Silniczek tylnej wycieraczki

Silniczek tylnej wycieraczki

12 Lis 2018, 10:37

Witam.
Spalił mi się silniczek tylny wycieraczki kupiłem nowy zamontowałem i teraz mam problem gdy włączę tylną wycieraczkę to już się nie wyłączy aż do zgaszenia silnika.
Co może być przyczyną ?
Pajejek
Nowicjusz

Zdjęcia: 1
Prawo jazdy od: 05 12 1991
Auto: Renault Clio

Re: Silniczek tylnej wycieraczki

16 Lis 2018, 14:42

To jest Clio, który model?

Przyjrzyj się czy tam wszystko masz dobrze podłączone przy silniczku. Tam chyba powinien być moduł który dezaktywuje wycieraczkę po powrocie do położenia wyjściowego jak w międzyczasie wyłączysz przełącznik wycieraczki.

Najlepiej chyba by było sprawdzić na krótko podając zasilanie do modułu wycieraczki i sprawdzić czy będzie taka sama zależność jak przy włączaniu manetką w przełączniku.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 8
Auto: Nie mam

18 Lis 2018, 12:48

to jest golf 4
Pajejek
Nowicjusz

19 Lis 2018, 14:48

Pajejek napisał(a):to jest golf 4
To inna sprawa tam przy silniczku masz płytkę na której potrafią siadać tranzystory i przez to wycieraczka potrafi np. pracować cały czas niezależnie od ustawiań manetki.
Kupowałeś używany mechanizm wycieraczki czy całkiem nowy?

Jak używany to powinieneś zareklamować, albo możesz przełożyć płytkę ze starego o ile jest dobra i tam faktycznie spalił się tylko silniczek.
Cichy77
Stały forumowicz

20 Lis 2018, 14:47

https://allegro.pl/silniczek-wycieraczk ... OWM3NjY%3D

kupiłem coś takiego, ale on ogólnie strasznie głośno pracuje tamtego starego to słychać nie było
Pajejek
Nowicjusz

04 Gru 2018, 11:29

Pajejek napisał(a):on ogólnie strasznie głośno pracuje tamtego starego to słychać nie było
To jest zamiennik jakiś wzmocniony i być może jest głośniejszy. Na to już nic nie poradzisz. czy jak odchylisz wycieraczkę od szyby tez chodzi głośno?
Cichy77
Stały forumowicz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Renault EZ-ULTIMO to samochód autonomiczny Renault EZ-ULTIMO to samochód autonomiczny
    Warszawa posłużyła jako sceneria do dla filmu promocyjnego oraz realizacji sesji zdjęciowej najnowszego samochodu autonomicznego Renault EZ-ULTIMO, oficjalnie pokazanego po raz pierwszy na Salonie Samochodowym w Paryżu. W ...
    Nowy papamobile Mercedes-Benz dla papieża Benedykta XVI Nowy papamobile Mercedes-Benz dla papieża Benedykta XVI
    Dostarczając papieżowi Benedyktowi XVI nowy papamobile, Mercedes-Benz kontynuuje tradycję, która liczy już ponad 80 lat. Dr Dieter Zetsche, prezes zarządu Daimler AG i szef Mercedes-Benz Cars, osobiście przekazał w ...

•