Silniki TSI - Volkswagen CC

22 Sty 2024, 20:09

Jak wygląda sprawa z silnikami TSI przed modyfikacją w 2012 roku? Bardzo chciałbym kupić Volkswagena CC bądź Passata CC, ale silnik jest owiany legendą brania oleju, co za tym idzie rozciąganiem łańcucha rozrządu. Jak sprawa według was wygląda? Czy branie 1.8tsi (,które ponoć raz ma problem a raz nie) to duże ryzyko finansowe? Czy opcjonalnie dałoby się małym kosztem wymienić pierścienie tłokowe? Co w ogóle sądzicie o owym Volkswagenie? Chcę jeszcze napisać, że jestem kompletnym amatorem motoryzacyjnym także stąd tyle pytań i liczę na szczegółowe wyjaśnienie :)
Bobson
Nowicjusz
 
Posty: 8
  • 22 Sty 2024, 20:18

    tematów o tsi czy tfsi było bardzo dużo i dalej widzę średnio raz na tydzień jest pytanie o silnik tsi widać młodzi mają parcie na vw czy audi.
    skoro silnik jest owiany legendą brania oleju i rozciągania sie łańcucha to robisz tak:
    a) kupujesz i bierzesz na klatę że trzeba albo
    a1. jeździc , dolewać olej i wyeksploatować i sprzedać tak jak stoi lub zezłomować jeżleli nikt nie będzie chciał
    a2.naprawić, tj. wpakować kilkanaście tysięcy złotych albo i nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.
    b) nie kupujesz i szukasz innej marki
    c) kupujesz ale np. masz udokumentowaną naprawę silnika (przynajmniej na jakiś czas, dopóki znowu nie zacznie łykać olej, a zacznie) :lol:
    toyman40
    Stały forumowicz
     
    Posty: 1286

    22 Sty 2024, 21:10

    Mam rozumieć, że nie ma żadnego dobrego rozwiązania? W takim razie polecisz ładnie wyglądającego w środku jak i na zewnątrz sedana z dobrym silnikiem i tanim w naprawie poniżej 30 tysięcy? Bardzo zależy mi żeby był tak ładny jak wspomniany VW CC. Prosiłbym o podanie kilku modeli z konkretnym silnikiem i wyjaśnieniem :) będę baaardzo wdzięczny
    Bobson
    Nowicjusz
     
    Posty: 8

    22 Sty 2024, 21:44

    nie ma .
    epoka trwałych i dobrych silników benzynowych się już skończyła
    a jeszcze wymagania
    -tanie w naprawie
    -dobrym i tanim silnikiem
    -ładny jak VW :lol: a cóz w nim takiego ładnego,auto jak auto, ładne na tydzień a po pół roku już udręka
    -ponizej 30 000zł
    ogólnie tera jest tak jak jest coś dobre to jest drogie.
    jak coś jest szmelc to to jest tanie.
    toyman40
    Stały forumowicz
     
    Posty: 1286

    22 Sty 2024, 22:03

    Pytając o samochód do 30 tysięcy proszę o samochód do 30 tysięcy. Jeżeli w "wymaganiach" jest coś co nie mieści się w budżecie to dajesz alternatywy dalej się pytasz żeby pomóc a nie dostaje plaskacza w twarz :/ Brzmi to jakby do 30 tysięcy nie było samochodu który pojeździ z ponad 5 lat.
    Bobson
    Nowicjusz
     
    Posty: 8

    22 Sty 2024, 22:05

    I tu nie chodzi, że chce ci dogryźć, tylko takie odpowiedzi są kompletnie zbędne. Skoro zadaje pytanie o samochód to znaczy, że kompletnie się nie znam na motoryzacji
    Bobson
    Nowicjusz
     
    Posty: 8

    23 Sty 2024, 11:50

    Kupić kupisz ładnego VW za 30k , pytanie czy stać Cię będzie na jego późniejsze utrzymanie. Masz jakieś dodatkowe fundusze do pakiet startowy nowego auta czy na wszystko łącznie 30k ? Powyżej masz zresztą dość dokładnie i dobitnie opisane bolączki i możliwe scenariusze tych motorów...
    Zabrzanin
    Nowicjusz
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 13
    Auto: Ford Mondeo IV
    Silnik: 1.8 tdci
    Paliwo: Diesel
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2009

    23 Sty 2024, 14:28

    Z czasem w samochód bym "inwestował". Oczywiście na rozrząd klocki itp znalazłbym fundusze. Skoro Ten silnik to szrot w takim razie prosze cię o polecenie samochodu do 30 tysięcy zł"opisem" wyżej. Będę bardzo wdzięczny :ok:
    Bobson
    Nowicjusz
     
    Posty: 8

    23 Sty 2024, 22:17

    o to chodzi że to co ja ci zaproponuję i tak nie będzie ci się podobać...ja się akurat bardzo lubuję w toyotach benzynowych, ale wiesz toyota nie wygląda ani nie jedzie, natomiast jest jej jeden ogromny plus...nie psuje się jak inne. po prostu jeździ i trzepie kilometry.
    natomiast nie jest to auto może dla ciebie. więc kup CC 1.8 tfsi :lol:
    toyman40
    Stały forumowicz
     
    Posty: 1286

    24 Sty 2024, 13:39

    Ależ ty [...] śmieszny jesteś. Boki zrywać dziadku. Takie komentarze powinny być usuwane przez administrację...
    Bobson
    Nowicjusz
     
    Posty: 8

    24 Sty 2024, 16:21

    takie pytania o tsi powinny być kasowane przez administrację bo było ich dziesiatki. Kupuj sobie wymarzonego cc tsi do 30 000zł i każdy będzie zadowolony.
    toyman40
    Stały forumowicz
     
    Posty: 1286