Silnik traci moc przy wprowadzeniu na wyższe obroty

Silnik traci moc przy wprowadzeniu na wyższe obroty

05 Sie 2018, 19:39

Witajcie, przede wszystkim jeśli nie ten dział - przepraszam i proszę o przeniesienie.

Będzie to nieco dłuższy wpis - chciałbym nieco bardziej opisać mój problem, tak aby udało się udzielić mi bardziej precyzyjnej pomocy, za którą z góry serdecznie dziękuję.

Przechodząc do sedna. Jakieś góra 3 tygodnie kupiłem swoje pierwsze w życiu auto - Seat Altea, rocznik 2006, 1.9 TDI 105 KM. Autko bardzo ładne wizualnie mimo że 12-latek a i silnik perełka mimo że ponad 270 tysięcy przebiegu. Silnik perełka bez zastrzeżeń aż do dzisiaj...

chcąc sprawdzić dokładne spalanie auta, wczoraj zjechałem paliwo do rezerwy po czym zatankowałem do pełna na stacji paliwowej w Tesco (niektórzy już mi mówią, że to błąd). Dzisiaj wybrałem się w trasę Szczecinek - Koszalin. Jak dotąd silnik chodził bez zastrzeżeń tak dzisiaj podczas jazdy kiedy wyprzedzałem autobus i musiałem przycisnąć trochę na obrotach na czwórce, nagle samochód stracił moc. Jak dotąd na czwórce samochód miał moc, wchodził ładnie na obroty, tak odtąd mocy zupełnie brak. Kontrolka żadna się nie zapaliła.

Zjechałem na parking, odczekałem kilka minut, ruszyłem dalej i moc wróciła do normy. Auto jak spod igły... do momentu ponownego wejścia na obroty. Analogicznie kiedy na czwórce miałem 100km/h wyraźnie poczułem jak auto przyhamowuje i tym razem zapaliła się pomarańczowa kontrolka układu ograniczenia emisji i samochód zaczął znacząco mulić, do 120km/h to tylko z góry.

O ile sytuacja powtarza się za każdym razem - po odpaleniu silnika jest moc póki nie wejdę na wysokie obroty - o tyle kontrolka nie chce zgasnąć - odpinałem akumulator i nic.

Samochód podpiąłem pod OBD - pokazało mi błąd P0234 i co zwróciło moją uwagę to to, że pozycję przepustnicy pokazuje mi cały czas na 100%.

I teraz szukam zarówno przyczyny jak i rozwiązania mojego problemu. Mam kilka podejrzeń i jakiś tam plan co zrobić, ale może ktoś z was miał taki problem i ma sprawdzone rozwiązanie.

Pytanie do Was co najpierw byście zrobili na moim miejscu. Jaka według Was może być przyczyna (słabej jakości paliwo?) i jakie rozwiązanie?
kokosmokos
Obserwowany
 
Posty: 1
Rejestracja: 05 Sie 2018, 19:30

Re: Silnik traci moc przy wprowadzeniu na wyższe obroty

07 Sie 2018, 08:32

Pierwsze,zacznij od wymiany filtra paliwa.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 7288
Rejestracja: 02 Lut 2009, 11:03
Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Ograniczenie prędkości na niemieckich autostradach Ograniczenie prędkości na niemieckich autostradach
    Niemcy nasi bliscy sąsiedzi za zachodnią granicą rozważają wprowadzenie ograniczenia prędkości na wszystkich autostradach. Do tej pory jeżeli znaki nie mówiły inaczej takie ograniczenie nie obowiązywało. Tu jednak ...
    Bieżnikowanie opon - nie tylko w czasie kryzysu Bieżnikowanie opon - nie tylko w czasie kryzysu
    Rok 2011 był dla polskich bieżnikowni bardzo dobry. Wszystkie zakłady bieżnikujące opony odczuły zwiększony popyt na opony bieżnikowane zwłaszcza w drugiej połowie roku. Tendencja wzrostowa widoczna też była w pierwszych ...

  •