Sedan/Hatchback, +170KM, +2014 rok, (LPG) - do ~60 tys.

01 Lut 2021, 23:24

Hej,

odkładałem ten zakup w czasie, ale niestety przyszła kryska na matyska. Muszę zakupić samochód, który sprawi jak najmniej problemów i kosztownych napraw przez najbliższych 5-6 lat. Z tego powodu, wybieram pośród młodszych egzemplarzy, a że obecny ma 21 lat, to wątpię że wytrzyma bezawaryjnie w miarę przez 6 lat. Ponieważ obecne auto ma około 300 KM, dlatego miło byłoby, gdyby nowe miało przynajmniej około 200KM.

Wymagania:
- 2014 rok +
- 170 KM +
- Najlepiej gdyby można było zamontować LPG - jak nie, to w miarę przyzwoite spalanie
- w miarę bezawaryjne
- W razie awarii nie chciałbym sprzedać też nerki :)
- skrzynia automatyczna
- Roczne przebiegi w okolicach 12 - 16k km, z czego 50% po mieście

Co wpadło w oko:
- Volvo S60 II 2.5 T5 254 KM - bez problemu znosi lpg. Jako że to import ze stanów to można znaleźć po drobnej kolizji, naprawiony, do 100k przebiegu 2014rok do 60 tys. zł bez problemu
- Mondeo 2.0 Ecoboost AWD 240 KM - co prawda na wtrysku bezpośrednim, ale widzę masowo że zakładane jest KME Nevo i za 4500 zł mamy LPG - spalanie 12 l gazu i 1.5 benzyny :)

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę? I co możecie powiedzieć o tych wyborach?
Skoczek135
Początkujący
 
Posty: 211
Auto: brak

02 Lut 2021, 02:06

A nie lepiej jakiś kompakt Leon/Golf czy Focus 140-150 koni turbo i normalnie robisz program pod 200 koni i tyle.
Znajdziesz fajne wersje, może salon PL, a nie jakieś kombinacje.
W VW z gazem ciężko ale tragedii w spalaniu nie będzie raczej.

No chyba że do miasta potrzebujesz klasy średniej
demirbiras
Zaawansowany
 
Posty: 931
Prawo jazdy: 14 08 2009
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Astra H
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

02 Lut 2021, 10:11

Do miasta to nie, ale zdarza mi się często pojechać na weekendowy urlop w 4 osoby i wtedy przydaje się bagażnik.

Jestem średnim fanem VAG'a - oprócz audi TT, którym jeżdżę obecnie :) Ale właśnie między innymi z powodu wyjazdów, wolałbym coś większego. A i nie wiadomo czy przez te 6 lat, nie pojawi się dziecko w moim życiu, więc fajnie gdyby wózek wchodził.

Aczkolwiek jakie motory są polecane w Leon, Golf czy Focus?

Co jest złego w wersjach z USA? Moim zdaniem wiarygodność Carfaxu sprawia, że samochód jest bardziej interesujący niż zakup skręconego do granic możliwosci egzemplarzu w Polsce.

Jeszcze myślałem o Kia. Albo jakiś ceed albo optima. Jakie opinie w tym zakresie?
Skoczek135
Początkujący
 
Posty: 211
Auto: brak

02 Lut 2021, 11:51

Skoczek135, tylko jak wbijesz w otomoto takie Volvo to ile wyskoczy ofert? z 15, jak dalej zaznaczysz bezwypadek to zostanie 5 sztuk.

A co do kompaktów bardziej coś takiego:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
demirbiras
Zaawansowany
 
Posty: 931
Prawo jazdy: 14 08 2009
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Astra H
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

02 Lut 2021, 12:21

demirbiras napisał(a):jak dalej zaznaczysz bezwypadek to zostanie 5 sztuk.

A zakładki moto Janusz nie ma ?

Skoczek135 napisał(a):Co jest złego w wersjach z USA? Moim zdaniem wiarygodność Carfaxu sprawia, że samochód jest bardziej interesujący niż zakup skręconego do granic możliwosci egzemplarzu w Polsce.


Jeżeli będzie fajna wersja i dobra cena to czemu nie.
Wydrukuj sobie carfax + np. autodna wyniki pokaż komuś ogarniętemu wtedy masz szanse jeździć dobrym autem w dobrej cenie.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

02 Lut 2021, 12:45

Mało kto sprowadza bezkolizyjne auta z USA :) Dlatego jest ich mało. Po Polsce wszystkie jeżdżą bezwypadkowe i bezkolizyjne, a potem wychodzi, że często jest po dużo poważniejszej szkodzie niż te z USA.

Co do ofert które wysłałeś, to golf w kombi wygląda tragicznie :P W hatchback może być mało miejsca. Zresztą nie jestem przekonany do tych motorów TSI.
Skoczek135
Początkujący
 
Posty: 211
Auto: brak

02 Lut 2021, 12:50

Skoczek135 napisał(a):potem wychodzi, że często jest po dużo poważniejszej szkodzie niż te z USA.

Szczególnie jak moto Janusz dorwie się do zdjęć i nie wie czy to był wypadek czy zwykła wymiana np.rozrządu.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

02 Lut 2021, 13:18

Skoczek135, ok to szukaj Volvo tylko żebyś potem nie narzekał, jak jesteś na tyle mocny że konkretnie sprawdzisz stan auta i chcesz wywalić 60k to spoko.
Osobiście wolałbym coś salon PL, zdrowego, pewnego z pełną historią
demirbiras
Zaawansowany
 
Posty: 931
Prawo jazdy: 14 08 2009
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Astra H
Silnik: 1,8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

02 Lut 2021, 17:51

Skoczek135 napisał(a):Co jest złego w wersjach z USA?


Ogólnie nic, po prostu trzeba zachować rozwagę i brać pod uwagę stosunek ceny do stopnia ulepienia auta.

Warto też porównać jak ma się temat części zamiennych, żeby nie było konieczności sprowadzania wszystkiego ze stanów
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

03 Lut 2021, 01:12

na 90% kupowałbym samochód z USA już z Polski - więc koszt robocizny i problemy etc. nie byłby po mojej stronie, a tutaj bym je obejrzał ze swoim mechanikiem. W pozostałych 10%, zleciłbym to firmie godnej zaufania - z dużą ilością wiarygodnych opinii. Z tego co zaznajomiłem się z tematem, to w carfax raczej są całkowite informacje odnośnie samochodu, bo tylko interesowały by mnie te, sprzedawane przez ubezpieczalnie.

Z tego co zdążyłem zauważyć, to S60 II ma dokładnie takie same podzespoły, jak wersja Europejska - za wyjątkiem wersji Long, która jest ciężka w naprawie.
Ford Fusion w stanach to 1:1 Ford mondeo nasz.


Co jeszcze możecie polecić w tym budżecie i pasujące do wymagań? Coś z Kia? Optima lub jakiś ceed?
Skoczek135
Początkujący
 
Posty: 211
Auto: brak

03 Lut 2021, 17:51

W sumie jak Fusion i LPG, to może weź pod uwagę 2.5? Wprawdzie nie jest to 240KM, a "tylko" 175, ale w zamian nie musisz robić kombinacji z instalacją LPG i racjonalizować sobie tego dotrysku benzyny (choć w autach ze zwykłym wtryskiem i takowy może się zdarzyć, kwestia ustawienia instalacji).
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14081
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

04 Lut 2021, 12:03

Myślałem o tym 2.5 właśnie przez wtrysk. Natomiast instalacja gazowa do 2.0 nie jest w cale droga i nawet się to kalkuluje patrząc na spalanie - do 12 lpg i ~1.5l benzyny na 100 km.

Gdybyśmy obniżyli wymagane konie do 150KM, to znalazłoby się coś jeszcze interesującego? Spalanie chciałbym mieć na poziomie do 7-8l PB/ 13l gazu.
Skoczek135
Początkujący
 
Posty: 211
Auto: brak

05 Lut 2021, 12:19

A co sądzicie jeszcze o mazda 3 III - 165 KM oraz mazda 6 III - 192 KM?
Skoczek135
Początkujący
 
Posty: 211
Auto: brak

05 Lut 2021, 15:13

3 będzie za mała (względem poprzednich propozycji) i za słaba do wymagań (podobno nie ma wielkiej różnicy między 120km a 165, nie piszę o tabelkach) 6 ok, sprawdź korozję no i to bardzo popularny towar dla złodziei. Nie wie czy dobrze pamiętam ale chyba invi miał 3 więc pewnie cos więcej napisze.
sisinho17
Początkujący
 
Posty: 247
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: I30, ceed
Silnik: 1.5 tgdi
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

05 Lut 2021, 15:52

To że popularny kąsek to słyszałem o aferze, że częściej niż Pastuchy kradną :)
to 165 wolnossące tak wolno się rozpędza?

Co do wielkości to teraz się zastanawiam czy może rzeczywiście, nie brać pod uwagę też segmentu C - czyli właśnie ta 3, jeszcze focus. Do VAG jakoś nie jestem przekonany za specjalnie, ale jakie motory byłyby w leonie oraz golfie polecane? Tylko musiałby być hatchback, bo w kombi wyglądają okropnie.

Jeszcze myślałem o i30, ale ten najnowszy chyba mocno poza budżetem, a i też z silniaki jest delikatny problem
Skoczek135
Początkujący
 
Posty: 211
Auto: brak