tapicerką całe te wygłuszenie czy cokolwiek to jest (taka mata) jest nasiąknięta; wręcz przesiąknięta. Doszedłem już do tego jak podnieść i zdemontować progi. Teraz nie wiem jak wyjąc fotel kierowcy.

Co sie okazało. Uszczelka od strony kierowcy z tyłu (ta gumowa w podłodze) była pęknięta a że mieszkam w miejscu gdzie dużo pada to i woda się tam dostała. Podłoga jeszcze nie zardzewiała.
madakaczka
Nowicjusz
 
Posty: 29
Prawo jazdy: 04 04 2012
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Toledo MK2
Silnik: 1.9TDI 140KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

14 Mar 2014, 10:08

Fotele powinny być na dwóch szynach. W każdej szynie są po dwie śruby - jedna z przodu szyny druga z tyłu. Musisz odkręcić 4 śruby i wyciągasz fotel razem z szynami.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Yaris 1,5 Dual VVT-iE o mocy 111 KM
    Nowa Toyota Yaris napędzana jest między innymi produkowanym w Polsce silnikiem benzynowym o pojemności 1,5 l i mocy 111 KM. Motor jest o 10 proc. mocniejszy od silnika 1,33 z poprzedniej wersji modelu. Dzięki temu samochód ...
    Nissan silniki SR20DE / SR20DET / SR20VET
    Cztery cylindry w układzie rzędowym. Pojemność: 2 litry. Zalety: dobry potencjał do tuningu, dostęp do części zamiennych. Silniki z serii SR20 to jedne z najbardziej uznanych silników Nissana z lat dziewięćdziesiątych ...