Seat Toledo II - problem z odpaleniem

10 Lip 2023, 16:40

Witam wszystkich, wczoraj wydarzyła mi się dosyć przykra sytuacja z Seatem Toledo II. Jechałem autostradą 150km/h +/- przez 70km. Po zjechaniu jeszcze przez kawałek normalnie jeździł, aż w pewnym momencie zacząłem mieć ubytki w mocy, na desce chwilowo zaświeciły się kontrolki od akumulatora i EPC, oraz pompy przestawały działać (wspomagania i hamulcowa), po chwili wszystko wróciło do normy. Dojechałem do skrzyżowania z czerwonym światłem, wyhamowałem do 0km/h, i jeb. Kaplica. Samochód zgasł, kręcenie kluczykiem nic nie dawało (kręcił, coś próbował załapać, ale bez skutku). I tutaj przychodzę z problemem: próbowałem odpalić po kablu, dalej to samo, kręci ale jakby nie mógł wbić obrotów, z popychu odpala, ale jak tylko wyhamuje do 0km/h gaśnie. Samochód zagazowany, próbowałem odpalać i jeździć zarówno na gazie jak i benzynie, ale bez zmian. Znajomy sprawdził testerem akumulator, tester wykazał, że z akumulatorem wszystko w porządku. Mój szwagier, od którego pożyczyłem ten samochód, mówił żeby cały czas jeździć z włączona klimatyzacja, ale nie dopytywałem dlaczego, może Was to jakoś nakieruje :D Proszę o rady, co w tej sytuacji zrobić, co mogło zawieść? Swiece do wymiany? Alternator? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi 8)
tetkovsky
Obserwowany
 
Posty: 1

11 Lip 2023, 07:50

Wyłączyć, całkowicie zakręcić gaz i sprawdzać tylko na benzynie to po pierwsze. Warto by było zajrzeć czy nie ma jakiś błędów.

Kolejna sprawa to próbowałeś może później odpalić zimny silnik? Czy tu coś się zmieniło?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

11 Lip 2023, 08:32

Zakręcić gaz jak wyżej.

Po drugie podpiąć pod komputer, zobaczyć błędy i logi.

Na świece bym nie stawiał, bo nie powodują że nagle auto staje (co najwyżej jeden cylinder miałby wypadanie zapłonu).

Raczej jakiś czujnik, czy to położenia wału, czy wałka rozrządu itp. No ale to można wróżyć z fusów, trzeba się zająć autem na miejscu.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007