Seicento problem z ładowaniem alternatora

05 Maj 2009, 17:55

Odkąd kupiłem samochód świeci w samochodzie kontrolka ładowania akumulatora!!!Wymieniłem regulator napięcia jednak kontrolka nadal świeci!!! Akumulator jest nowy kupiłem w sklepie, Przejechałem ok 15km i nie mogłem już odpalic samochodu, po przekręceniu kluczyka wyglądfało na to że akumulator jest rozładowany!!! Odpaliłem w końcu samochód przez pchnięcie!!! Po powrocie auto jednak bez problemu odpaliło od razu!!! Czyli jakieś ładowanie musi być!!! Potrzebuję pomocy!!!Podejrzewam, że zepsuty jest alternator albo całkowicie nie ładuje!!! Czekam na jakieś podpowiedzi!~!! Z góry dzięki!!! :mad:
Jacek
jacekmarlena
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: Częstochowa
  • 05 Maj 2009, 18:52

    Idziesz dodbrym tropem pierwsze co sprawdz altenatorbo to pewnie jego wina ze nie laduje a pozniej dojdz przyczyny dlaczego nie laduje ale na poczatku dla pewnosci go sprawdz najpierw oddaj go do jakiegos zakladu specjalistycznego zeby ci go sprawdzili na stole probierczym
    dawidbn
    Zaawansowany
     
    Posty: 777
    Miejscowość: Koszalin

    05 Maj 2009, 19:18

    JUeżeli po uruchomieniu silnika kontrolka akumulatora nie gaśnie,to oznacza to,że nie ma ładowania akumulatora z alternatora.Prawdopodobnie ueszkodzony został mostek prostowniczy.Zmierz napięcie ładowania akumulatora.Jak to zrobić jest opisane na forum.Trzeba poszukać.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    05 Maj 2009, 23:16

    Dzięki za te podpowiedzi!!! Dzisiaj po południu sprawdzałem czy jest to ładowanie z alternatora do akumulatora!!! Miernik wykazał 13.9V!!! Czyli te diody w tym alternatorze nie mają żadnego zwarcia i muszą ładować jakoś ten akumulator!!! Czytałem już tutaj na forum, że koleś jakiś miał to samo i okazało się, że to mostek prostowniczy!!! Chyba teraz bedę zmierzać tym tropem!!! Chcę mieć tylko pewność, że to napewno alternator i w tedy najwyżej kupię!!! To jest tak jak się kupi samochód od jakiegoś dziada, który chce żeby mu tylko dupę wozić a nic nie mysli o naprawach!!! :roll: Dzięki jeszcze raz a jakby ktoś miał jeszcze inne doświadczenia z tym ładowaniem alternatora to chętnie przeczytam i sprawdze!!! Nie znam sie zbytnio na elektryce a do mechanika nie oddam bo teraz są takie czasy, że mechanik jedno zrobi a drugie popsuje i do tego samochód będzie stał u niego z tydzień!!!
    Jacek
    jacekmarlena
    Nowicjusz
     
    Posty: 6
    Miejscowość: Częstochowa
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      OffRoad Show Poland 2012 / relacja
      Po raz pierwszy w Polsce odyły się Targi Pojazdów 4x4 w Warszawie! Ogólnopolskie Targi Pojazdów 4x4 OFFROAD SHOW POLAND w Warszawie to innowacyjne przedsięwzięcie, wychodzące naprzeciw rosnącej rzeszy ...