Silniczek krokowy LPG

Silniczek krokowy LPG

08 Lut 2017, 21:01

Witam. Mam pytanie , Jak najłatwiej sprawdzić czy silniczek krokowy działa prawidłowo ? W tej chwili wiem że działa , ponieważ słychać taki jakby stukot , czasami na wolnych obrotach gdy gaz idzie z parownika i przechodzi przez krokowca słychać właśnie ten stukot , a przy dodawaniu gazu jest bardziej wyraźny tak jakby szybciej pracował , ale nie wiem czy to dobry objaw , jest to instalacja 2 generacji ale tak jakby 2 w 1 ponieważ mam krokowca ze śrubą , jednak wszystko podłączone , sonda lambda i sygnał z TPS więc działa tak jak 2 generacja . Silnik pracuje prawidłowo i spalanie w normie , pytam się po prostu z ciekawości .
Kml89955
Nowicjusz

Auto: vw golf3
Silnik: 1.4abd 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1992

Re: Silniczek krokowy LPG

13 Lut 2017, 15:02

Silniczek krokowy sterowany jest elektroniką na podstawie wskazań sondy lambda. Najprościej jest podłączyć się komputerem i wysterować silniczek z poziomu programu wtedy obserwujesz jego zachowanie i widzisz czy działa.

Ale skoro u ciebie działa to chyba nie ma co kombinować? Chyba że masz z nim jakieś problemy.
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3345
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 1999

14 Lut 2017, 21:29

generalnie silnik krokowy nie wydaje dźwięku, przynajmniej nie takiego słyszalnego dla ludzkiego ucha, działa on na podstawie tlenu w spalinach ale nie jest tak szybki jak sonda lambda
djkranc
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Skoda Fabia / Citroen C5
Silnik: 1.4 16v / 2.0 16v
Rok produkcji: 2002

16 Lut 2017, 23:16

Ogólnie nie mam żadnych problemów z lpg , działa bez zarzutu , jedynie ten lekki stukot mnie ciekawi , zwłaszcza jak jest jeszcze zimny silnik , ale widocznie już tak ma , działa dobrze , więc nie ma co kombinować .
Kml89955
Nowicjusz

03 Mar 2017, 12:31

Witam ponownie . Ten stukot to jednak nie był dobry objaw . W ostatnich dniach zaczął szarpać na gazie pod dużym obciążeniem np. podjazd pod górkę i podczas dynamicznej jazdy tak jak by brakowało gazu i pierwsze co to rozebrałem silniczek i wyczyściłem , nigdy go nie rozbierałem , więc nazbierało się trochę syfu i się blokował . Teraz już nic nie stuka i nie szarpie , rzeczywiście silniczek nie jest słyszalny , ale działa .
Kml89955
Nowicjusz

06 Mar 2017, 22:04

w ten oto sposób mamy gotowe rozwiązanie dla przyszłych problemów z silnikiem krokowym
djkranc
Zaawansowany
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Skoda Fabia / Citroen C5
Silnik: 1.4 16v / 2.0 16v
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak poruszać się po kierownicy? Jak poruszać się po kierownicy?
    Prawidłowe ułożenie rąk na kierownicy ma zasadniczy wpływ na bezpieczeństwo jazdy, ponieważ właśnie dzięki niej kierowca ma kontrolę nad układem kierowniczym i zawieszeniem. Tylko prawidłowe trzymanie koła kierownicy umożliwia ...
    Akumulator zimą Akumulator zimą
    Śnieg, ostry mróz… jednym słowem zima – to czas, kiedy nawet najlepsze akumulatory potrafią zawieść i spowodować, iż nasz samochód w pewnym momencie po prostu nie odpali. Co robi wtedy kierowca? ...

•  
    • Chevrolet Corvette w nocy
      Lamborghini Huracan, tył
      Moto Piknik Tychy 2007
      BMW E46, drift, 3