Sedan/Coupe do 25.000 dla swiezo upieczonego kierowcy

07 Lis 2019, 01:09

Czesc wszystkim,
przyszedl ten moment, ze i ja zastanawiam sie nad kupnem wlasnego samochodu. Z motoryzacja jestem w plecy, duzo rzeczy to dla mnie czarna magia dlatego zwracam sie z prosba o pomoc do was.
Jak to kazdy z nas, upatrzylem sobie model o ktory chce walczyc, a jest nim mercedes c180 i chodzi tylko o gwiazde i wyglad w tych pieniadzach. Pytanie moje zachodzi ktory model silnika(benzyna) warto by bylo w tym przedziale wybrac i czy jest w ogole mozliwe sens kupna tego samochodu w tych pieniadzach. Przebiegi to codzienna trasa 20km wokol komina i sporadyczne wyjazdy za granice. Fajnie by bylo po zakupie miec pol roku przerwy na naprawy oprocz pakietu startowego, ale nie musi byc to samochod na lata. Chce sie po prostu z niego cieszyc a potem przeliczyc wydatki i najwyzej zalowac.

To tyle jesli chodzi o mercedesa. Prosilbym tez o podanie innych marek ktore moga spelniac moje wymagania, a o ktorych nie mam pojecia. Jak wspominalem, mercedes to marzenie ale nie wymog i tez nie musi byc to ten model.

Od samochodu oczekuje tego, zeby wygladal w miare sportowo(mlodziencze lata), mial schludne wnetrze(tj. nie wnetrze ze starej e36) i dobry system audio. Jesli zdarzy sie tak, ze za te pieniadze dostane cos duzo lepiej wygladajacego w srodku i bardziej komfortowego to nawet nie obejrze sie za mercedesem. Moc do sporadycznego wyprzedzania.
Testowyziom
Nowicjusz
 
Posty: 3

07 Lis 2019, 08:00

Myślę że podpasuje Ci CLK w209, Merc i także sportem się nie kojarzy ale takie coupe wygląda smacznie, masz tam silnik 1.8 z kompresorem jeszcze na starej szkole :ok: klasa premium więc dobrego wykończenia i dbałości o detale nie brakuje, audio też jest ok ale wiadomo że już przestarzałe i taki wymóg bym odrzucił na 3 plan bo jest to rzecz która można zawsze w łatwy sposób zmodyfikować.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16253
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

07 Lis 2019, 09:31

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Znafca2930
Nowicjusz
 
Posty: 4

07 Lis 2019, 10:08

Serio? :shock:
Auto dla młodego kierowcy już nie wspomnę o wymaganym ładnym wnętrzem.... Mustang, spory silnik, napęd na tył, zerowa wiedzą o motoryzacji autora, nie no ideał auta dla pierwszaka, weź Ty się chłopie zastanów.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16253
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

07 Lis 2019, 11:19

Kao napisał(a):weź Ty się chłopie zastanów.

Te numerki w niku przypominają jednego użytk.forum :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10404
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

07 Lis 2019, 12:24

Przeczulony chyba jesteś :wink:
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16253
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Volkswagen Amarok 4MOTION
    Amarok jest najmłodszym modelem marki Volkswagen Samochody Użytkowe. Jego produkcja rozpoczęła się w 2010 roku w Argentynie, od maja 2012 roku samochód powstaje także w fabryce Volkswagena w Hanowerze. Dla Amaroka ...

07 Lis 2019, 13:18

Kao napisał(a):Przeczulony chyba jesteś

Zakadasz się :?: :naughty:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10404
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

07 Lis 2019, 14:45

Zależy o co :wink:
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16253
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

07 Lis 2019, 15:15

Kao napisał(a):Zależy o co

0,5l :twisted:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10404
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

07 Lis 2019, 15:37

No i namówił :naughty:
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16253
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

14 Lis 2019, 01:50

Dzieki wielkie za ten model. Moze zle sie okreslilem ze sportowym wygladem, bo taki jak najbardziej mi odpowiada. Jesli da sie w mercedesie skoczyc o 5-10k nizej, to tez poprosze o model porownawczy. Inne modele golf tez wchodza w gre, dalej zostaly mi dwa miesiace na szukanie ofert. Jak cenowo wyglada sprawa z upiekszeniem audio? Na pewno przeprowadze research, ale jakies ogolniki mozecie mi tutaj wkleic.
Testowyziom
Nowicjusz
 
Posty: 3

19 Lis 2019, 01:24

Stanelo na tym, ze raczej bede dazyl w kierunku w209 1,8 w benzynie. Podoba mi sie najbardziej, wszystko mi w nim pasuje i tak dalej. Teraz mam pytanie. Warto zastanawiac sie nad wersja cabrio? Czy wiaze sie to z duzo wiekszymi kosztami. Jak ma sie spalanie i koszty roczne(mniej wiecej) tego samochodu? Na co zwracac szczegolna uwage na aukcjach i najwazniejsze, w jakiej kwocie powinno byc okej a w jakiej bedzie to na pewno ulep.
Testowyziom
Nowicjusz
 
Posty: 3

19 Lis 2019, 10:01

Cabrio masz szansę kupić z dużo mniejszym przebiegiem, koszta eksploatacji nie różnią się, jedyny minus to jazda prędkościami autostradowymi, niestety tego nie oszukasz że jest głośniej niż w zwykłym aucie, jeżeli nie masz garażu i jeździsz autostrada a chcesz koniecznie cabrio to wyjściem jest hardtop.
Spalanie to w zależności od nogi, może spalić 10 jak i 15. Co do cen to przy autach premium to nie cena jest wyznacznikiem stanu, tu poprostu trzeba oglądać wiele modeli i wybrać najlepszy nie zwracając większej uwagi na przebieg a tym bardziej na rocznik
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16253
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

19 Lis 2019, 10:20

Cabrio o tyle jest bezpieczniejsze że fajnie trzyma cenę o ile będzie dobry stan i ładny wygląd.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10404
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe