Sedan z gazem do 35 tys. zł, jaki byłby wasz wybór

19 Lip 2021, 11:18

Dzień dobry wszystkim :) Szukam sedana z którym dobrze współgra instalacja gazowa lpg. Nie zależy mi tyle na osiągach co na bezawaryjności, taniej eksploatacji oraz dobrej blacharce żeby nie było podatne na rdze. Najbardziej interesuje mnie Opel Insignia z benzynowym silnikiem 1.8 140 KM (produkowany w latach 2008-10). Wiem że osiągi nie są jego mocną stroną, lecz interesuje mnie bardziej czy ten silnik nadaję się pod instalację LPG czy nie, a jeśli nie to czemu ? Drugą opcją jest Mazda 6 drugiej generacji silnik 2.0 147KM tylko martwi mnie tutaj blacharka że samochód będzie rdzewieć a koszty blacharskie w tych czasach są wysokie. Kolejną moją opcją jest zupełnie inny samochód, mianowicie Suzuki Kizashi 2.4 w automacie, lecz tutaj martwią mnie części zamienne jak i brak informacji o tym modelu. Ostatnią moja opcją jest Ford Mondeo z 2011 roku 2.0 145KM benzyna o nim kompletnie też nic nie wiem. Co myślicie o tych samochodach ? Który z nich według was byłby najlepszy pod względem technicznym pod lpg.

Dla tych którzy nie chcą czytać długiego wstępu poniżej lista samochodów o których myślę:
Opel Insignia 1.8 140KM
Mazda 6 II 2.0 147KM
Suzuki Kizashi 2.4 178KM
Ford Mondeo 2.0 145Km
kwolo8
Nowicjusz
 
Posty: 32

19 Lip 2021, 15:26

Nie ma na rynku auta jak insignia, jest co najwyżej insignia. Jako całość model szału nie robi a tym bardziej z takim mułem pod maską. Jak coś to szukaj 1.6t.

Osobiście kupiłbym lagunę 2.0T
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2429
Przebieg/rok: >50tys. km